Loď migrantov Aquarius – príbeh vydierania mimovládiek

Migranti na lodi Aquarius neboli žiadni utečenci pred vojnou. Sú to ekonomickí migranti s cieľom získať celoživotný all inclusive pobyt v Európe.

[sociallocker][/sociallocker]

Španielska agentúra ABC uviedla zloženie národností.

Svýnimkou tých, ktorí uviedli, že pochádzajú z Bangladéša (1), Afganistanu (1) a Pakistanu (1), všetci pasažieri pochádzajú z afrického kontinentu.

Menovite: Alžírsko (43), Kamerun (6), Republika Kongo (1), Pobrežie Slonoviny (11), Čad (3), Eritrea (60), Etiópia (5), Gambia (11), Ghana (30), Guinea Konakry (22), Guinea Bissau (1), Libéria (1), Mali (11), Maroko (11), Niger (1), Nigéria (148), Senegal (13), Sierra Leone (20 ), Somálsko (5), Južný Sudán (49) a najpočetnejší severný Sudán (152).

K tomu treba pridať aj počet osôb ženského a mužského pohlavia. Daily Mail uvádza, že celkove priplávalo 630 ľudí – 80 žien a 550 mužov

Talianska loď pobrežnej hliadky Dattilo dorazila v nedeľu na poludnie spolu s 270 migrantmi, po nej nasledovala loď Aquarius riadená mimovládnymi organizáciami, na ktorej priplávalo 106 migrantov a talianska námorná loď Orione s 254 migrantami.

Medzi africkými migrantmi bolo 123 maloletých bez sprievodu, 11 ďalších detí a 7 tehotných žien. V prístave Valencia ich privítala armáda zdravotníckych pracovníkov a psychológov.

Po priplávaní do Španielska boli migranti rozdelení. Väčšina z nich bola umiestnená do športovej haly komplexu Cheste vo Valencii. Prvý deň bol počet ľudí v hale 467. Na druhý deň ich bolo už len 444 – 402 mužov a 42 žien. Ostatní zmizli.

Pritom na mieste, kde boli ubytovaní mohli dostať zdravotnícke ošetrenie, mali zabezpečenú stravu, internet apod.

Dôvod, prečo mohli zmiznúť je ten, že hneď po príchode požiadali všetci o azyl a všetci dostali dočasné povolenie na pobyt. S ním sa môžu legálne pohybovať po celom Španielsku

Časť ostatných migrantov bola rozmiestnená po študentskom kampuse, z ktorého sa museli študenti vysťahovať. Celkom úsmevné bolo, že práve študenti, ktorí sú často na čele sprievodov za „vítanie migrantov,“ dostali okúsiť multikultúrnu medicínu. Tento liek už pomohol v Nemecku a ďalších krajinách vyliečiť z naivity množstvo podobných nadšencov. Zvlášť ako v prípade študenta Rubena, ktorý za pobyt v ubytovni musí platiť 750 eur. Mesačne.

Vláda  vraj prisľúbila vyhodeným študentom náhradné ubytovanie. To akože nemohli dostať náhradné ubytovanie migranti?

Zbytočná práca

Novinári a zvedavci neboli prítomní pri pristávaní migrantov, museli ostať v bezpečnej vzdialenosti. Žiadni dôležití vládni úradníci neboli pri akcii prítomní

V prístave, kde priplávali migranti z Afriky, ich privítalo viac ako 2 000 ľudí vrátane 1000 dobrovoľníkov z Červeného kríža a 470 prekladateľov.

Španielsko sa pod vedením novej socialistickej vlády zaviazalo prijímať migrantov. Minulý týždeň vytiahli podľa Daily mail zo 69 malých lodí 986 ľudí 4 utopené telá. V tomto roku Španielsko eviduje 792 mŕtvych migrantov.

Úmera je logická. Čím viac ľudí sa „zachráni“ a odvezie do Európy , tým viac ľudí vypláva z Afriky. Čím viac ľudí vypláva z Afriky tým viac sa ich utopí. Riešením nie je zachraňovať a odvážať do Európy – s tým totiž migranti rátajú.

Migrantov treba vyloďovať na pobrežie odkiaľ vyplávali.

Poučný prípad ako fungujú pašeráci, ktorý si dávajú vzletné označenie „mimovládna organizácia“ je prípad lode Lifeline.

30 míľ od líbyjského pobrežia vytiahla loď s kapacitou len 50 ľudí, celkove 224 ľudí. Okamžite žiadali taliansku pobrežnú stráž o zásah, pritom odmietli komunikovať a spolupracovať s loďou líbyjskej pohraničnej stráže. Ktorej pobrežie bolo len pár desiatok kilometrov odtiaľ.

Taliansko pritom zistilo, že posádka lode zneužila holandskú vlajku.

Minister dopravy Toninelli sa vyjadril, že loď porušila zákon tým, že migrantov vzala na palubu, i keď sa už do ich záchrany pustila líbyjská pobrežná stráž. Taliansko podľa jeho slov mimovládke zabaví lode Lifeline a Seefuchs.

Matteo Salvini je ochotný zobrať loď do Talianska, ale nie migrantov

Vezmeme loď do Talianska a zatkneme celú posádku za pomoc pri nelegálnom prisťahovalectve,“ dodal Salvini. „Je to pirátska loď„.

Denník Repubblica ďalej píše o množstve topiacich sa a utopených

Dvoch migrantov zachránil líbyjskí rybári 19 km východne od Al Zawiyah, 45 km západne od Tripolisu. Zachránení pôvodom zo Sudánu, sa pridržiavali pozostatkov potopenej drevenej lode. Povedali, že na palube bolo takmer sto ľudí, skoro všetci zo Sudánu, ktorých obchodníci s ľuďmi umiestnili na palubu lode, ktorá sa po niekoľkých hodinách začala rozpadávať.

Zvyšuje sa počet nájdených vrakov a  spolu s nimi  aj počty obetí

Polícia v Pozzallo, zatkla údajného pašeráka, ktorý tvrdil že na vraku z 12. júna sa plavilo viac ako 76 ľudí. Ďalšie dve vraky hlásila líbyjská pobrežná stráž.

Záver je teda viac ako jasný. Pokiaľ sa nemilosrdne nezačne vracať na miesta vyplávania, alebo na najbližšií breh, počty mŕtvych budú naďalej rásť. Pašeráci ľudí pod hlavičkou mimovládiek však nespia a je nutné zastaviť ich činnosť.


Publikovaný

v

od