Vyberte položku Stránka

Liberalizmus, kde by ste nečakali. V Rusku.

Liberalizmus, kde by ste nečakali. V Rusku.

Nový stavebný zákon umožňuje Rusom stavať bez byrokratických predpisov. Miestnym byrokratom bude treba už len oznámiť stavbu.

[sociallocker][/sociallocker]

Pre ľudí, ktorí presadzujú „menej štátu,“ je myšlienka kontroly štátu každej hlúposti, neprijateľná.  Preto považujeme za absurdné, že sa pravidelne zahusťuje legislatíva a bežný človek pomaly nemôže prejsť cez ulicu, aby neporušil nejaký predpis.

Sme radi, keď môžeme uviesť správy, že to ide aj naopak.

Rusko je naopak vnímané ako krajina, kde je všetkým „bumážka“ (povolenie) od nejakého miestneho mafiána, ktorý len náhodom má nad sebou štátny znak. To podporuje korupciu, neefektivitu a stagnáciu celej spoločnosti.

Riešením nie je vytvoriť viac kontroly a viac zákonom, ale naopak – byrokratickej mafii zobrať nástroje, pomocou ktorých ľudí utláčajú a kontrolujú.

Nový federálny zákon, ktorý nadobudol platnosť 4 augusta 2018, jednoznačne uvádza, že každý ruský občan môže postaviť dom na svojom pozemku len na základe oznámenia.

Od tejto chvíle Rusi nepotrebujú žiadne povolenia od miestnych orgánov. Jediná vec, ktorú musia urobiť, je oznámiť orgánom, že sa chystajú postaviť dom.

Majitelia pozemkov sú oprávnení postaviť dom pre osobnú potrebu a žiť tak, ako chcú, používať akýkoľvek materiál a projekt bez akýchkoľvek povolení!

Považujeme to za krok správnym smerom aj u nás. na Slovensku by to bol skvelý krok smerom k skutočnej slobode!

Čo bude ďalej? Zákon o rodine?

Príklad Ruska ukazuje, že inšpirácie netreba vždy hľadať len na západe. Aj Rusko môže byť niekedy príkladom

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This