Vyberte položku Stránka

LE TEMPS: Moskva využíva ruských turistov ako odvetné zbrane

LE TEMPS: Moskva využíva ruských turistov ako odvetné zbrane

„Protiruská hystéria zachvátili túto krajinu,“ uviedla koncom apríla hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharová a upozornila svojich krajanov, aby „tento faktor vzali do úvahy.“ Ministerstvo zahraničia „berie na vedomie zvýšené nepriateľstvo“ voči ruským spoločnostiam a jednotlivcom píše o Čiernej Hore a Rusku Le Temps.

Médiá blízke Kremľu publikovali články útočiace na cestovné kancelárie, ktoré naďalej propagovali túto destináciu. Popisujú krajinu, ktorá je sužovaná násilím, lupičstvom, obchodníkmi s drogami a kľačiaci pred americkým veľkým bratom.

Ruskí touroperátori sa snažili uistiť svojich zákazníkov, že je všetko v poriadku. Ale neodvažovali sa odporovať sile. „Radili sme sa s našimi kolegami v Čiernej hore a nikto neobjavil žiadne nepriateľstvo voči ruským občanom,“ hovorí Irina Tjurina zo zväzu zástupcov ruských cestovných kancelárií.

„V súčasnosti je tlak obmedzený na propagandu tvrdia ruskí touroperátori. Zatiaľ nie je zákaz charterových letov, ako sa to stalo v Turecku a Egypte. V skutočnosti chcú potrestať aj Čiernu Horu a naplniť hotely Soči a na Kryme,“ dodala Irina Tjurina.

Cestovný ruch predstavuje pre Čiernu Horu hlavný príjem a Rusi sú najväčšou klientelou balkánskej krajiny (280.000 v roku 2016), turistická blokáda môže znamenať ťažkú ranu pre ekonomiku tejto krajiny s 620 000 obyvateľmi. Podľa syndikátu ruských touroperátorov, rezervácie pre ruských turistov v Čiernej Hore sa v období medzi rokmi 2015 a 2016 zvýšili o 50%.

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This