Vyberte položku Stránka

Lagerfeld: Merkelová pozvala do Nemecka „nepriateľov Židov“

Lagerfeld: Merkelová pozvala do Nemecka „nepriateľov Židov“

Slávny nemecký módny návrhár Karl Lagerfeld (84) sa rozhodol nebrať si vôbec žiadne servítky pred ústa, keď v televíznom programe vo vzťahu k vlne moslimských utečencov vyhlásil, že Angela Merkelová nahradila milióny obetí Holokaustu ich „najväčšími nepriateľmi“.

Lagerfeld zrejme nechal všetku politickú korektnosť doma a rozhodol sa prepojiť 70-ročnú priepasť medzi druhou svetovou vojnou a utečeneckou krízou, ktorá v súčasnosti sužuje Európu. „Nemôžete – aj keď to oddeľujú celé dekády – zabiť milióny Židov, aby ste na ich miesto priviedli milióny ich najväčších nepriateľov,“ povedal v televíznom programe „Salut les terriens!“ Na francúzskej stanici C8.

Pred svojim prinajmenšom kontroverzným komentárom divákov varoval, že teraz „povie niečo strašné“ o „obrovskej chybe“ Merkelovej, ktorá prijala do zeme toľko utečencov. „Poznám jedného človeka v Nemecku, ktorý k sebe vzal mladého Sýrčana a po štyroch dňoch povedal: ‚Najlepšia vec, akú Nemecko vynašlo, bol Holocaust,'“ citovala Lagerfelda agentúra AFP

Módny návrhár, ktorý v súčasnosti pracuje ako hlavný kreatívny riaditeľ módneho domu Channel a talianskeho dizajnéra Fendi, Merkelovú obvinil zo snahy zlepšiť si svoju vlastnú imidž tým, že do Nemecka pustila veľa migrantov.

„Merkelová už mala milióny a milióny imigrantov, ktorí boli dobre integrovaní, ktorí pracovali a všetko bolo v poriadku … nepotrebovala prijímať ďalší milión, aby si zlepšila svoju imidž macochy po gréckej kríze,“ vysvetlil svoj názor Lagerfeld. Jeho komentár vyvolal podľa francúzskeho regulačného úradu pre media CSA stovky formálnych sťažností. Úrad preto teraz celú situáciu vyšetruje.

V prvej polovici tohto roka bol židovský študent donútený opustiť svoju školu po tom, čo ho psychicky aj fyzicky šikanovali jeho moslimskí spolužiaci, ktorí mu okrem iného oznámili, že „všetci Židia sú vrahovia“.

Predseda Ústrednej židovskej rady v Nemecku Josef Schuster tento incident označil za „otrasnú udalosť“. V interview pre nemecký Bild Schuster vtedy povedal: „V niektorých mestských častiach veľkých miest by som ľuďom odporučil, aby nedávali najavo, že sú Židia.“

„Skúsenosti ukazujú, že nosenie jarmulky alebo retiazky s Dávidovou hviezdou na verejnosti môže byť dosť na prilákanie verbálnych či fyzických vyhrážok,“ dodal.

Nemecko podľa odhadov v rámci najväčšej utečeneckej krízy od druhej svetovej vojny v posledných dvoch rokoch prijalo okolo 1 milióna moslimských migrantov – mnoho z nich z vojnou postihnutých Sýrie a Iraku.

O autorovi

Michal Sumichrast

Zameranie na Umenie a Kultúru / Editor Slobodného Výberu

1 Komentár

  1. Stanislav Jurkovič

    Chudera pani Merkel, spojila by sa aj s čertom-diablom, len aby sa udržala pri moci. Dokedy ešte? …a, Lagerfeld to tým dnešným potomkom ss-ákov a nacistov natrel bez servítky. Aký je nevychovaný, skoro by som povedal, že až politicky nekorektný. Ej, keby tak Danko mohol, ten by s ním zatočil. Lagerfeld sem – Lagerfeld tam, NAKA zasahuj! … a keď sa dá, treba to spočítať aj tomu nemeckému slniečkarovi, čo si dovoľuje vysloviť slovo, ktoré môže vyslovovať len človek z „vyvoleného národa“. Dnes v médiách som počul, ako pekne a bez chyby to povedal už po 1222 krát pán Trauber. ( NAKA nechytaj ma za číslo, to číslo je len ako číslo „n“ , to nič nesymbolizuje, to môže byť aj 1333, 12345 ap.) Samozrejme, že to čo je v zátvorke platí aj pre tú bielu straku, či čo to lieta po Slovensku a odhaľuje svoju hlúposť.

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This