Kurdské bojovníčky za slobodu Európanom: nechoďte do Turecka na dovolenku, nekupuje turecké výrobky, vaše peniaze prinášajú smrť nevinným.

(úvodný obrázok : FB stránka Kurdish Female Fighters/ YPJ)

Na svojej FB stránke Kurdish Female Fighters/ YPJ píšu:

„Nemyslite si, že niekto miluje život viac ako my, ale keď je v stávke sloboda našej vlasti a našich ľudí, potom je nevyhnutný  náš boj o odstránenie hrozby pre našu slobodu.“

„Pre nás nie je dôležité ako dlho budeme žiť ale ako budeme žiť, či vzpriamene či na kolenách.“

„Teraz je Turecko hlavným šíriteľom džihádu na svete, hlavne na blízkom východe a v Európe.“

„Všetci pamätajte na to, že každý cent, ktorý od vás Turecko dostane, sa v Európe mení na  džihádisticský terorizmus a stáva sa muníciou na vraždy nevinných ľudí. Ak nechcete byť finančníkom teroristického džihádistického Turecka, urobte nasledujúce veci:
– nechoďte na dovolenku v Turecku
– nekupujte turecké výrobky
– bojkotujte spoluprácu s teroristickým džihádistickým Tureckom a hovorte všetkým pravdu o teroristickom Turecku.
Iba tak môžeme zastaviť teroristické džihádistické Turecko a priviesť ho na kolená.“

Pozn. Rozhodnutie neísť na dovolenku do Turecka môže mať aj iný než morálny dôvod. Vzhľadom ku koronavírusu turista nikdy nevie, kde a nakoľko uviazne mimo plánu dovolenky. Koronavírus je v Turecku dosť rozšírený a nadstavba dovolenky kdesi v Gabčíkove sa nemusí každému páčiť. Navyše sú aktuálne krachy cestoviek po celej Európe a z vytúženej dovolenky sa poľahky stane akčná dráma ako sa vrátiť domov. Kedy ak nie teraz využiť kororonavírusom vyprázdnené chorvátske pláže a užiť si vĺn Jadranu.


Publikovaný

v

od