Vyberte položku Stránka

Kurdi v gréckom utečeneckom tábore sú masakrovaní Arabmi. Vraj kvôli tomu, že sa nepostia

Kurdi v gréckom utečeneckom tábore sú masakrovaní Arabmi. Vraj kvôli tomu, že sa nepostia

Portál Parlemantní listy prináša šokujúci súhrn správ ohľadom násilia medzi Kurdami a fanatickými moslimami v utečeneckom tábore na gréckom ostrove Lesbos.

Šokujúce na týchto správach je hlavne to, že sa na území Európskej Únie si podľa všetkého vynucujú moslimovia dodržiavanie islamských pravidiel

Naviac je podozrivé, že údajní utečenci pred Islamským štátom (IS) zo Deir ezZour v Sýrii sa správajú presne ako keby boli príslušníci Islamského štátu.

[sociallocker][/sociallocker]

Podľa posledných správ islamisti napadli, zbili a ťažko ranili desiatky Kurdov v utečeneckom tábore na gréckom ostrove Lesbos.

V sobotu miestne zdroje hlásili, že boli dokonca štyria Kurdi zabití a ďalší ťažko zranení. Svedkovia tvrdili, že dôvodom útoku bolo odmietanie Kurdov postiť sa počas moslimského pôstneho mesiaca ramadán.

Deir ezZour bolo pritom jedno z miest, kde Kurdi likvidovali posledné zvyšky IS.

Kde sa vzali mladíci z oblasti Deir ezZour, jednej z posledných bášt Islamského štátu, na ceste do Európy? Keď im tak vadí porušovaniu pôstu, asi to nebudú utečenci pred islamistami … Prečo nezostali doma, kde by takéto porušovanie pravidiel islamu nemuseli vôbec riešiť?“ pýta sa prekladateľka a publicistka Jana Maříková.

Návrat do stredoveku…

Kurdský komentátor Kerem Schamberger: „Práve prichádzajú zlé správy z ostrova Lesbos. Moslimskí utečenci zo Sýrie, Afganistane a ďalších krajín vraj napadli kurdských utečencov a lynčovali ich, pretože sa počas ramadánu nepostili. Útočili na nich nožmi a železnými tyčami … Očití svedkovia hovorili o štyroch mŕtvych a 50 zranených Kurdoch. Médiá píšu o šiestich zranených. Čísla sa teda veľmi rozchádzajú.

Ďalší zdroj, Tobias Huch, zverejnil na svojom facebookovom profile video s útokom

https://www.facebook.com/tobias.huch/videos/10156223664991142/

K videu je priložený popis

Útok v Grécku – islamisti napadli Kurdov, pretože sa nepostia!

Scéna je plná násilných scén, ležiacich ľudí, zkrvavených a nad nimi smejúcich sa mladíkov s tyčami v rukách. Predovšetkým vraj Arabi z Deir es Zor v Sýrii, kde Kurdi stále bojujú so zvyškami Islamského štátu (IS). Človeka hneď napadá, akí to asi tak utečenci môžu byť. Mladíci milujúci násilie, na ceste do Európy, zrejme neutekajú pred islamským terorom.

Podľa portálu Kurdistan 24 napadla asi stovka moslimských mladíkov predovšetkým jezidov, kresťanov a ateistov – tých je medzi Kurdami veľa. V pôvodnej správe bolo, že boli štyri mŕtvi a 50 zranených. Islamisti útok zdôvodnili tým, že sa nepostili. Tiež vraj tvrdili, že nemoslimovia sú kuffar – neveriaci a teda ich majú právo zabiť. To je inak bežná doktrína Islamského štátu

Kurdistan 24 pôvodne písal, že „… sýrski a irackí arabskí utečenci v piatok popoludní zaútočili na niekoľko rodín v utečeneckom tábore v Moria na východnom ostrove Egejských ostrovov Lesbos. Štyri sýrski kurdskí utečenci boli zabití. Moro Tarbush, sýrsky kurdský utečenec žijúci v uvedenom tábore, uviedol, že vo stretoch boli zabití štyria jeho krajania.

Sýrski a irackí arabskí utečenci v tábore zaútočili na kurdské rodiny na základe sektárskej a etnickej nenávisti voči Kurdom a zabili štyroch ľudí. Medzi nimi boli moji bratranci Izzat Tarbush a Kaniwar Tarbush rovnako ako Ahmad a Kaniwar z Afrin,“ tvrdil Tarbush. Dodal, že bolo niekoľko ďalších zranených, a tiež tvrdil, že grécke úrady v tábore nezasahovali. Podľa Tarbusha útočníci používali palice a kovové tyče. Počas bitky vážne poranili 60ročnéhomuža, ktorému dolámali ruky a nohy.

Potom boli niektorí zranení ľudia naložení inými obyvateľmi tábora na nosidlá, vyrobené z prikrývok a transportovaní do lekárskych zariadení, ktoré sú k dispozícii v blízkych mestách. Ostatní dostali prvú pomoc od posádok ambulancií, ktoré boli vyslané na miesto.

Polícia dorazila neskôr a obnovila poriadok v tábore, ale napätá situácia zostáva. “

V neskoršej verzii popisu udalostí sa o žiadnych mŕtvych nehovorí.

Zástupca Kurdskej demokratickej strany (KDP) v Grécku, Sarbast Mohammed, povedal pre Kurdistan 24, že žiaden Kurd nezomrel počas konfliktu, ktoré vypukol tento víkend v gréckom utečeneckom tábore. Potvrdil však, že desať bolo kriticky zranených. Zranení Kurdi pochádzali z Afrinu, Kobane a Sulaimani.

Spomenul, že v stretoch bolo zranených 72 ľudí a že grécke úrady zadržali troch etnických arabských podozrivých.

Dvaja z nich Abu Ayisha a Abu Fatima, sú z provincie Deir ezZour v Sýrii. Tretí je však sunnitský Arab z Iraku,“ uviedol kurdský predstaviteľ a poznamenal, že sa spojili proti kurdským utečencom aby vyvolali konflikt.

Parlamentní listy spomínajú, že odvtedy zúri na uvedených profiloch diskusia o tom, čo je sektárske násilie a či je vôbec prípustné o ňom hovoriť.

Spochybňujú sa zdroje, potom sa uvádzajú posty očitých svedkov. Koľko bolo mŕtvych a zranených, sa dosť možno nikdy nedozvieme. Ono sa to totiž dotýka celej tej lži okolo utečencov a ich „zúfalého úteku pred vojnou„.

Áno, mnohí skutočne utekajú pred vojnou, najmä tí z Afrinu. Ale kde sa vzali mladíci z oblasti Deir ezZour, jednej z posledných bášt Islamského štátu, na ceste do Európy? Keď im tak vadí porušovaniu pôstu, asi to nebudú utečenci pred islamistami … Prečo nezostali doma, kde by takéto porušovanie pravidiel islamu nemuseli vôbec riešiť? Alebo práve tu je niečo inak?

Mehmet Tanriverdi, zastupujúci predseda Nemeckej kurdskej obce, k tomu povedal: „Každý moslim sa môže slobodne rozhodnúť, či sa bude počas ramadánu postiť, alebo nie. Nedodržiavanie náboženských pravidiel nikdy nesmie byť zámienka pre náslilie, alebo dokonca vraždu! Táto udalosť nám bohužiaľ ukazuje, že Kurdi nikde na svete nebudú v bezpečí pred islamizmom a islamistami. Je obzvlášť tragické, že v Európe sa stali obeťami náboženských fanatikov ľudia, ktorí práve vďaka nim museli opustiť svoje domovy.

V nedeľu uviedol Kerem Schamberger na svojom profile: „K útoku na gréckom ostrove Lesbos – podľa Lekárov bez hraníc neboli žiadni mŕtvi. Je tu však značný počet zranených.

Túto správu potvrdzuje aj kurdská spravodajská agentúra ANF, ktorá dodáva, že kurdskí utečenci boli prevezení do iného tábora. Dodáva však zaujímavú informáciu, podľa ktorej za eskaláciou napätia medzi Kurdmi a Arabmi stojí turecká tajná služba MIT, ktorá priamo riadi tureckých nacionalistov, Šedých vlkov, v Nemecku.

Kurdská obec v Nemecku žiada prísne vyšetrenie zločinov.

Ako asi, v preplnenom utečeneckom tábore Moria, preslávenom svojou zločinnosťou? Po niekoľkýkrát sa pýtam, kde sú naše západné európske hodnoty, keď nielenže nedokážeme zasiahnuť v prospech Kurdov v Afrine a Kobane, kde položilo životy v bojoch proti ISIS tisíce z nich, ale ešte ich napcháme do rovnakých utečeneckých táborov s ich vrahmi a potom si ich v rovnakom zložení posunieme ďalej do Európy? Potom, čo sme bez slova prizerali, ako ich islamisti a turecká armáda vyháňajú z ich domovov?

A teraz ich necháme napospas tým, ktorí len čakajú na príležitosť sa pomstiť? Pretože my predsa nemôžeme ľudí triediť podľa rasy alebo náboženstva. Tak to triedenie necháme na nich. Ako som čítala v jednom komentári: „Každý rok sú Kurdi počas ramadánu zabíjaní.“ Lakonicky vyjadrenie holé skutočnosti.

John J. Catherine v správe portálu Kurdistan 24 dopĺňa, že už vlani v utečeneckom tábore v Oldenburgu bol zaznamenaný prípad zabitia Kurdov sýrskym Arabom práve kvôli porušeniu pôstu, tj. zdržania sa jedla, pitia a fajčenia počas dňa.

Dodáva, že v utečeneckom tábore Moria žije prinajmenšom päť tisíc ľudí, z ktorých tri tisícky čakajú už mesiace na rozhodnutie o svojom osude. Celkovo je v Grécku okolo 60 tisíc utečencov, ktorí tam zostali po uzavretí balkánskej cesty. Podľa dohody s Tureckom o zastavení migrácie by mali byť vrátení do Turecka, ale konanie sa ťahá celé mesiace a protesty kvôli zdržiavaniu sú na dennom poriadku.

A do toho prichádzajú noví utečenci potom, čo Turecko stiahlo svoje pohraničné hliadky zrejme ako odvetu Európe za zlyhanie rokovaní o bezvízovom styku.

Čo nás čaká, môžeme vidieť zatiaľ na príklade menšín, ktoré nedodržiavajú pôst. Naše bezbrehá tolerancia nám pripravuje skazu a ukazuje našu slepotu tvárou v tvár ľuďom, ktorí nemajú zábrany, sú zvyknutí zabíjať a toleranciu si vykladajú ako slabosť. Aj keby sme sa prebrali – hlavne tam, kde stále znie heslo – „Wir schaffen das„, možno už je neskoro.

Berieme si do Európy obete a vrahov zároveň.

Video so zmasakrovanými Kurdami v utečeneckom tábore na ostrove Lesbos: http://www.kurdistan24.net/en/news/3d3fad06-33bd-4f72-995f-9b67efa85457

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This