Portál Novinky informuje o prípade, ktorý vyzerá ako bizarná samovražda vodiča kamiónu. Autom, ktoré obsahovalo plynovú bombu vrazil do radnice. Auto explodovalo vo vnútri budovy.

[text článku bol zmenený 18:30 podľa posledných správ]

Správa hovorí, že udalosť sa odohrala v holandskom meste Bemmel. Vodič auta v noci na stredu plánovite vrazil do budovy radnice, kde došlo k výbuchu. V aute bola plynová bomba. Tá spôsobila uvedenú explóziu. Auto následne úplne zhorelo.

Podľa svedkov vošiel vodič do budovy zámerne. Po trávniku obišiel zátarasy, aby sa dokázal dostať dovnútra budovy a poškodiť ju explóziou. Na stránkach holanskej tlače sa zvažovali dve možnosti – buď išlo o samovražedný útok, kde páchateľ neplánoval prežiť, alebo sa chcel len dostať dovnútra, pričom mu bomba vybuchla neplánovane.

Vo vraku bola objavená mŕtvola vodiča. Podľa portálu Geenstijl.nl vodičom bol 59-ročný Hans van M.

Hans van M pôvodom z Gendtu. bol zamestnaný ako vodič kamiónu, tvrdí portál Gerderlander. Už dlhšiu dobu navštevoval zdravotnícke zariadenia.  Podľa zdroja sa muž v utorok v noci vyhrážal, že urobí niečo sebe alebo niekomu inému.

Polícia dostala správu o vyhrážkach v utorok okolo polnoci. Boli vyslaní príslušníci na rôzne miesta, ale nemohli ho nájsť. O niečo neskôr sa ukázalo, že muž vrazil do haly radnice. Tam zomrel na následky explózie a požiaru.