Kto tu klame? Billa, Aktuality.sk alebo nejaký bloger Goda???

Pravda mi zcenzúrovala môj blog vraj z dôvodu, že vraj poškodzuje dobré meno tretej strany. Takže sa na to pozriem z tretej strany.

[sociallocker][/sociallocker]

Kto tu klame???

Na Aktuality.sk vyšiel článok. Dobre si ho prečítajte, Billa ho nepoprela, ani nestiahla tak ako môj.  Neviem síce, aké dobré meno môže mať obchod, ktorý klame, ale čo už.

Menovaný bloger, Aktuality.sk a Billa sa však dostali do krížovej paľby a neostal na nich suchý vlas. Cenzúra zasiahla do nášho každodenného života už aj v obchodoch.

Zdôvodnenie Billy je v súčasnosti úplne iné ako písal Goda a ako to prezentujú Aktuality.sk. Ostatné reťazce sa pravdepodobne veľmi rýchlo spamätali a radšej cúvli. Samé označili, že sú za pluralitu a sú proti cenzúre.

Billa sa z tohto veľmi ťažko dostane, pretože buď klame jeden alebo druhý. Buď to bolo na podnet blogera, ale si to len vymyslel, ale Billa to nepoprela, alebo si to nevymyslel a Billa zaviedla cenzúru.

Poznámka editora : Pred rokom sa Billa postavila k situácii nasledovne

Sme na rázcestí slobodne vyjadrovať svoj názor a myšlienky, ako aj už nie sme vítanými zákazníkmi reťazca Billy. Nie je problém. Môžu si tam zavesiť zákaz vstupu sympatizantom a čitateľom časopisu Zem a Vek a môžu sa vytešovať, akí sú len neoliberálni demokrati.

Veľká škoda, že na takúto hru pristúpila aj Pravda. Vážil som si ju za možnosť slobodného vyjadrovania názoru. To sa však trošku zmenilo.

Začína sa vážna selekcia občanov Slovenska podľa názoru, vierovyznania, kúpy časopisov – niečo absolútne absurdné. Vraj je Billa apolitická, cenzúrou a takýmto správaním sa však presne zaradila do určitého diktátorského politického spektra a ignorácie slobodného názoru. Billa jednoducho klamala a zavádzala a to buď ona, alebo Aktuality.sk či samotný Goda!

Tu je samotný článok:

Billa prevádzkuje nacizmus v praxi, spálené pralesy či zdieranie ľudí jej však nevadí

Dočkali sme sa cenzúry aj priamo v obchodných reťazcoch, ak je to naozaj pravda, čo asi po diskusiách na FB stránke  Billy skutočne je a stiahli z predaja jeden z časopisov iného názorového spektra, tak s pánom bohom!

Pluralita názorov a sloboda slova fakticky končí práve takýmito rozhodnutiami, ktoré nacizmus dotiahol do úspešného konca pálenia kníh na hraniciach.

Veľká škoda je, že menovanému obchodnému reťazcu vôbec nezáleží na životnom prostredí a nezálohuje a následne nevykupuje trebárs plastové a sklenené fľaše. Veľká škoda je, že predávajú výrobky, ktoré obsahujú palmový olej a prispievajú k likvidácii pralesov. Obrovská škoda, že danej predajni voľajako nezáleží ani na mzdách radových zamestnancov, aby sa aspoň priblížili k tej priemernej mzde. Veľká škoda, že aj Billa distribuuje potraviny dvojitej kvality.

Za toto všetko asi nemôže Zem a Vek a nenažraný zisk obchodných reťazcov. Ak je to naozaj pravda a začali  sa zakazovať tieto periodiká, tak si ich asi objednám. Je na každom kupujúcom, čo si v predajni kúpi a čo nie. Manažéri Billy by radšej mali riešiť globálnejšie otázky ako je otázka jedného časopisu, aj keby tam bolo čokoľvek.

Podľa môjho názoru je to naozaj určitý počiatok diktatúry vychádzajúcej z nacizmu, podobne ako to spravil Lidl s kresťanským krížom na obaloch výrobkov a vymazal ich z gréckych kostolov.

Odpoveď Billy:

Dobrý deň Gabriel, áno, je to pravda. Spoločnosť BILLA, s.r.o. je súkromný podnikateľský subjekt podnikajúci v krajine s trhovým hospodárstvom a vystupuje zásadne apoliticky. Na základe svojho obchodného rozhodnutia sa spoločnosť rozhodla vyradiť z ponuky časopis Zem a Vek. Pravidelne obmieňame sortiment na našich pultoch, rozširujeme sortiment časopisov o nové tituly a dovtedy predávané časopisy vyraďujeme z ponuky. Denne sa to týka aj ďalšieho tovaru, ktorý vyraďujeme z ponuky a je nahradený novým tovarom podľa preferencií našich zákazníkov. Pekné popoludnie,
Lenka.

Moja odpoveď:

Beriem na vedomie, že ste tým vyradili aj zákazníkov, ktorí sú podobného zmýšľania tak sa majte pekne vo svojom apolitickom výbere.


Publikovaný

v

,

od

Značky: