Vyberte položku Stránka

JOZEF KAMENSKÝ: Kto nechce slušné Slovensko?

JOZEF KAMENSKÝ: Kto nechce slušné Slovensko?

Treba ale povedať, že v „talianskych“ Michalovciach krátko pred vraždami Kuciaka a jeho partnerky sa šírila zvesť, že podnikateľ P.G. konečne sedí v base, takže akosi nešlo o atmosféru v ktorej sa nič so zločinom nedialo.

Veru boli tu časy, keď sa v Michalovciach hádzali po autách granáty, mafiáni si vybavovali medzi sebou účty lámaním kostí, streľbou zo samopalu na ulici  a pod. Dodnes istý michalovský podnikateľ nosí v tele dve guľky, ale ten sa priplietol len náhodou, druhý to neprežil.

[sociallocker][/sociallocker]

Jeden známy dôstojník finančnej polície mi kedysi dávno hovoril, že o P.G. vedia čo je zač, ale bohužiaľ nemajú naňho páky, pretože má aj krytie dosť vysoko. Mimochodom aj mne niečo dlhoval. Za obrazy.

To boli časy, kedy po Zemplínskej Šírave plávali sudy s mŕtvolami a rozštvrtené telo smrdelo v latríne na Štúrovej.  Išlo len o našich a Ukrajinskú mafiu.

V sobotu po piatkovom vystúpení matky zavraždenej a proteste farmárov, som si so psom konečne už pri jarnom slnku obzeral „záhumienky“ mestských budov, študoval novostavby ukryté pred zrakmi verejnosti a zamyslel sa nad tým, ako ďalej so Slovenskom. Pretože oriešok nemorálnosti je tvrdý, to sa proste nedá vyriešiť odrhovačkami o „zmene systému„, „výmene osôb“, či výmene strán …

Napriek tomu, že ktosi dokázal zorganizovať údajných farmárov, ktorí idú protestovať proti čachrami machrami s pôdou, fakt je ten, že ľudia, ktorí si dokázali prilepšiť šikovnosťou aj keď na hrane zákona, či slušnosti, boli na Slovensku nielen že tolerovaní, ale obdivovaní.

No pozri, ten je ale šikovný, pozri ako sa zabezpečil.!“ Boháči s otáznikmi o pôvode ich majetku boli tolerovaní, pretože aj „blebs“ ak mohol, tak si potiahol v rámci svojich možností. A patrí sa dať kde-tu všimné, veď my vieme čo sa patrí. Pikantné je tiež to, ak aj taký bojovník za slušné Slovensko celkom vážne potvrdí, že áno, starať sa treba len o svoju rodinu a dosť, pretože patrioti, to sú trápni fašisti. No celkom ako Ndrangheta, že? A potom Slováci dávajú na kolená im zverené pobočky nadnárodných spoločností, pretože si tam dosadia rodinu, frajerky a takto svorne tunelujú, kradnú. Iste, tam môžu, to je predsa súkromné, ja len poukazujem na tú mentalitu …

Poukazoval si na divný pôvod majetku toho či toho? Och ty závistlivý boľševik! Však si pokradni aj ty, zoder z ľudí kožu aj ty a budeš mať! A tu ktosi v takých podmienkach chce ešte budovať anarchokapitalizmus. Keď ľudia nemajú morálku, aj keď je tu zákon, aj keď je tu štát, budú ju mať bez štátu a bez zákona? Ako?

Slovensko patrí medzi krajiny s najnižšou vymožiteľnosťou daní. Ja viem, už sme si našli alibi vo formulke, že štát je zlodej  a nič iné, či dokonca zločinec či tak nejako. Ťažko súdiť, pretože naozaj nič nie je dokonalé a ja vôbec neverím tomu, že tí, ktorí toto tvrdia, sú čistí ako ľalie. Pretože tú bájku o svätých kapitalistoch a zločinných ľavičiaroch zožerie naozaj len niekto natvrdlý. Nie som ľavičiar, z tejto hry na dobrých a zlých som už vyrástol.

Za koho chceme vymeniť ľudí v justícii? Za ktorých iných a lepších Slovákov? Keď ľudia za slušné Slovensko sú tí istí ľudia, ktorí uznávajú konkurenčný boj, konzum ako zmysel života, ego ako dôležitý faktor pri dosahovaní pokroku, peniaze ako ústrednú modlu rozvoja spoločnosti, pričom zavrhujú klasickú morálku ako sociálny konštrukt, kriminalizujú ideu národa, či patriotizmus. Hovoria o slušnosti, ale nedokážu ukázať, že kde sú jej korene, odkiaľ sa tá ich slušnosť v ich postmodernom svete nabrala. Obávam sa, že v tomto prípade a pri už spomenutých okolnostiach ide len o akýsi reklamný slogan.

Zmena musí prísť zdola a to práve preto, lebo ako som už naznačil, nie len že ryba smrdí od hlavy, ale hlava je taká, aké sú tie dolné orgány, ako umravnené.

Ale ruku na srdce – vidíte tu nejaký apel na zmenu a to od ľudí zdola? Veď podvody s dotáciami sú známe odkedy tie dotácie sú, o talianskej mafii prepojenej na vládu i o Troškovej sa písalo dva roky dozadu, ale nikto nič. Iste, zabili dvoch ľudí, súvislosti ale podhodili až média, ktoré v iných veciach v minulosti podivuhodne mlčali, dokonca mlčali sprvu aj pri Gorile, pretože že vraj nie sú dôkazy, atď. Toto nie je zmena z dola!

Zmena zdola by bola, ak sa istá rozhodujúca časť ľudí tak umravní, bude žiť tak čistým spôsobom života, bude mať také ideály, že nahliadne zlo v establišmente a teraz aj keby urobili násilnú revolúciu, sú v práve. Ale je to tak? je to naozaj tak? Nepodieľajú sa sami ľudia zmanipulovaní médiami na zločine? Nepodieľajú sa rodičia pochodujúcich deti sami na zle? Nie je to všetko len komédia? Obávam sa, že áno.

Môžem takmer s istotou povedať, že sily ako tak legitímne v boji proti zlu uchopili iní podivíni, iní kariéristi, proste iné zlo.

Zažívame situácie, kedy elity a trúby morálneho pokrytectva poukazujú na ľudí z Cirkví, ktorí ale nerobia nič iné, len si plnia svoju povinnosť ukazovať korene morálky. Napríklad Marián Kuffa. Tiež poukazujú v zlom na média, kde sa v tom – áno – balaste objavia aj skutoční hlásatelia morálky!

Osobne nedokážem pochopiť, čo môže niekto mať povedzme proti Tomášovi Lajmonovi, Petrovi Marmanovi, Emilovi Pálešovi, alebo aj proti Pavlovi Pakošovi a mnohým iným …. (Slobodný vysielač) Veď u týchto ľudí často ide len o čistú esenciu morálky a mravov. Ako je vôbec možné, že pán ocenený Bielou vranou (Ján Benčík) od prezidenta dá do jedného článku zlo nacizmu i Emila Páleša.

My sa predsa nemôžme čudovať, že v tomto štáte strieľajú novinárov, ak naše elity kriminalizujú hlásateľov morálky a mravnosti, skutočných filozofov! Kto má napraviť spoločnosť ak nie práve oni? Vari títo kariéristi a hlásatelia konzumu a ega?

Oni si myslia, že k dobru dovedú ľudí len svojimi „mechanizmami“, marxistickým behaviorizmom štýlu cvičenia opičiek? Podmienené reflexy školy Pavlova? Veď to tu už bolo pred rokom 1989, či? Ľudia prahnú po skutočnom zdroji dobra a nie je ním žiaden konštrukt rozumu, žiadna ideológia, ale prastaré zdroje, ktoré tu vždy boli, preto ani netreba objavovať nové, len si zaostriť zrak pre realitu.

Nie je to náhoda, prečo vzrastá nacionalizmus, či konzervativizmus. To je obrana proti postmodernému nihilizmu a nakoľko je to správne, je iná vec, lenže keď  to tu je, určite je to oprávnené.

Lekár nemôže ku chorobe zaujať postoj, že „pozrite sa, táto choroba ani nemala existovať, ona ani neexistuje, to je len výmysel šarlatánov!“ Nie, on ju musí prijať ako fakt, ako niečo, čo sa  snaží vyvažovať a musí ju liečiť. Kto je potom šarlatán? Pretože títo naši elitárski „dochtori ideológii“ tvrdia, že choroba sa nestala, že je všetko OK, treba len Savo, rozumej „uložiť do hlavy a konšpirovať“.

Je groteskné, ako elity pri problémoch predsa len vyťahujú karty, ktoré v inom prípade opľujú. Napríklad ako Beblavý vo svojom blogu tvrdí v podstate to, že Slováci sú blbí (čo má z časti pravdu), ale vďaka vraždám sa stali patriotmi, pretože na námestiach spievajú hymnu. To čo by v inom prípade niekto iný písal ako sarkazmus, tu rádoby politik myslí celkom vážne. Aj keď pri takýchto formuláciách naozaj napína žalúdok.

Úspech západných národov, teda obyčajne anglosaských spočíva hlavne v tom, že prv vykryštalizovali vo svojej identite. Áno, týka sa to aj slobody individuality, no hlavne len hmotnej individuality, lenže keď sa obzrieme okolo, dá sa žiť aj inak.

Opakovanie je síce cesta, ale len čiastočná, žiadne etnikum totiž svoj tieň nikdy neprekročí, musí do vývoja zahrnúť aj to svoje. Konečne počať dieťa musia dvaja …

Čo prinesieme do klenotnice národov my? Čím sme iní, čo by sme mali rozvíjať? Pretože kto chce skutočne prosperitu pre túto krajinu, musí sa na to pýtať. Situácia je ale taká, že média, ktoré sa skutočne takto pýtajú, ktoré majú skutočný potenciál zmeniť túto krajinu (aj keď priznávam ich nedokonalosť), sú potláčané a kriminalizované a aj tak je bránené Slovensku k rozvoju.

Toľko sa báji o tom Európanstve, ale v konečnom dôsledku to vyzerá tak, že elity najmenej dbajú na ducha Európy, dokonca pracujú proti heslu EÚ (jednota v rozmanitosti), potláčajú ducha Európy povedzme aj v jej filozofoch, ako napr. Hegelova „téza, antitéza a syntéza.“ A ak keby sme išli hlboko do minulosti, je tu uctievanie rozumu vo forme bohov ako Donar, Perún, Thor ….

Naše elity sa ale dívajú skôr za Atlantik a k ich sklonom k imperátorstvu a tým aj k totalite. Navonok deklarovaná sloboda, ale totalita konzumu.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This