Vyberte položku Stránka

Krymský most otvorený. Rusi dokázali postaviť 19 km za 27 mesiacov

Krymský most otvorený. Rusi dokázali postaviť 19 km za 27 mesiacov

Dnes sa s viac ako polročným predstihom otvorila cestná časť Krymského mosta. Zatiaľ bude otvorený výlučne pre osobnú dopravu. Most prišiel otvoriť prezident Ruskej federácie Vladimír Putin

Dnes poobede prišiel Putin najprv do riadiaceho centra

Potom sa ruský prezident presunul na most, kde po slovách „Pojéchali,“ zasadol za volant nákladného automobilu. V čele kolóny okoli 35 obyčajných nákladných áut použitých pri stavbe prešiel celých 19km automobilovej časti Krymského mosta.  Portál TASR píše, že výrok Putina odkazuje na slávny výrok prvého muža vo vesmíre, sovietskeho kozmonauta Jurija Gagarina.

Na mieste spolujazdca sedel Alexandr Ostrovskij, riaditeľ spoločnosti SGM-Most, ktorá bola generálnym dodávateľom celej stavby. Prenos z otvorenia mosta vysielala ruská štátna televízia.

Po slávnostnej ceremónii, ktorú začal  príhovorom Vladimír Putin, bola otváracia časť ukončená.

Putin vo svojej stručnej reči poďakoval stavbárov za splnenie stáročnej vízie a sľúbil, že to je len začiatok infraštruktúrnych projektov po celom Rusku. Zameral sa v prvom rade na to, že povinnosťou vlády je podporovať cestu Ruska k lepšiemu životu.  Vyzdvihol, že stavba mosta bola dielom celého Ruska, čo upevnilo kolektívny duch krajiny.

Most bude oficiálne uvedený do prevádzky zajtra.

Krymský most začali stavať vo februári 2016 a svojou dĺžkou 19 kilometrov je najdlhším v Rusku. Nákladná doprava bude na most vpustená až po dokončení kompletnej infraštruktúry, t.j. hlavne diaľnice na Kryme. Tu sa zrejme dodrží pôvodný harmonogram sprístupnenie ku koncu roku 2018. Zatiaľ budú nákladiaky musieť využívať trajektovú dopravu.

Pre železničnú dopravu má byť most sprístupnený v roku 2019.

Krymský most sa nedá postaviť, tvrdili Ukrajinci

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This