Vyberte položku Stránka

Krym patrí Rusku, keďže všetci tam hovoria rusky, tvrdí vraj Trump

Krym patrí Rusku, keďže všetci tam hovoria rusky, tvrdí vraj Trump

Portál Buzzfeed zverejnil šokujúcu správu o Donaldovi Trumpovi. Vraj si myslí, že by Krym mal ostať Rusku.

Portál Buzfeed je síce nedôveryhodný zdroj, ale u Donalda Trumpa s jeho schopnosť pohybu slona v porceláne to zas nevyzerá až tak nelogicky. Naviac sa už predtým vyjadril, že by chcel vidieť na stretnutí G7 Putina a panuje všeobecná mienka, že pre Trumpa je dôležitý formát G3 – USA, Rusko, Čína

[sociallocker][/sociallocker]

Podľa dvoch diplomatických zdrojov, prezident Donald Trump povedal vedúcim predstaviteľom G7, že Krym je ruský, pretože každý, kto tam žije, hovorí rusky.

Trump vystúpil na večeri minulý piatok na summite G7 v kanadskom Quebecu počas diskusie o zahraničných veciach, povedal jeden z diplomatov pre BuzzFeed News.

Zdroje prehovorili pre Buzfeed pod podmienkou anonymity, pretože nemali právo hovoriť o tejto záležitosti.

Rusko v roku 2014 napadlo a následne anektovalo ukrajinský Krym , čo viedlo k rozsiahlemu medzinárodnému odsúdeniu a sankciám. Taktiež to viedlo k vyradeniu Ruska zo skupiny G8. V tom čase ruský prezident Vladimir Putin obhajoval ruský zásah na Kryme, keď hovoril, že mal právo chrániť ruských občanov a rusky hovoriacich občanov Ukrajiny.

Počas večere Trump taktiež spochybňoval, prečo vedúci predstavitelia skupiny G7 stále podporujú Ukrajinu. Prezident vedúcim predstaviteľom povedal, že „Ukrajina je jednou z najviac skorumpovaných krajín na svete,“ uviedol zdroj.

Nie je jasné, či prenesené poznámky Donlada Trumpa boli vyslovené žartom, alebo či signalizovali radikálnu odchýlku od súčasnej zahraničnej politiky USA.

Biely dom neodpovedal na žiadosť o pripomienku.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This