Vyberte položku Stránka

Kresťanka odsúdená na trest smrti za urážku islamu, čaká na smrť.

Kresťanka odsúdená na trest smrti za urážku islamu, čaká na smrť.

Denník Paris Match informuje o súde kresťanky v Pakistane –  vraj za rúhanie a nevhodné vyjadrenia sa o prorokovi Mohamedovi

[sociallocker][/sociallocker]

Minulý pondelok dopoludnia pakistanský najvyšší súd rozhodoval o odvolaní Asia Bibi. Je to kresťanka, ktorá je už skoro desať rokov väznená v cele smrti, potom, čo bola v roku 2010 odsúdená na trest najvyššiemu, za „urážku islamu„. A to pre pohár vody.

Ak súd rozsudok potvrdí, pakistanský prezident sľúbil, že jej udelí milosť. Ale aj keby bola oslobodená, ktorýkoľvek moslim bude mať právo ju zabiť a ešte za to príde do neba.

Mnohokrát odložené rokovania súdu teda prebehlo, ale na zverejnenie rozhodnutia budeme asi čakať ešte niekoľko dní. Doteraz zverejnené nebolo

Asia Bibi v roku 2009 pracovala na poli s moslimkami a keď mala smäd išla sa napiť z ich studne. Moslimky jej začali nadávať, že znesvätila studňu a že teraz už z nej nebudú môcť piť.

V diskusii, ktorá nasledovala, sa Bibi pýtala moslimiek, čo ich prorok urobil pre ľudstvo. To stačilo. Bola zažalovaná miestnym imámom, druhý deň si pre ňu prišla polícia a podľa pakistanských zákonov bola odsúdená na smrť.

Od tej doby je táto matka piatich detí vo väzení a jej manžel žije s deťmi v utajení, aby neboli ohrození na živote.

Lynče nemoslimov, sekularistov alebo údajných odpadlíkov sú v Pakistane bežnou praxou. Asia Bibi mala vlastne ešte šťastie. Od tej doby sa veľa ďalších nevinných ľudí v Pakistane stalo obeťou šialeného davového lynču z islamskej nenávisti.

Stačí vymyslené obvinenie z „urážky islamu“ a dav „pravoverných“ vraždí. Z veľkej časti sa týmto podlým spôsobom riešia nezhody medzi susedmi alebo majetkové spory.

Tie príbehy sú neskutočne brutálne, kto má na to žalúdok môže sa kochať v moslimských masakroch. Polícia to kryje alebo aktívne prispieva. Islam. Náboženstvo mieru.

Rodina Asin Bibi sa za ňu modlí. Vzhľadom na to, že islamskí fundamentalisti sa už začali vyhrážať nielen rodine, ale aj všetkým kresťanom krvavou pomstou, ak bude Asia Bibi oslobodená, bude musieť obžalovaná z krajiny odísť

P.S. Sarkastický odkaz pre slušnoľudí

Nezabudnite! Toto nie je ten pravý islam! Toto je ten ľavý…

A hlavne: nepaušalizovať! Určite ide vždy len o psychicky narušených jedincov.

Všetky intervencie pápeža Benedikta XVI. a pápeže Františka nepriniesli žiadny výsledok, boli neúspešné… No nič, to nevadí, hlavne treba zas umyť pár desiatkam moslimov nohy… 

Nakoniec o nič nejde, ide len o jednu blbú ženu

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This