Vyberte položku Stránka

Krátke dejiny ZSSR

Krátke dejiny ZSSR

Za časmi boľševikov nie je čo žialiť. Bolo to impérium totalitnej ideológie, ktorá chcelo ovládnuť celý svet. Ako v každom impériu bez morálky a zásad, moc pohlavárov bola absolútna a nemilosrdná. Ale zároveň boli nemilosrdné aj metódy, pomocou ktorých sa v tomto impérium dostávali na vrchol ďalší pohlavári.

[sociallocker][/sociallocker]

Je to príbeh starý ako ľudstvo samo. Výmeny na čele Sovietskeho zväzu pripomínali boje dynastií Egyptskej, Asýrskej či Rímskej ríše. V krátko slede sa striedali na čele mocenské klany za sprievodu výstrelov popravčích čát, ktoré likvidovali porazených oponentov.

Stručná história ZSSR

Len čo zomrel Lenin, ukázalo sa, že druhý muž strany, súdruh Trockij, bol zradca. Kamenev, Zinoviev, Bucharin a Stalin Trockého zvrhli a vyhnali ho zo ZSSR.

Lenže o pár rokov sa zistilo, že Kamenev, Zinoviev a Bucharin boli tiež nepriateľmi a zradcami. A tak ich udatný Genrich Jagoda zastrelil.

A o niečo neskôr Jagodu, ako zahraničného agenta, zastrelil Ježov.

O ďalších pár rokov sa však ukázalo, že Ježov nebol súdruh, ale sprostý zradca a zahraničný agent. Tak ho zastrelil Berija.

Po smrti Stalina všetci pochopili, že Berija je tiež zradca. A tak Žukov zvrhol a zastrelil Beriju.

Ale Chruščov čoskoro pochopil, že Žukov je nepriateľ a sprisahanec. A poslal ho na Ural.

A o niečo neskôr sa ukázalo, že dokonca aj Stalin bol nepriateľ, škodca a zradca. A spolu s ním aj veľká časť politbyra.

Takže Stalina vyhodili z mauzólea a čestní straníci na čele s Chruščovom rozohnali politbyro aj so Šepilovom.

Ubehlo niekoľko rokov a už sa nedalo nevidieť, že Chruščov je voluntarista, darebák, avanturista a nepriateľ. Tak ho Brežnev poslal do dôchodku.

Len čo Brežnev zomrel, ukázalo sa, že to bol senil, škodca a brzda rozvoja.

Potom prišli ďalší dvaja senilovia, ktorých mená si nikto nepamätá, pretože padali jeden po druhom ako muchy.

Až sa k moci dostal mladý a energický Gorbačov. A zistilo sa, že celá krajina bola roky ničená zradcami a nepriateľmi, ale on vraj všetko napraví.

Potom sa ZSSR rozpadol. A ukázalo sa, že Gorbačov je nepriateľ a zradca.

Zdroj: Pikabu.ru

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This