Vyberte položku Stránka

Kompletné vyjadrenie Izraelských obranných síl k zostreleniu ruského lietadla

Kompletné vyjadrenie Izraelských obranných síl k zostreleniu ruského lietadla

Hovorca IDF zverejnil na Twitteri postupne celý zaujímavý text, kde sa izraelská armáda priznáva k účasti na incidente. Je to výnimočné, pretože toto robia Izraelci veľmi zriedkavo. Rusom vyjadrujú úprimnú ľútosť

[sociallocker][/sociallocker]

Izrael vyjadruje ľútosť nad smrťou posádky lietadla ruského lietadla, ktoré bolo dnes zničené následkom streľby sýrskej protivzdušnej obrany.

Za tento incident považuje Izrael plne zodpovedný Assadov režim, ktorého armáda zničila ruské lietadlo.

Izrael tiež považuje za tento nešťastný incident zodpovedný Irán a teroristickú organizáciu Hizballáh.

Počas noci stíhacie lietadlá IDF zaútočili na zariadenie sýrskych ozbrojených síl, z ktorého sa mali premiestniť iránske systémy na výrobu presných a smrtonosných zbraní do Hizballáhu v Libanone.

Tieto zbrane boli určené na napadnutie Izraela a predstavovali voči nemu neprípustnú hrozbu.

IDF a ruská armáda majú dohodnutý dekonfliktný systém, ktorý dohodli vedúci predstavitelia oboch štátov a ktorý sa v posledných rokoch už mnohokrát osvedčil. Tento systém bol využitý aj dnes.

1. Rozsiahla a nepresná sýrska protivzdušná streľba (strely zem-vzduch) spôsobila, že bolo zasiahnuté ruské lietadlo a následne zničené.

2. Keď sýrska armáda odpálila rakety, ktoré zasiahli ruské lietadlo, lietadlá IAF (izraelských leteckých síl) už boli v izraelskom vzdušnom priestore.

3. Počas útoku proti cieľu v Latakii nedošlo k zasiahnutiu ruského lietadla v oblasti operácie.

4. Sýrske protiletecké batérie strieľali na všetko bez rozdielu a z toho, čo sme pochopili, sa neobťažovali uistiť sa, či sa v oblasti nenachádzajú nejaké ruské lietadlá.

Izrael bude s ruskou vládou zdieľať všetky relevantné informácie na preskúmanie incidentu a na potvrdenie skutočností v tomto vyšetrovaní.

 

 

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This