Vyberte položku Stránka

Komentár Petra KRÁLIKA: Na margo „protislovenských živlov“ ocenených Kiskom a aj trocha historickej pamäti

Komentár Petra KRÁLIKA: Na margo „protislovenských živlov“ ocenených Kiskom a aj trocha historickej pamäti

Prezident Kiska oceňoval osobnosti a tak ako každý rok to opäť niektorých pobúrilo. Najmä tri mená Peter Breiner, Šimečka a Fedor Gál. Prezident je prezident má právo vlastného výberu osobností a iste aj s vedomím, že niektoré mená sú pre niektorých červeným súknom. Avšak!

Keď čítam komentár, že menoval tých, ktorí sú „protislovenské živly“, „nepriatelia slovenskej štátnosti“ a podobne mám pocit deja vu Fašírky a Kapustovín Kubišovej STV. Naozaj raz Darmo!

Tak len na pripomenutie, v čase keď Doktor a jeho pacienti sa v Skloobale Nemšová nevedeli dopočítať od 17.novembra do 17. decembra 1989, ktorá strana vlastne vyhráva, tak Fedor Gál sedel v prvom štúdiu Dialóg v čase prvej chvíle Novembra 89 a hovoril o slobodných voľbách s vedomím, že z toho štúdia môže rovno ísť do Justičáku.

Skutočná demokratická a moderná štátnosť Slovenska vznikla v zápase s Mečiarizmom a nie formálnym rozhodnutím Václava Klausa, ktorý už nemohol počúvať tie „neskutočné normalizačno-ekonomické kydy“ (Tomáš Ježek) Augustína Mariána aj Húsku pri jednaniach v lete 1992.

Ak Šimečka niečo napísal o slovenskom jazyku tak to nebolo dehonestujúce, ale kritické práve na tých, ktorí slovenský jazyk ústami Slobodníka a Húsku a neskôr tých na 28. poschodí STV v roku 1999 urobili „jazykom žltým od Mečiarovej rite“ (Breiner).

Slovenská tzv. mediálna alternatíva nebude nikdy alternatívou ničoho pokiaľ jej základ budú tvoriť pohrobkovia mečiarizmu, Koreňov a iných obskúrnych postavičiek z lokálov podobných kde chodil Rogel.

Možno budem kacír, ale pre túto chvíľu by som ústavným zákonom udelil 30 ročné embargo na udeľovanie štátnych vyznamenaní pri vzniku Slovenskej republiky.

Umožní to aspoň vymrieť jednej generácii, ktorá nepochopila, že ich otec slovenskej štátnosti bol taký priaznivec samostatného Slovenska ako ja som priaznivec folklórnych súborov.

Na záver, prečo nie je čo oslavovať po 25 rokoch len pikoška, ktorá to celé dokresľuje. Človek ktorý sedí v tvárou tvár svojmu politickému partnerovi pod tým stromom v tej vile v roku 1992, a jeho partner mu hovorí o detailoch rozdelenia štátu, a ten človek má po tom niekoľkominútovom preslove len jednu požiadavku a to čistku vo Federálnej bezpečnostnej a informačnej službe štátu (Načo Klaus len udivene odvrkol: „Áno píšu si“), ktorý sa práve v tom momente rozpadol, nie je zakladateľ štátu, ale len malý ublížený sedlák s pomstichtivosťou z Ladomerskej Viesky.

Inak taký Michal Kováč sníval o dvoch emisných bankách v jednom štáte…. Takže naozaj fundovaný ekonóm takmer ako Castro

S otcami zakladateľmi je to na Slovensku prašť ako uhoď.

Naša nutkavá potreba sociálno-psychologickej afinity pod rúškom vlastnej skupinovej dejinnosti je zároveň našou dejinnou lžou a čurákovinou.

Mimochodom, pre tých čo čítajú aj s porozumením oficiálna správa TASR k ocenením osobnostiam. Možno aj pochopíte, že ocenení to nedostali za zásluhy o vznik samostatného Slovenska:

„Rad Ľudovíta Štúra I. triedy získali za mimoriadne zásluhy na rozvoji demokracie a ochranu ľudských práv a slobôd osobnosť Nežnej revolúcie Fedor Gál, ochranár Mikuláš Huba, vydavateľ László Szigeti, žurnalista Martin M. Šimečka a vysokoškolský pedagóg Alexander Bröstl. Za mimoriadne zásluhy o rozvoj v oblasti kultúry dostali Rad Ľudovíta Štúra I. triedy hudobník Peter Breiner, herečka Zuzana Kronerová a in memoriam hudobný skladateľ Ilja Zeljenka.

Radom Ľudovíta Štúra II. triedy boli vyznamenaní účastník SNP Otto Šimko, prekladateľka Marta Ličková, ochranár Juraj Flamik a spisovateľka Alta Vášová. Rad Bieleho dvojkríža II. triedy prezident udelil opernej speváčke Gabriele Beňačkovej, českej speváčke Marte Kubišovej, kameramanovi Vladimírovi Ješinovi a bývalému predsedovi českej vlády Petrovi Pithartovi.

Pribinov kríž I. triedy získal fyzik Pavel Povinec, lekár Myrón Malý, chemik Robert Mistrík, popová speváčka Marika Gombitová a in memoriam herec Jozef Kroner a spisovateľ Rudolf Sloboda. Pribinovým krížom II. triedy boli ocenení kresťanský aktivista Marián Čaučík, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine Eva Kováčová a in memoriam folklorista Ján Lazorík.“

 

O autorovi

Peter Králik

Európske záležitosti// Zahraničná politika//Komentátor relácii [MEDZI]PRIESTOR a [MEDZI]NAMI

17 komentárov

 1. X-Men

  Ku komentáru Petra Králika je potrebné dodať ,že aj buzerant je človek.

 2. Mayyyoo

  čo je to za kopu kydov…..nie „za zásluhy o vznik samostatného Slovenska“, ale pri príležitosti 25 výročia vzniku samostatnej SR – vyznamenať Gála a Breinera, ktorí SR verejne ohovárajú a samostatnosť SR im prekáža, je blbosť. Irónia je, že Židia dostali rad L.Štúra, ktorí bol podľa obľúbeného Havrana antisemita. No ale prečo by sa králik nezastal mačičky, keď sú spolu na jednom dvorčeku!

  • Karol Laco

   TOTO PETER KRALIK NEZVLADOL, SAMOZREJME, ZE LUDOVIT STUR SA OBRACIA V HROBE, SAM SOM BOL VELKY FANUSIK GALA V PRVOM CASE PREVRATU, ALE POTOM SOM POCHOPIL, ZE NA TO NEMA, KEBY NA TO MAL, NETRCAL BY ZA CHVILU V PRAHE A NEVYPLAKAVAL, AKO JE NA SLOVENSKU HNUSNE….

 3. Tomáš Sprušanský

  „Slovenská tzv. mediálna alternatíva nebude nikdy alternatívou ničoho pokiaľ jej základ budú tvoriť pohrobkovia mečiarizmu, Koreňov a iných obskúrnych postavičiek z lokálov podobných kde chodil Rogel.“

  1. A co pohrobkovia dzurindizmu ako ste vy pan Kralik?
  2. Kto je tou skutocnou alternativou, samozrejme okrem vas pan Kralik? Pretoze do tejto vami ohrdnutej kategorie ocividne spadaju narodovci, ludia, ktori sa zasadzovali za samostatne Slovensko, skutocnymi alternativnymi mediami nemozu byt prinajmensom Extra plus, Slovenske narodne noviny, Zem a vek, Hlavne spravy, Infovojna a ciastocne ani Slobodny vysielac.

 4. Tomáš Sprušanský

  „Naša nutkavá potreba sociálno-psychologickej afinity pod rúškom vlastnej skupinovej dejinnosti je zároveň našou dejinnou lžou a čurákovinou.“

  Veru, ziadny narod vlastne neexistuje, hlavne ten slovensky.
  /sarcasm

  • Karol Laco

   TATO VETA JE VRCHOL HLUPOSTI, RODINA A NAROD SU ZAKLADOM VSETKEHO, NECHAPEM PRECO PETER KRALIK BOJUJE PROTI GLOBALIZACII, KED HLASA PRESNE TIE ISTE HLUPOSTI AKO GLOBALISTI !!!!

 5. Ján Gašo

  Na FB sa mi nedostalo odpovede, tak sa skúsim opýtať tu. Zdroj k tomuto tvrdeniu by bol? „Človek ktorý sedí v tvárou tvár svojmu politickému partnerovi pod tým stromom v tej vile v roku 1992, a jeho partner mu hovorí o detailoch rozdelenia štátu, a ten človek má po tom niekoľkominútovom preslove len jednu požiadavku a to čistku vo Federálnej bezpečnostnej a informačnej službe štátu (Načo Klaus len udivene odvrkol: „Áno píšu si“), ktorý sa práve v tom momente rozpadol, nie je zakladateľ štátu, ale len malý ublížený sedlák s pomstichtivosťou z Ladomerskej Viesky.“

  • Karol Laco

   PETER KRALIK, KEBY MA STALE SLEDOVALA FEDERALKA, TIEZ BY SOM ZIADAL CISTKY, OKREM TOHO NIKTO NEVEDEL, CO ESTE VYMYSLIA V DOBROM UMYSLE, ANI FEDERACIA ESTE NESKONCILA, MOHOL VSAK SKONCIT MECIAR, NEHODY SA STAVAJU KAZDY DEN, AJ PAN DUBCEK ZAHYNUL LEN TAK FUKLO….

 6. Jana Ludvigova

  Máte predstavu, kto stojí za „Koreňmi“? Už ste sa niekedya aspoň skúsili porozprávať s Viliamom Hornáčkom, aby ste mohli tak bohorovne tvrdiť to, čo tvrdíte?

 7. Brhlik007

  Vzhľadom na nepatričný príspevok p. Králika si dovolím (ako pamätník ) niekoľko poznámok…
  V rokoch 1991-92 sa vo VPN začali rôzne názorové nezhody, najpodstatnejší bol emancipačný…tento problém rozčlenil vedenie na dve krídla…svetoobčianske (Gál, Bútora, Flamík,Zajac), ktoré bolo orientované na Havla a akceptovalo federáciu v akejkoľvek podobe a odmietalo uznať právo Slovákov na samostatnosť a druhé proslovenské krídlo (Mečiar, Kňažko, Kováč, Húska, Budaj), ktoré hľadalo voľnejšie spolužitie s Ćechmi, akceptáciou na emancipačný proces. S podporou regionov.sa premenovalo na HZDS.. Voľby roku 1992 vyhral Mečiar – 37% VPN premenované na ODU dostalo len 4%, Gál opustil Slovensko a vyhlásil všetkých za nedemokratov…
  Ako napísal na margo VPN jeden slovenský historik – „Liberálne sily hrubo podcenili emancipačný proces, ktorý sa im vymkol spod vplyvu a odsúdil ich do postupnej marginalizácie…“
  Terajšie udelenie rádov Kiskom chápem ako rehabilitáciu tej časti VPN, ktorá skrachovala roku 1992, aby sa mediálne prekryli zásluhy vtedajšieho Hzds, Sns a časti SDĹ na vzniku štátu… Idea určite vznikla v kanceláriách Bútoru, Zajaca či Demeša s cieľom rehabilitovať a popularizovať Gála a spol.ako jediných ozajstných demokratov a všetkých ostatných marginalizovať ako boľševikov, nacionalistov, xenofóbov a štbákov.

  Na margo poznámky p. Králika redukovať národný a emancipačný pohyb na akési rokovanie Mečiara a babrákov Kováča a Húsku so stratégom Klausom, – to považujem za trápne …a nedôstojné média, ktoré hľadá riešenie a snaží sa byť objektívne…

 8. Medvedzig

  Diskuteri, precitajte si clanok, potom nadych a vydych a opat precitat clanok,zamysliet sa nad obsahom a az potom reagovat 😉 … ja viem vo svete je nervozita ale, nadych a vydych , pomahaju a aj popocuvat pondelkovy medzipriestor na SV

 9. Dominik

  Králik, a ty si kto, prosím ťa?

 10. Adam

  Králik či Zajac, v Tátokrajine to vyjde na rovnako. Prestávam sledovať tento pseudoalternatívny plátok. Pokiaľ sa bude nachádzať na stránke Slobodného vysielača, prestanem sponzorovať a sledovať aj ten. Takéto slinty si môžem prečítať lacnejšie v Smetiach.

  • Tomáš Sprušanský

   Slobodny vyber je spojeny s SV, takze pride o jedneho sponzora. Ja Vyberu uz neposlem ani cent, pokial ide o SV, porozmyslam, nemyslim si totizto, ze by boli antislovensky zamerani ako p. Kralik, ktoremu sa musi grcat pri pohlade na slovensky znak ako Sebejovi.

  • Karol Laco

   INAK – MATE PRAVDU, ALE JA SLEDUJEM AJ INYCH AUTOROV A DA SA Z NICH VYBRAT, SAM PETER KRALIK PISE A HOVORI CELKOM ROZUMNE, ALE NARODNE VECI MU VELA NEHOVORIA, ALE KED PISE PROTI GLOBALISTOM, TAK JE SVETOVY….

 11. Karol Laco

  PAN KRALIK – AJ JA VIEM, ZE SKOTSKO MA V RAMCI JEDNEHO STATU – BRITANIE – VLASTNU EMISNU BANKU, TEDA MOZU BYT SPOKOJNE V JEDNOM STATE AJ DVE A TYMTO SA DOVODILO UZ V ROKU 1992, TAK NESKRESLUJTE SKUTOCNOSTI…. JE ISTA VEC, ZE LUDOVIT STUR BY NIKDY NEDOPUSTIL, ABY SA JEHO MENO ZNEUZIVALO PRI VYZNAMENAVANI LUDI, KTORI KASLALI NA SLOVENSKY NAROD A BOLI TVRDO PROTI SAMOSTATNOSTI SLOVENSKA, TYM NEOBHAJUJEM MECIARA A MECIARIZMUS, LEN HOVORIM, ZE MENO STURA JE POSPINENE TYM, KOMU SA VYZNAMENANIE DALO V JEHO MENE – PAN GAL DODNES NEZNASA SLOVENSKO A PAN SIMECKA HO STATOCNE PODRIADUJE CUDZIM ZAUJMOM, AKO AJ SAM VIETE VELMI DOBRE A TEDA ICH ZASLUHY O DEMOKRACIU SA CELKOM VYMAZALI, AKO KEBY SOM NAJPRV NIEKOHO ZACHRANIL PRED KRACHOM A EXEKUCIOU JEDNYM CLOVEKOM A POTOM HO SAM EXEKUOVAL V MENE INEHO CLOVEKA A MAL Z TOHO ESTE AJ RADOST, TOTO PODOBENSTVO PRESNE SEDI NA GALA A SIMECKU – ZACHRANILI NAS PRED KOMUNISTAMI A TEARZ NAS PREDAVAJU ZA LACNY PENIAZ NOVYM VLADCOM….

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This