KOMENTÁR: Nová vláda je založená na lži a kádrovaní.

Andrej Kiska súhlasil s vymenovaním novej vlády Petra Pellegríniho a tiež s menoslovom ministrov. Kontroverznou sa stala ministerka kultúry, ktorá bola objektom kádrovania a ktorá klamala.

Ľubica Laššáková pre Denník N predvčerom povedal, že George Soros reálne ovplyvňuje politické procesy hlavne v postsocialistických krajinách a že mimovládne organizácie sú príliš bohaté. Poznámka na mimovládne organizácie smerovala hlavne k tomu, že sú prevodovou pákou svojich sponzorov a že majú teda reálny vplyv na politické udalosti

Obidve poznámky sú správne a pravdivé.

[sociallocker][/sociallocker]

Martin Šimečka osobne prejavil vďačnosť Sorosovi za zvrhnutie Mečiara. Rovnako pôsobia mimovládne organizácie aj v iných krajinách. Známym sa stala uniknutá komunikácia Georgea Sorosa s Hillary Clintonovou, kde je doporučuje, aby na miesto emisára do Bosny a Hercegoviny vybrala Miroslava Lajčáka zo Slovenska. To sa aj skutočne stalo. Relatívne nedávna osobná intervencia Sorosa u predsedu Európskej komisie Jean Claude Junckera, keď sa Sorosom financované organizácie v Maďarsku dostali pod tlak, je už len čerešnička na torte.

Dokonca aj začiatok moslimskej revolúcie v Egypte a legalizácia Moslimského bratstva sa neobišla bez účasti Sorosa a ním platených organizácií. . Moslimské bratstvo bolo dlhodobo považované za teroristickú organizáciu. Soros sa osobne zasadil, aby za vlády Baracka Obamu došlo k preklasifikovaniu organizácie. Následne podporil jej zapojenie do legálneho politického života v Egypte.

Následky poznáme, tragický rast islamského terorizmu a Egypt sa znova vrátil k vojenskej diktatúre, ktorú v miliónových demonštráciách podporili samotní občania.

Čiže je nespochybniteľný vplyv Sorosa na politické dianie.

Rovnako je dôležité sa zaujímať aj o to, aký spôsobom je tento vplyv vykonávaný. Soros predsa neriadi sám demonštrácie, nechodí do škôl osobne ovplyvňovať výchovu študentom. Platí sieť mimovládnych organizácií, ktoré sú založené na to, aby jeho myšlienky realizovali a prevádzali do praxe. Sú bohaté, dobre organizované, navzájom sa podporujú. Preto niet divu, že dokážu doslova zázraky, keď ide o „dobrú vec„.

Aj v tomto má Laššáková pravdu.

Napriek tomu pri pohovore u prezidenta sa za svoje slová ospravedlnila.

Iným slovami, bola kádrovaná hlásnou trúbou mimovládok a dnešnej neomarxistickej kulúrnej elity. Kádrovým pohovorom neprešla a tak zrejme dostala avízo: „Milá Ľubica – ak tak veľmi túžiš byť ministerkou, musíš svoje tvrdenia odvolať„. To sa aj stalo

Nevieme, prečo a kto zapríčinil tento stav. Možno Kiska povedal, že takúto konšpirátorku nevymenuje a odmietne vládu. A tak poslal odkaz do Smeru. Fico chcel mať zostavenie vlády rýchlo za sebou a preto v centrále svoju členku presvedčili, že musí „verejne odvolať„.

Lenže to ukazuje, že pravda je na prekážku politickým ambíciám.

Je možné, že Smer sa musel podriadiť tlaku mimovládok a Kisku. Po utvorení vlády uvidíme, aké poučenie si z toho zobral.

Prvá možnosť je, že sa prikrčia a v strachu už viac nikdy nebudú „čúrať proti vetru„. Jednoducho sa budú pýtať u Sosorosom platených mimovládok, či smú vymenovať toho, alebo tamtoho. Virtuálne zo Sorosa urobia koaličného partnera.

Druhou možnosťou je, že prekročenie tejto červenej čiary Smer nenechá len tak. Mimovládne organizácie a médiá nimi ovplyvnené začali kádrovanie otázkou – aký máte vzťah k Georgovi Sorosovi. Dovolená je len pozitívna, alebo neutrálna odpoveď. Podľa manuálu je to dobrý deduško, ktorý dava peniaze na charitu a nič, nikoho neovplyvňuje. V skutočnosti je to kádrovanie ako v roku 1968, keď sa pracujúci „pozítivne vyjadrovali k bratskej pomoci vojsk Varšavskej zmluvy,“ pred previerkovými komisiami ak si chceli udržať pracovné miesta. Aj pri nových previerkach treba tak ako v minulosti klamať.

Toto je zásadná systémová zmena, ktorú je nutné riešiť, ak si Smer a aj ostatné politické strany chcú udržať nezávislosť od tlaku mimovládok. Je nutný zákon o lobizme, ekvivalent zákona FARA v Spojených štátoch. Je nutné Sorosovi a jeho mimovládkam ukázať hranicu, ktorej prekročenie nebude dovolené.

Budúcnosť ukáže, ktorou cestou sa budeme na Slovensku uberať.


Publikovaný

v

,

od

Značky: