Komentár k útoku Američanov a Angličanov na Sýriu

Dnes nad ránom vypustili koaličné sily USA a Veľkej Británie podľa informácií ruskej strany 103 rakiet na ciele v Sýrii. 71 ich bolo zostrelených, 2 strely nedoleteli.  Útok nemal mandát BR OSN.

Následky útoku sú minimálne, zatiaľ sa hovorí o troch ranených.

[sociallocker][/sociallocker]

Koalícia argumentovala, že sýrska vláda koná chemické útoky proti civilistom. Útok mal byť jednorazovou trestnou výpravou bez strategických cieľov. Ďalej tvrdí, že keď bude naďalej vykonávať chemické útoky, koalícia bude naďalej bombardovať Sýriu.

Ruská strana dopredu dôrazne varovala pred zameraním ruských cieľov. Pred útokom boli podľa všetkého oznámené nielen ciele ale aj čas. Vo vzduchu mali Rusi obidve A-50, čo sú lietadlá AWACS, ktoré drží ruská armáda v Sýrii.

Údaje z ruskej radarovej siete boli následne predávané sýrskej protivzdušnej obrane (PVO). Súboj moderného radarového systému strieľajúceho s historickými, niekedy až 50 rokov starými systémami proti moderným raketám s plochou dráhou letu, skončil katastrofálnym neúspechom západnej technológie.

Údery boli vedené proti šiestim leteckým bázam Sýrie – celkove na letiská útočilo 71 rakiet. Evidovaný počet zostrelov je 64.

  • na letisko Duval útočili 4 strely – všetky zostrelené
  • na letisko Dumeira útočilo 12 striel – všetky zostrelené
  • na letisko Blaj útočilo 18 striel – všetky zostrelené
  • na letisko Shayrat útočilo 12 striel – všetky zostrelené
  • na letisko Mezze útočilo 9 striel – 5 zostrelených (letisko bolo nepoužívané)
  • na letisko Homs útočilo 16 striel – 13 zostrelených (letisko nepoškodené)

Ďalšími cieľmi boli objekty v Barzza a Jaramani, na ktoré útočilo 30 striel – 7 zostrelených. Tieto objekty neboli používané na výrobu chemických zbraní, ako to prezentovali západné informácie.

Sýria sa vzdala výroby chemických zbraní v roku 2013 a do roku 2014 boli pod dohľadom špecialistov OPCW (Organizácia pre zákaz chemických zbraní) odstránené predpoklady pre výrobu chemických zbraní a tiež zásoby chemických zbraní.

Generálmajor Sergej Rudskoj poznamenal, že „pred niekoľkými rokmi sme vzhľadom na naliehavú požiadavku niektorých našich západných partnerov odmietli dodať Sýrii raketové systémy PVO S-300.“ Podľa generála „vzhľadom na to, čo sa stalo, považujeme za možné vrátiť sa k tejto otázke – a to nielen vo vzťahu k Sýrii, ale aj voči iným štátom.

Na brífingu ruská strana presne oznámila, kto sa zúčastnil útoku a čím strieľal

Informácie v anglickom preklade

Útoky bol vedené z lodí a lietadiel Spojených štátov a Veľkej Británie. Ohlásená účasť francúzskeho letectva nebola potvrdená.

Hovorca ruských ozbrojených síl generálmajor Sergej Rudskoj povedal, že útoku sa zúčastnili aj bombardéry amerických leteckých síl B-1B,

Útoku sa zúčastnili americké stíhačky F-15, F-16, rovnako ako lietadlá Royal Air Force Tornádo nad vodami Stredozemného mora, lode amerického námorníctva USS Labun a USS Monterey zo smeru Červeného mora. Strategické bombardéry B-1B pri svojom útoku na ciele v Sýrii zaleteli až do oblasti at-Tanf, čo je sýrske územie nelegálne držané Spojenými štátmi. Útokom rakiet a bômb bolo vystavených viacero sýrskych vojenských letísk, priemyselných a vedeckých výskumných zariadení,“ povedal Sergej Rudskoy.

Odkiaľ boli vedené útoky na Sýriu 14.4.2018

Podľa predbežných údajov medzi civilným obyvateľstvom a vojenským personálom sýrskej armády nedošlo k žiadnym stratám. Informácie budú aktualizované a oznámené verejnosti.

Rudskoj poznamenal, že podľa dostupných informácií celkove bolo použité 103 riadených striel. Išlo o z mora odpaľované rakety Tomahawk, rovnako ako inteligentné bomby GBU-38 z lietadiel B-1B. Stíhačky F-15, F 16 použili rakety vzduch-zem.

Z anglických lietadiel Tornado sa vypustilo osem rakiet „Scalp EG“.

Sýrska vzdušná obrana dokázala na základe systémov protivzdušnej obrany sovietskeho pôvodu úspešne eliminovať údery leteckých aj námorných zbraní. Celkove bolo eliminovaných 71 rakiet. Sýrska PVO na odrazenie útoku použila systémy S-125, S-200, Buk, Kvadrat a Osa. To svedčí o vysokej účinnosti sýrskych zbraní a vynikajúcom výcviku sýrskeho vojenského personálu pripraveného našimi špecialistami,“ povedal hovorca ruských ozbrojených síl.

Rudskoj zdôraznil, že za uplynulý rok a pol Rusko úplne obnovilo sýrske systémy protivzdušnej obrany a naďalej ju vylepšuje.

Sýrsky prezident Bashar al-Assad prišiel dnes ráno do práce tak, ako každý deň

Dôsledky

Dnes je zrejmé, že západné krajiny podporujú ISIS. Počas útoku prešli koordinovaných spôsobom do frontálnej ofenzívy oddiely ISIS, ktoré držia oblasť južne od Damasku. Útok bol odrazený

https://twitter.com/WithinSyriaBlog/status/984971474703388673

Následky bombardovania vedeckého centra Barzah, kde podľa Západu Sýria vyrába chemické zbrane.

Vedecké centrum v Sýrii po bombardovaní 14.4.2018

Natočené následky bombardovania.

Niektoré rakety boli zmenou signálu GPS ruskými prostriedkami rádioelektronického boja odklonené od svojich cieľov a dopadli neškodne do poľa

Druhým závažným dôsledkom je definitívna smrť medzinárodného práva. Západné krajiny útočili bez mandátu OSN a na základe fiktívnej správy, ktorú naviac vyprodukovali sami. Rusko, ale aj iné krajiny už nemajú žiadnu povinnosť akokoľvek dodržiavať akékoľvek princípy medzinárodného práva. Je to už len o práve silnejšieho a Rusko je v pozícii, že kvôli schopnosti zničiť USA, bude schopné presadzovať svoje požiadavky. A bude to robiť ďaleko tvrdšie ako doteraz.

Tretím dôsledkom je definitívna smrť médií. Ak po skúsenostiach z podvodu z roku 2003 a falošného prepadnutia Iraku, niekto dokáže obhajovať vojnovú agresiu, nielenže sa dopúšťa protiprávneho jednania. Je to jednoducho hlupák. Alebo zapredanec bez kúska vlastnej cti. Veriť mu však nebude nik.

Štvrtým dôsledkom je potvrdenie nevieryhodnosti a klamstiev západnej propagandy. Útoky mali byť oficiálne vedené na zastavenie chemických schopností Sýrie. V skutočnosti jediné škody boli zaznamenané pri útokoch na civilnú infraštruktúru. Šesť letísk a útoky na sídla armády nemá nič spoločné s chemickým zbrojením ako takým. Nehovoriac o tom, že Sýria žiadne chemické zariadenia na produkciu chemických zbraní nemá.

Piatym dôsledkom je rozviazanie rúk Rusku. Odteraz má plné právo dodať akékoľvek systémy ľubovoľnej krajine bez akéhokoľvek ohliadania sa na záujmy iných krajín. Dôležitý bude výlučne ruský záujem.

Dá sa tiež očakávať oveľa agresívnejší postup Ruska vo vzťahu k ochrane záujmov Sýrie, pokiaľ o to arabská krajina požiada.

Prvou lastovičkou je dohoda Iránu a Ruska, že výmenou za používanie leteckej základne v Iráne, Rusko sem prisunie systémy S-400 a Pantsir S2.

Rusko bude môcť použiť 3. taktickú leteckú základňu IRIAF – Noje Airbase, ktorá sa nachádza severne od mesta Hamadani. Základňa bude určená na dopĺňanie paliva a munície pre ťažké bombardéry Tu-22M3, Tu-95, Tu-160 a pre stíhačky Su-35S ako ich sprievod . V núdzi potom bude možné požiadať o pristátia lietadiel aj na iných iránskych letiskách.

Dodávky systémov S-300 pre Sýriu, ktoré budú zo začiatku obsluhované ruskými špecialistami sa dajú očakávať v krátkej dobe

Čo hovorí právo?

Aby bolo úplne zrejmé, o čo ide. Chemický útok vlády Bashar al-Assada na civilné obyvateľstvo bol len nafilmovaný. Nestal sa! Zámienku na útok proti Sýrii západné krajiny nafingovali sami. Na útok nemali mandát BR OSN, čo je podľa medzinárodných dohôd podmienkou na začatie vojnovej akcie, útok je teda protiprávny. Každý, kto ho podporuje sa dopúšťa aj porušenia slovenského zákona.

§ 417 Ohrozenie mieru
(1) Kto v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje alebo inak podporuje vojnovú propagandu, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až desať rokov.
(2) Odňatím slobody na desať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa potrestá páchateľ, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) v spojení s cudzou mocou alebo cudzím činiteľom,
b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo
c) za krízovej situácie.

Krajiny USA, Veľká Británia a Francúzsko sú zločinecké krajiny. Ich podpora v tejto veci je porušovanie slovenského zákona s následkom odňatia slobody 10-25 rokov, prípadne na doživotie

Naviac, podľa paragrafu 340 Trestného zákonníka, každý, kto sa dozvie o spáchaní trestného činu, je povinný to oznámiť orgánom činným v trestnom konaní. Ak takýto prípad neoznámite, dopúšťate sa trestného činu naopak vy, s hornou hranicou trestu odňatia slobody na tri roky.
 
§ 340 Neoznámenie trestného činu
(1) Kto sa hodnoverným spôsobom dozvie, že iný spáchal zločin, na ktorý tento zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou najmenej desať rokov, alebo niektorý z trestných činov korupcie uvedených v treťom diele ôsmej hlavy osobitnej časti, a taký zločin alebo trestný čin neoznámi bez odkladu orgánu činnému v trestnom konaní alebo Policajnému zboru, alebo namiesto toho, ak ide o vojaka, svojmu nadriadenému alebo služobnému orgánu, a ak ide o osobu vo výkone trestu odňatia slobody alebo vo výkone väzby príslušníkovi Zboru väzenskej a justičnej stráže, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

Donald Trump sa dostal do Bieleho domu so sľubom urobiť poriadok s vojnovými štváčmi a vymiesť „bažinu„. Súčasťou jeho sľubov bolo aj likvidácia ISIS.

V skutočnosti jeho administratíva ISIS podporuje. Európske krajiny rovnako podporujú ISIS a islamizáciu – nielen v arabských krajinách, ale aj u seba v Západnej Európe. Dôsledkom bude o tridsať rokov táto Európa

Európa o 30 rokov

Publikovaný

v

od