Vyberte položku Stránka

KOMENTÁR: Ještě větší blbec, než jsme doufali.

KOMENTÁR: Ještě větší blbec, než jsme doufali.

Andrej Kiska pri komentovaní prejavu Donalda Trumpa odmietol jeho myšlienku „Amerika First,píše TASR. Podľa neho je to národný egoizmus.

[sociallocker][/sociallocker]

Ako píše agentúrna správa, slovenský prezident Andrej Kiska nesúhlasí so všetkými myšlienkami, ktoré odzneli v utorkovom prejave amerického prezidenta Donalda Trumpa na zasadnutí Valného zhromaždenia Organizácie spojených národov (OSN) v New Yorku.

Poukázal na členstvo Slovenska v Európskej Únii, čo vraj posilňuje postavenie Slovenska. Preto sa so známym heslom šéfa Bieleho domu „America First“ nestotožňuje.

Aj tento rok to bol prejav, ktorý si vyžaduje veľmi hlbokú analýzu, pretože zaznelo veľa posolstiev. V jednom, s ktorým nemôžem súhlasiť s prezidentom Trumpom, je taký ten národný egoizmus – America First. My, Slovensko, ako veľmi úspešná krajina, vidíme, že sme veľmi úspešní vďaka tomu, že sme súčasťou EÚ. Jednotný trh nám vytvára obrovské možnosti rastu, a tomu vďačíme za veľa, a preto hovoriť dnes o národnom egoizme ja osobne nepokladám za správne,“ zhodnotil Kiska.

Okrem iných tém, správa považovala za potrebné zdôrazniť stretnutie s ukrajinským prezidentom Porošenkom. Nejde o to, že sa s ním stretol, nakoniec, je to náš sused. Ale rozhodne nie je Ukrajina hlavnou prioritou, ktorú by malo Slovensko v medzinárodných vzťahoch riešiť. Treba však kvitovať, že sa Kiska vyhol obvyklým protiruským výpadom, ako to pri týchto príležitostiach vo zvyku.

Rád som si vypočul, že Ukrajine sa ekonomicky darí lepšie, že rastie vzájomný obchod so Slovenskom a že bezpečnostná situácia je stále zložitá, ale momentálne nepatrí toto obdobie medzi tie najhoršie, ktoré boli v poslednom čase. Od budúceho roku budeme predsedať OBSE a minister Lajčák už sľúbil, že bude veľmi aktívne uvažovať o tom, ako OBSE môže pomôcť riešiť situáciu vo východnej časti Ukrajiny,“ zhrnul Kiska.

Kiska ako neslovenský prezident

Čo však treba zdôrazniť, je jeho kritika Donalda Trumpa za heslo „Amerika First„. Vraj je to národný egoizmus a že my nemáme právo starať sa v prvom rade o seba a vlastných občanov.  To povedal prezident Slovenskej republiky. Človek zvolený priamou voľbou…

Prezident krajiny nezastupuje Európsku Úniu, zastupuje vždy národný záujem krajiny. Jeho povinnosťou je presadzovať práve ten „národný egoizmus„.

Tiež doporučujeme: Názor Slobodného výberu v tradičnej desaťminútovke

Naviac, nie Európska Únia nám dáva príležitosť. Jedine naša práva nás môže vyzdvihnúť. V skutočnosti nás vyspelé krajiny Únie udržujú v stave kolónie, vyhovujeme im ako lacná montovňa s nízkymi mzdami a zámerne deštruovaným školstvom ako rezervoár menej kvalifikovanej pracovnej sily. Podľa francúzskeho ekonóma Thomasa Pikettyho odvod ziskov omnoho viac presahuje peniaze, ktoré nám prichádzajú z Únie. Eurofondy sú potom len štrukturálnou, aj keď nie plnohodnotnou kompenzáciou, za uvedené rozdelenie úloh v systéme

Andrej Kiska si však vybral už dávno. Nezastupuje Slovensko, ale nejakú cudziu veľmoc, cudziu ideológiu. Nie je to ani Amerika, skôr sú to záujmy globálnej elity, ktorá národné štáty nenávidí.

Môžeme byť však radi. Andrej Kiska vo funkcii budúci rok končí. Lenže vraj nebude končiť v politike. Pre svojich voličov dnes odovzdal odkaz.

Nie som politik, ktorý bude zastupovať vaše záujmy. Ak ma zvolíte, naďalej budem presadzovať zadlžovanie Slovenska, nekvalifikovanú prácu v automobilkách a každý mesiac jednému z vás prilepším o sto euro. Voľte ma, som dobrý anjel.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This