Vyberte položku Stránka

Komentár Geerta WILDERSA: Čas vysušiť tento močiar – aj v Európe

Komentár Geerta WILDERSA: Čas vysušiť tento močiar – aj v Európe

Budúci mesiac navštívim Prahu, hlavné mesto Českej republiky. Bol som pozvaný, aby som hovoril so skupinou českých vlastencov. Česi sú ľudia milujúci slobodu. V roku 2011, pri príležitosti stých narodenín Ronalda Reagana, pomenovali ulicu v Prahe po tomto veľkom americkom prezidentovi a bojovníkovi za slobodu.

Tento fakt mi pripomenul hanebnú udalosť v mojom domovskom meste Haag, v sídle holandského parlamentu a holandskej vlády. Hľadajte v Haagu nejakú ulicu Ronalda Reagana a žiadnu nenájdete. Návrh v roku 2011 nazvať ulicu v Haagu po Reaganovi narazil na tvrdú politickú opozíciu. Ľavicové strany, ako je napríklad Strana práce, Zelení a liberálna D66 tvrdili, že pomenovanie ulice na počesť Reagana by „nerobila mestu dobrý obraz.“ Celá záležitosť skončila hanebným politickým kompromisom. V minulom roku bol krátky úsek miestnej cyklotrasy pomenovaný „Reagan a Gorbačov Lane“.

Táto anekdota naznačuje rozdiel medzi východom a západom v Európe. Vidíme rovnaký rozdiel v postoji ich vládnucich elít voči islamu, novému totalitarizmu, ktorý dnes ohrozuje Európu. Na Východe sa politickí vodcovia postavili proti islamu, na Západe sa vzdali.

Islam už získal silnú oporu v západnej Európe. Jeho ulice vyzerajú podobne ako na Blízkom východe, všade s islamskými šatkami. Časti západnej Európy, ako je okres Schilderswijk v Haagu, štvrť Molenbeek v Bruseli, predmestie Paríža, Birmingham v Británii, oblasť Rosengardu v Malmö vo Švédsku a mnoho ďalších štvrtí, sa stali ohniskami plazivej islamizácie.

Totalitný charakter islamu nemožno poprieť. Príkaz zavraždiť a terorizovať ne-moslimov je v Koráne. Islamský prorok Mohamed bol masový vrah a pedofil. Tí, ktorí opúšťajú islam, si údajne zaslúža smrť. A každý, kto kritizuje islam a odhaľuje to, čo vlastne hovorí, skončí ako ja: na islamskom zozname smrti.

V uplynulých desaťročiach vstúpil islam do západnej Európy cez milióny prisťahovalcov z islamských krajín. Teraz chce Európska únia distribuovať prisťahovalcov z tretích krajín do všetkých 28 členských štátov EÚ. Štáty v strednej a východnej Európe odmietajú tieto plány EÚ ukladať stále a povinné kvóty pre premiestnenie pre všetky členské štáty EÚ. Varujú pred oslabením svojej identity, ktorá nie je islamská, ale židovsko-kresťanská a humanistická – zakorenená v dedičstve Jeruzalema, Atén a Ríma, nie v Mekke.

Maďarský premiér Viktor Orbán odsúdil pro-imigračnú agendu EÚ ako prostriedok k odstráneniu kresťanskej kultúry a identity Maďarska. Český prezident Miloš Zeman je otvoreným odporcom imigrácie a islamizácie Českej republiky. Predseda vlády Slovenskom republiky Robert Fico uviedol, že „islam nemá na Slovensku miesto“ a varuje, že „migranti menia charakter našej krajiny“. Poľská premiérka Beata Szydło ostro bráni odmietnutie Poľska prijať imigračné kvóty zavedené EÚ. „Nebudeme sa zúčastňovať tohto šialenstva,“ hovorí. Vo východnej časti Európy sa zvyšuje podpora strán vystupujúcich proti islamizácii a proti masovej migrácii.

Na západe tiež rastie odpor. V tomto roku sme videli moju stranu, Stranu za slobodu (PVV), ako sa stala druhou najväčšou stranou v Holandsku. To je veľký úspech v krajine s 13 stranami v parlamente. Vo Francúzsku sa Marine Le Pen dostala do druhého kola vo francúzskych prezidentských voľbách a jej strana Front National získala viac hlasov ako kedykoľvek predtým. V Rakúsku sa FPÖ stala druhou najväčšou stranou. V Nemecku sa patrioti AFD dostali do Bundestagu.

Politické elity na Západe však robia všetko, čo je v ich silách, aby udržali víťaza volieb od moci. Minulý mesiac, v mojej krajine, v Holandsku, vznikla nová vládna koalícia, ktorá sa skladala z najmenej štyroch strán. Pretože tvrdohlavo odmietli hovoriť s PVV, trvalo politickým elitám rekordných sedem mesiacov, než vypracovali koalíciu. Dali prednosť tomu, aby prijali D66, stranu, ktorá odmietla pomenovať ulicu v Haagu po Ronaldovi Reaganovi, a napriek tomu sa im podarilo vytvoriť vládu iba s väčšinou jediného miesta v parlamente.

Naša demokracia v západnej polovici Európy bola rozvrátená. Ich cieľom už nie je robiť to, čo ľudia chcú. Naopak naše politické elity často robia presne pravý opak. Naše parlamenty presadzujú politiku otvorených dverí, ktorú väčšina ľudí odmieta. Naše vlády predávajú zvrchovanosť svojich krajín do rúk EÚ proti vôli väčšiny obyvateľov. Naši vládcovia vítajú čoraz viac prívržencov islamu, hoci väčšina ľudí je proti tomu.

Naše demokracie sa stali falošnými demokraciami. Ide o diktatúry s niekoľkými stranami, ktoré ovládajú skupiny zavedených strán. Strany často zrádzajú princípy, kvôli ktorým boli zvolené. Zavedené strany kontrolujú všetko, nielen politikov, ktorých platia, ale aj štátne služby, médiá a dokonca aj súdy. Strany, ako tá moja sú vylúčené z koaličných rozhovorov. Hovoria nám „populisti“, pretože stojíme za tým, čo ľudia chcú. Dokonca nás vláčia k súdom.

Pred tromi desaťročiami boli krajiny v strednej Európe svedkami zamatovej revolúcie: demokratické, politické a mierumilovné. Ľudia vošli do ulíc. Rozhodli sa, že už toho bolo dosť. Vďaka svojej nežnej revolúcii majú dnes predstaviteľov, ktorí skutočne zastupujú ľudí a ktorí sa neboja, aby sa postavili za svoj národ a svoju identitu.

My, v západnej Európe, sa môžeme poučiť zo zamatovej revolúcie na východe. Aj my musíme naliehavo zdôrazniť, že už toho bolo dosť. Aj v západnej Európe nastal čas vysušiť tento močiar a vyhnať elity od moci. Pokojne a demokraticky, ale dôkladne. Musíme znova vytvoriť demokratické systémy – naozaj demokratické. Politickí aktéri by už nemali byť iba profesionálnymi politiky. Kríza je existenciálna. Je načase, aby každý muž a žena urobili svoju povinnosť. Pretože je v stávke samo prežitie našich národov. Musíme tiež jasne povedať, že sa už nebudeme chcieť podieľať na šialenstve vodcov, ktorí svoje krajiny predávajú inštitúciám EÚ v Bruseli, a šialenstvo elít EÚ, ktoré predávajú náš kontinent masovej imigrácii a islamu.

To je dôvod, prečo bude PVV demonštrovať v uliciach Rotterdamu 20. januára. Musíme ukázať, že ulice Európy sú naše ulice, chceme zostať tým, čím sme a stojíme si za svojimi hodnotami a nechceme byť islamom kolonizovaní. Európa patrí nám!

 

O autorovi

Geert Wilders

Geert Wilders je členom holandského parlamentu a vodca holandskej strany pre slobodu (PVV) v Holandsku.

3 komentáre

 1. Jana Ludvigova

  Výborne povedané! Mali by ho naklónovať do všetkých európskych štátov aspoň po jednom!

 2. la

  Islam zakazat, tak ako fasizmus. Ak EU kalifat bude robit okolky, odist, hoci aj osklbany.

  • Viktor

   od Pána Ježiša mám nepriaznivé informácie, lebo príde vzostup komunizmu

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This