Vyberte položku Stránka

KOMENTÁR: Čistenie Sýrie od teroristov prináša sezónu posledných nemocníc, barelových bômb a chemických útokov

KOMENTÁR: Čistenie Sýrie od teroristov prináša sezónu posledných nemocníc, barelových bômb a chemických útokov

Postup vládnych vojsk v Sýrii a oslobodzovanie ďalších území od prítomnosti teroristov je znakom na zahájenie západnej propagandy, ktorým sa budú tieto úspechy démonizovať.

Keď začiatkom roka 2013 zaútočili teroristi na vládne vojsko chemickými látkami, svet mlčal. To boli predsa len „zasraní“ Assadovci, koho zaujíma 16 mŕtvych vojakov a 10 civilistov pri Khan al-Assal. Ale každé obvinenie voči vláde, aj bez dôkazov bolo zámienkou na ďalšiu vytrvalú podporu teroristov.

Útok v Damašku pri ktorom zahynulo 213 ľudí a o ktorom americká vláda od začiatku vedela, že nie je dielom vlády, bol zámienkou na totálny útok Ameriky voči Sýrii. Len zásluhou iniciatívy ruskej diplomacie sa útok zastavil v posledných sekundách. Mimochodom, podľa anglického denníka Independent, nepriame dôkazy naznačujú, že teroristický čin pripravila skupina Jabhat al-Nusra za asistencie tureckej tajnej služby MIT a s pomocou CIA a MI6

chemický útok

Americký tajný agent tvrdí, že chemický útok, ktorý vlani v auguste plánoval Ankara / Independent

Rovnako aj pri útoku na Chan Šajchún existuje množstvo pochybností. Už len to, že v oblasti „chemického útoku“ ošetrovali obete bez akýchkoľvek ochranných pomôcok potvrdzuje slová kritikov. Napriek tomu bez akýchkoľvek dôkazov, len na základe tvrdenia teroristov Američania zaútočili na Sýriu.

Teroristi sú dobrí, to je základná axióma popisu udalostí v Sýrii. Je pravda, niekedy trocha uletia, raz za čas nejaká odrezaná hlava či upálený človek mierne narúšajú vcelku konzistentný obraz odvážnych bojovníkov za slobodu a demokraciu. Našťastie, PR agentúry teroristov typu Biele prilby, s iniciatívnou podporou Západu veľmi rýchlo tento pošramotený obraz naprávajú.

Odvtedy sa stalo bežnou súčasťou naratívu západnej propagandy obviňovať vládu z chemického útoku vždy, keď bolo treba zastaviť nejakú akciu.

V Aleppe sme sa naviac dozvedeli každý týždeň minimálne aspoň raz o poslednej zničenej nemocnici a spotreba barelových bômb sa rátala na tucty. A ešte netreba zabudnúť na zúfalé výkriky trpiaceho dievčatka na Twitteri, ktoré v meste bez internetu a elektriky denne  posiela dokonalou angličtinou popis situácie v meste.

Po likvidácii hlavného zoskupenia Daeš (Islamský štát) na východe Sýrie, sa uvoľnili sily na postupné oslobodzovanie ostatných oblastí krajiny,

Najväčšia koncentrácia teroristov je v oblasti Idlib, odkiaľ v posledných dňoch zaútočili teroristi na ruskú základňu Hmeimim

Ruská rozviedka identifikovala a pomocou laserom navádzanej munície Krasnopol armáda efektívne zlikvidovala jednak pôvodcov mínometného prepadu z 31.12.2017

a zároveň aj pôvodcov útoky dronmi zo 6.1.2018

Sýrska armáda postupuje v smere na Aleppo, aby umožnila použitie železnice. Rekonštrukcia mesta je prioritou vlády. V posledných dňoch sa podaril oslobodiť okolie vojenskej základne Abu ad Duhur

Popis istuácie v provincii Idlib 13.01.2018 / LiveuaMap výrez

Neďaleko Damašku vo východnej Ghoute prebieha operácia na vyčistenie územia. A práve odtiaľ dnes ráno prišla informácia o chemickom útoku.

Vraj dopadli tri rakety naplnené chlórom. Odhliadnuc od nezmyslu, že ako bojová náplňa sa používa chlór, jediným svedectvom je video, ktoré poslal v angličtine nejaký Abdullah

Vzhľadom na uvedené skutočnosti, ide o zjavnú provokáciu. Ale svedčí to o zúfalej situácii džihádistov. Vedia, že sú v koncoch. Tak skúšajú osvedčené recepty.

V ďalších dňoch budú padať barelové bomby, každý druhý deň bude zničená posledná nemocnica. A možno aj „dievčatka na Twitteri“ sa dočkáme.

Už aby to skončilo. ľudia v Sýrii si zaslúžia slobodu a koniec utrpenia. Bez teroristov a bez špinavých machinácií Západu.

 

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This