Vyberte položku Stránka

Kolícia zjednotila svoj postup v otázke zmrazovania platov, potvrdil Most-Híd

Kolícia zjednotila svoj postup v otázke zmrazovania platov, potvrdil Most-Híd

Koalícia našla zhodu v otázke zmrazovania platov ústavných činiteľov. Potvrdila to hovorkyňa vládneho Mosta-Híd Klára Debnár. Informuje info.sk.

Predstavitelia koaličných strán Smeru-SD zjednotili svoje názory v nedeľu na koaličnej rade. „Dohodli sa, viac bude známe v utorok (5.12.),“ povedala Debnár. Koaličné strany majú viac povedať po spoločnom rokovaní vládnych poslaneckých klubov.

S informáciou prišiel ako prvý Denník N. Ten tvrdí, že koalícia sa dohodla na nezmrazení platov s tým, že platy poslancov sa dočasne zvýšia o jedno euro.

Podľa denníka sa to má zrejme urobiť cez pozmeňovací návrh k zákonu o dani z príjmu. Hlasovanie o zmrazení platov by podľa denníka nemalo byť spojené s hlasovaním o dôvere vlády.

Koaličné strany sa tiež mali dohodnúť, že na januárovej schôdzi sa začnú zaoberať novým zákonom o platoch ústavných činiteľov tak, aby platil od 1. júla. Koalícia by podľa denníka tiež nemala umožniť hlasovať o návrhu Igora Matoviča z OĽaNO na zmrazenie platov.

Poslanci minulý týždeň nehlasovali za skrátený legislatívny návrh, ktorý im mal tak ako každý rok zmraziť platy. Robia to tak už od roku 2011. Znamenalo by to, že by si mesačne polepšili o tisíc eur.

O autorovi

Michal Sumichrast

Zameranie na Umenie a Kultúru / Editor Slobodného Výberu

Pin It on Pinterest

Share This