Vyberte položku Stránka

Ked je mlčať zlato…

Ked je mlčať zlato…

Poslanec Ľuboš Blaha sa rozhorčil nad zabíjaním v Jemene zo strany arabskej koalície a nad všetkými, čo to zabíjanie podporujú. Avšak podiel predstaviteľov vlastnej strany ignoruje, spolu s ďalšími následkami, ktoré tieto väzby predstavujú.

[sociallocker][/sociallocker]

Poslanec za stran Smer-SD známy svojimi emotívnymi statusmi na sociálnych sieťach. V poslednom z nich sa vyjadril spôsobom, ktorý by sa dal nazvať „streliť si do vlastnej nohy„.

Odsúdil násilie v Jemene. Ale zbrojnú spoluprácu Slovenska a zdá sa, že aj jeho vlastnej strany, nespomenul.

Róbert Kaliňák zo strany Smer-SD mal podľa všetkého na starosti export zbraní pre tieto krajiny, ktoré následne boli použité teroristami v Sýrii a Jemene. Áno, aj slovenské zbrane z rúk Blahovho Smeru zabíjali.

Podľa správy OSN malo Slovensko len za jeden rok vyviesť 38 500 útočných pušiek a k tomu aj systémy ťažkého delostrelectva do Saudskej Arábie. Ďalšie zbrane malo Slovensko dodávať cez tretie (sprostredkovateľské) krajiny aj Emirátom. Tieto zbrane  šejkovia obratom dodávali džihádistom v Sýrii a v Jemene. Podľa správy investigatívneho tímu mali zbrane smerovať aj do rúk teroristických skupín napojených na Islamský štát či an-Nusrá (v tom čase odnož Al-Kájdy).

Podľa Aktualít je vysoko pravdepodobné, že za slovenskú vládu zariaďoval „bezpečnostnú politiku“ Róbert Kaliňák z pozície vicepremiéra. Ako podpredseda vlády s dosahom na ministerstvo hospodárstva (ktoré vydáva licencie na vývoz zbraní), tajné služby a ministerstvo obrany.

Vicepremiér Kaliňák bol viackrát v Emirátoch, kde pripravoval aj bezpečnostné dohody, ktoré nijako nesúviseli s agendou ministerstva vnútra. Zamerané boli skôr na výcvik arabských vojakov na slovenskom území.

Jedna z nich rátala s vyslaním slovenských policajných expertov do Emirátov. Ďalšia mala zabezpečiť výcvik vojakov z Emirátov na Slovensku v Lešti. Tá najnovšia z tohto roka zas sľubuje, že Slovensko sa postará o liečebné a rehabilitačné programy pre arabských vojakov, ktorí bojujú v Jemene.

V roku 2015 Kaliňák navštívil aj Spojené štáty. Vtedajší minister zahraničných vecí Kerry mu odovzdal ocenenie, ktoré sa netýkalo jeho funkcie ministra vnútra, ale iných zásluh. Pochválili ho „za trvalý prínos a výsledky pri presadzovaní medzinárodnej spolupráce v boji proti terorizmu“.

Dnes tomuto oceneniu rozumieme podstatne lepšie ako v minulosti. Práve Spojené štáty mali na starosti koordináciu dodávok zbraní a výcvik hlavne pre teroristov v Sýrii. Takže slová Kerryho o „boji proti terorizmu“ znejú krajne ironicky a cynicky.

Preto znejú aj výroky Ľuboša Blahu falošne. V tomto prípade by urobil lepšie, ak by mlčal.

Spolupráca s ropnými krajinami sa však vôbec nemusela obmedzovať len na zbrane a pomoc tamojším ozbrojeným zložkám. Príklad z Česka ukazuje, že šejkovia oceňujú, keď nájdu osobu, ktorá im umožní voľný pohyb v Európe. V Česku bolo vydaných niekoľko tisíc víz pre „spriatelené krajiny„.

Mnohé české mestá si dnes zvykajú na „pochodujúce poštové schránky,“ resp. chlapov pobehujúcich po uliciach v pyžamách. Možno by stálo zistiť, koľko víz a z akého titulu Ministerstvo vnútra, ktorému Kaliňák dlhé roky šéfoval vydalo do „partnerských krajín„. Nakoniec podaktoré lokality ako napr. Donovaly dnes avizujú prudký nárast „nových“ návštevníkov.

Rovnako by stálo za to zistiť kto a v akom rozsahu bol školený v rámci „bezpečnostnej spolupráce“ s Emirátmi. Ak vieme, že slovenské zbrane používali teroristi, je celkom logické predpokladať, že školenie na tieto zbrane dostanú priamo príjemcovia zbraní. Zvlášť ak máme na pamäti spoločnú československú minulosť. V tom období sme poslušne na príkaz Moskvy cvičili, resp. poskytovali bezpečný azyl na území dnešného Česka a Slovenska najnebezpečnejších teroristov sveta. Takže napr. povestný terorista Carlos, či palestínski teroristi zabíjali na základe práve nášho know-how.

Ak Blaha tvrdí, že kto nedokáže odsúdiť zločiny Saudov, mal by sa hanbiť v kúte, fakticky obviňuje vlastnú stranu. Róbert Kaliňák predsa nebude kritizovať partnerov, s ktorými tak rád a dlhodobo obchoduje. Dokonca ministra vnútra Spojených arabských emirátov (SAE) Saif bin Zajed al Nahjana nazýva osobným priateľom.

Len pre upresnenie – v Jemene oficiálne nebojujú Saudi, ale koalícia krajín, kde je zapojená aj SAE, krajina „osobného priateľa“ Róberta Kaliňáka.

Smer-SD a úloha tejto strany

Na záver len jednu poznámku. Tak ako v minulosti naše krajiny Česko a Slovensko boli poslušným vazalom Moskvy a plnili sme, čo sa v krajine „budúcnosti“ žiadalo, aj dnes sme pokorní služobníčkovia a vhodná základňa pre aktivity Washingtonu.

V tomto smere má strategickú polohu hlavne Česko. Nielenže je v ňom sídlo Slobodnej Európy, ktoré je z veľkej časti fakticky strediskom CIA. Médiami prebehla správa, že Česko dostane ďalší americký darček. Z Bulharska sa do Prahy presunie regionálny úrad amerického Ministerstva energetiky. V čom je táto správa znepokojivá? Možno v tom, že práve Ministerstvo energetiky má v USA na starosti evidenciu jadrového materiálu – vrátane atómových zbraní. Samozrejme, je to len konšpirácia, „sme povinní veriť,“ že Spojeným štátom ide výlučne o komerciu a ochranu strednej Európy pred konkurenciou Ruska a Číny. Hlavnú úlohu v tomto presune hrá vraj okrem iného záujem spoločnosti Westinghouse o stavbu nových jadrových blokov v Česku alebo fakt, že v regióne strednej Európy rastie vplyv v oblasti energetiky zo strany Ruska a Číny…

V týchto dňoch si budeme pripomínať 50-te výročie obsadenie Československa armádami Varšavskej zmluvy na čele s armádou Sovietskeho zväzu. Československo, napriek tomu, že bolo často pápežskejšie ako pápež a kapitalistom zakrútilo krkom presne ako sľuboval pred vojnou komunistický vodca Klement Gottwald, malo vždy vrtkavú povahu. Nakoniec sa podarilo v roku 1968 ukázať na pár mesiacov kúsok vzdoru. Po výprasku a trvalom obsadení Červenou armádou bola krajina opäť 20 rokov poslušná.

Zdá sa, že dnes je tak trochu podobná situácia. Síce opäť tak troška strečkujeme, dokonca ani kvóty na migrantov sme nechceli verejne prijať. Ale cez naše krajiny už dnes bezostyšne tiahnu vojská ďalšieho paktu a čo sa týka prítomnosti a aktivít tajných, či bezpečnostných zložiek USA, aspoň ich tak nevidno ako v minulosti ostentatívne kasárne sovietskych vojakov. Dnes predsa stačí mať na svojej strane tých správnych politikov, ktorí dostanú vyznamenanie od ministra zahraničných vecí, prezidenta, ktorý vždy povie, čo mu napíšu na veľvyslanectve, mimovládky, ktorých pravidelne podporujeme a školíme na ambasáde, či firmy, ktorým dáme omočiť zobák na americkom trhu, aby tu za nás podporovali raz denník, inokedy stranu, alebo kandidáta na prezidenta.

Ale to výročie je dobré si pripomenúť. Vojakov už dnes skutočne netreba – to neznamená, že miera samostatnosti je dnes vyššia.

Celý status Ľuboša Blahu

Saudská Arábia zbombardovala školský autobus v Jemene. Zomrelo okolo 50 ľudí, z toho zhruba 30 detí. Ďalších 60 ľudí je vážne zranených. Väčšinou deti. Práve išli na školský výlet… Reakcia Saudov: „išlo o legitímnu vojenskú akciu“.

Len si predstavte, že by takéto niečo urobilo Rusko, Čína či Venezuela. Celý západný svet by bol hore nohami, prijímali by sa sankcie, médiá by chrlili články o tom, ako treba zatočiť s monštrami, ktoré páchajú zločiny proti ľudskosti a vraždia malé deti. No pri Saudoch – ticho. Možno pár malých článočkov, len aby sa nepovedalo. Karavána ide ďalej. Čo tam po nejakých mŕtvych deckách….

Saudská Arábia napadla Jemen v roku 2014 a odvtedy ho surovo plieni. Pácha tam humanitárnu katastrofu. Počet zabitých nevinných detí sa len za minulý rok blížil k tisícke. Myslíte, že to niekoho zaujíma?

Nie. Namiesto toho denne čítame o tom, ako Rusko napadlo Gruzínsko, pritom to bolo presne naopak a vojnu začalo Gruzínsko. Čítame o zlom Rusku a dobrej Ukrajine, pritom všetko začalo štátnym prevratom v Kyjeve a fašistickymi útokmi na ruskú menšinu. Čítame hejty na Rusko, no o Saudoch ani zmienka. A viete prečo?

Pretože Saudská Arábia kupuje zbrane od správnych mocností. 98% zbraní, ktoré zabíjajú v Jemene nevinné deti, pochádza zo západných štátov. Z toho drvivá väčšina ide z USA a Veľkej Británie. Pre Britov je biznis so Saudmi kráľovský – zabezpečuje polovicu ich exportu zbraní. Najväčšiu vinu však nesie USA, vyše 60% zbraní do Saudskej Arábie ide z Ameriky.

Saudská Arábia je stredoveký fanatický režim, ktorý terorizuje svoje obyvateľstvo a údajne financuje islamský džihádizmus po celom svete. Pustoší susedný Jemen a šíri nenávisť voči Iránu.

Za normálnych okolností by už proti Saudom celý svet protestoval ako proti Severnej Kórei (tá mimochodom nevraždí deti v susednej krajine), ale pozor, Saudi sú americkí kamoši, takže zavrieme očičká, kým oni likvidujú školské autobusy. Však „legitímne“, nie?

Keď si nakúpiš dosť zbraní od USA a Británie, tak môžeš páchať akékoľvek zverstvá, ešte ti dáme ako bonus v OSN aj agendu ľudských práv, nech to je úplne dokonalá fraška.

Ja skutočne nerozumiem, ako môže ten úžasný humanistický západ, plný slobody a demokracie, tolerovať a podporovať takéto beštiálne režimy, beštiálne vojny a beštiálne kšefty so zbraňami. Preboha, to fakt po tomto niekto verí, že USA a ich spojenci sú tí dobrí chlapci?!

Neviem, či zo Slovenska už zaznelo, že saudský útok na deti tvrdo odsudzujeme, rovnako ako celú vojnu proti Jemenu. Verím, že áno. Ale za seba môžem povedať, že krvilačný saudský režim považujem za číre zlo a všetkých, čo tejto krajine predávajú zbrane a kryjú jej zločiny, považujem za spolupáchateľov.

Ak niekto nedokáže odsúdiť zločiny Saudov, nech netára o Sýrii, nech mlčí o Kórei, nech nekope do Ruska, nech sa hanbí v kúte. To platí o politikoch aj o médiách.

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This