Vyberte položku Stránka

Kandidát na primátora v Prahe za stranu Pirátov chce nariadiť inklúziu homosexuálov.

Kandidát na primátora v Prahe za stranu Pirátov chce nariadiť inklúziu homosexuálov.

Portál Info.cz priniesol šokujúcu informáciu. Podľa správy, ak by vo voľbách na primátora vyhral kandidát za stranu Piráti, nariadil by pre všetky mestské podniky inklúziu pre homosexuálov a ďaleko viac peňazí pre LGBT.

[sociallocker][/sociallocker]

O rozruch sa v debate kandidátov na pražského primátora, ktorá sa konala 30.8.2018,  postaral líder Pirátskej strany Zdeněk Hřib. Debatu usporiadala iniciatíva Sme fér, ktorá sa zameriava na práva takzvanej LGBT komunity. Hřib na otázku, čo pre homosexuálnu komunitu mieni v Prahe urobiť, ak sa stane primátorom, odpovedal veľmi nečakane. Podľa neho je nutná inklúzia, teda začlenenie homosexuálov do mestských firiem.

Mestské firmy sú významným zamestnávateľom. Dokážem si predstaviť, že by mesto malo ísť cestou inklúzie. Nie kvóty, ale vytvoriť prostredie, ktoré bude férové,“ uviedol Hřib.

Podľa neho prípadne záleží, ako sa k jeho návrhom postaví management. Informačné kampane podľa neho príliš dobre nefungujú, ale keď sa k vyššie uvedenému nápadu prihlási najvyššie vedenie, tak to vraj bude efektívnejšie.

Na otázku prekvapenej moderátorky, ako „inklúziu“ mieni zariadiť, Hřib odpovedal jednoznačne: „Vedenie mestských firiem by to dostalo nariadené.

To však nie je jediný krok, ktorý Pirátska strana na podporu LGBT komunity chystá. Podľa Hřiba je potrebné porovnať dotačné podmienky pre akcie, aby homosexuáli mali rovnaké šance.

Bola tu akcia motorkárov. Tí dostali päť miliónov a bola tu akcie Prague Pride a tie dostali stovky tisíc (380 tisíc korún). Na akcie dorazil takmer rovnaký počet návštevníkov,“ dodal Hřib.

Záznam celej debaty na facebookovej stránke Sme fér, odpoveď Hřiba začína zhruba v čase 43:30

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This