Kampaň Progresívneho Slovenska preráža dno.

Ak by niečo takéto  dal na sociálnu sieť kandidát Kotlebovcov, pravdepodobne by ho už riešila NAKA. Nakoniec aj odsúdený Milan Mazurek sa v rádiu ani zďaleka nevyjadril tak jednoznačne ako v tomto prípade kandidát koalície PS/Spolu č. 5 Jozef Mihál (prípadne niekto z jeho teamu).

V tomto prípade asi štátne orgány konať nebudú, čo aj samo o sebe schvaľujem, lebo sloboda slova sa v demokracii vzťahuje aj na hlúpe prejavy. Len keby sa všetkým rovnakým metrom na Slovensku meralo.

[sociallocker][/sociallocker]

Prečo hlúpy prejav ?  Autor tohoto statusu sa až primitívnym spôsobom snaží  dostať pod tlak kotlebovských poslancov tým, že sa snaží využiť ním predpokladanú averziu voličov Kotlebovcov voči prídavkom na deti v tzv. marginalizovaných komunitách.

Teda sa snaží využiť či skôr zneužiť to čo 4-ka na kandidátke PS/Spolu Irena Bihariová nazýva stereotypom. Keď sme pri Irene Bihariovej, s drvivou väčšinou jej názorov ťažko bude radový občan súhlasiť. Ale mnohé z jej tvrdení o „matrixe osady“ môžu mať reálny základ. A aj preto bude zaujímavé, či táto forma kampane Jozefa Mihála si vyslúži jej kritiku alebo aj tu bude platiť, že oni môžu, lebo nie sú fašisti.

Jozef Mihál nemá dostatočne zmapovaných voličov Kotlebovcov. Tým spravidla nebude vadiť pár eur na zvýšenie rodinných prídavkov aj pre deti z osád, pokiaľ sa  bude merať jedným metrom, teda že sa zvýšenie bude týkať všetkých detí, bez ohľadu na farbu pleti.

Iná vec je, že štát potom musí mať nástroje, ktorými si zabezpečí, že tie peniaze naozaj budú použité pre potreby dieťaťa, napríklad zintenzívni boj s úžerou. Inak sa v prípade marginalizovaných osád toto opatrenie pravdepodobne minie účinkom, rovnako ako neuspeli mnohé opatrenia predtým.

tú zmenu politickej kultúry sme videli dnes v Národnej rade (zdroj)
status na Daňové a odvodové tipy Jozefa Mihála

Publikovaný

v

od

Značky: