Vyberte položku Stránka

Kaliňák musí odísť. Reprezentuje mafiánsky štýl vedenia štátu, tvrdí Rajtár

Kaliňák musí odísť. Reprezentuje mafiánsky štýl vedenia štátu, tvrdí Rajtár

Minister vnútra Robert Kaliňák musí odísť, pretože reprezentuje mafiánsky štýl vedenia štátu. Najlepšie by bolo, aby odišiel sám, ale určite malo zmysel jeho tretie odvolávanie v parlamente. Odvolanie, respektíve odchod Kaliňáka je nevyhnutný na to, aby sa Slovensko stalo právnym štátom, kde sa ľudia nebudú báť obrátiť na políciu. Uviedol to poslanec NR SR Jozef Rajtár (SaS) v relácii O 5 minút 12 na RTVS. Informuje Aktualne.sk.

Robert Kaliňák (Smer-SD) v relácii hovoril, že jemu dalo hlas vo voľbách 375-tisíc voličov, čo je viac, ako získala SaS-ka a tento mandát musí napĺňať. Odmieta, že by bol vyšetrovaný a tvrdí, že opozícia ho napáda preto, lebo ona nevie predkladať dobré návrhy. Keď prezident Andrej Kiska hovorí o mafiánskom štáte, hovorí vlastne aj o Rajtárovi, dodal Kaliňák.

Rajtár pripomenul, že nikto nemal takú moc urobiť na Slovensku toľko dobrého ako Smer, ale výsledkom je, že po toľkých rokoch pri moci museli napríklad v rezorte zdravotníctva nasadiť krízového manažéra. Takisto si desať rokov nevšímali, že štátna správa je obrovská, podľa OECD najmenej efektívna a ľudia v nej zarábajú málo. Podľa Kaliňáka si treba spomenúť na to, čo všetko bolo sprivatizované. Podľa neho idú teraz platy zamestnancov štátnej správy riešiť. Takisto sa pochválil, že zahraničné ambasády oceňujú prístup Slovenska k riešeniu korupcie.

Pokiaľ ide o odvolávanie Kaliňáka v parlamente, Rajtár pripomenul, že polícii na Slovensku nedôveruje 53 percent ľudí. Podľa Kaliňáka to bolo v minulosti ešte viac, čiže sa mu podarilo znížiť nedôveru. Tvrdí, že Rajtár hovorí v podstate iba klamstvá a snaží sa zakryť svoje vlastné zlyhania. Takisto vyhlásil, že Rajtárovi vlastne voliči vyhlásili vo voľbách nedôveru.

Podľa ministra vnútra je SaS „ľahko diktátorská“ strana, keďže všetci demokraticky zmýšľajúci ľudia a odborníci už odišli. Kaliňákove slová sú zase najlepším dôkazom, že nepatrí na svoje miesto, myslí si Rajtár. Pripomenul mu, že program SaS bol vyhodnotený ako najlepší, zatiaľ čo Smer program do volieb ani nemal.

Podľa Kaliňáka tak tomu bolo preto, lebo analytik inštitúcie je sympatizantom liberálov. Opozícia podľa neho nevie predkladať dobré návrhy, tak útočí. Rajtár dodal, že opozícia je ochotná zahlasovať za dobré návrhy, ale ich návrhy vždy koalícia odmietne len preto, že s nimi prišla opozícia. Ako príklad uviedol príplatky za nočnú prácu. Premiér Robert Fico si z toho urobil svoju agendu, ale keď mu zamestnávatelia ukázali čísla, dal návrh prepracovať. Nakoniec to bude vyzerať ako návrh opozície, keby ich počúvali a spolupracovali s nimi, mohli sa tomu vyhnúť, vysvetľoval poslanec.

Politici sa vrátili aj k sobotňajšiemu snemu strany Smer. Podľa Kaliňáka bude ešte zasadať predsedníctvo, riešia, akým spôsobom chcú ísť do parlamentných volieb v roku 2020. Otázka ale podľa neho nestojí tak, či bude on kandidovať, ale čo Smer chce ponúknuť a čo bude najlepšie. Podľa Rajtára nenastali žiadne reálne zmeny, kritika bola prepočutá a pôjdu tým istým smerom, možno ešte horšie. Surovosť Smeru sa bude ešte stupňovať, myslí si.

O autorovi

Peter Králik

Európske záležitosti// Zahraničná politika//Komentátor relácii [MEDZI]PRIESTOR a [MEDZI]NAMI

1 Komentár

  1. MiroslavJan

    „Pán“ Rajtár v uvedenej diskusii prišiel s novým trikom vedenia dialógu, ktorý odkopíroval od reklamných agentúr. Keď pán Kaliniak tvrdil niečo, čo sa pánovi Rajtárovi nepáčilo, vsunul pred kameru pripravený leták „KLAMSTVO“, bez ohľadu na to, či uvedené tvrdenie bola pravda alebo klamstvo. Tvorcovia reklám veľmi dobre vedia, aký má na vnímanie divákov podprahový efekt, takéto „reklamné“ bliky trvajúce hoci len sekundu. Pán Rajtár to tam však na „drzovku“ nechával desiatky sekúnd. Pán Rybanič máte problém. Ďaľší dôvod neplatiť koncesionárske poplatky. Dúfam, že hovorím aj za ostatných televíznych divákov: „Toto si neprajeme!“. Naopak žiadame pre pána Rajtára doživotný dištanc na RTVS!

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This