Vyberte položku Stránka

JOZEF KAMENSKÝ: Slobodne otrokmi?

JOZEF KAMENSKÝ: Slobodne otrokmi?

Prečo sa Satan zvyčajne zobrazuje v podobe rožného statku? Prípadne aj výrazného skeletu, alebo len tej kostry? No mladosť je ešte mäkká, nevyhranená, „slobodná“, všesmerná, ale čo si nájde svoj konečný a nemenný tvar, to umiera … Totalita nemennosti je opakom slobody, tvrdé tvary ako rohy je niečo navyše, to je nádherný symbol smrti, ale aj otroctva. Roh ako výron mŕtvej myšlienky, ktorú ktosi uchopí a vedie vás.

Dnešný človek je alergický na to, aby ho niekto neustále viedol. Podľa vedcov si ľudia dneška predlžujú detstvo a mladosť a to je ono – chcú čím dlhšie vnímať onen pubertálny stav, kedy odmietame všetky autority a kedy prijmeme totálne len to, čomu sami porozumieme. Vedenie autorít uráža, vzpierame sa mu, preto je tu plno nenávisti k náboženstvu, v ktorom predsa len môže byť zrnko pravdy, nenávisť k entitám ako je štát, národ, možno aj rodina … Je tu kult Ja.

[sociallocker][/sociallocker]

To je v poriadku, ak zas nie sme len v Matrixe, ktorý nám predkladá falošné ja a tak nás má v moci. Ja, to je téma dneška, ale treba vedieť, že je pravé Ja a potom je falošné.

V každom prípade človek sa dnes inštinktívne bráni pred zotročením svojho Ja, a naozaj je na to dôvod. Je na to dôvod, pretože celá tá kultúra moderných technológii má tendenciu človeka zotročiť. Človek svojim sklonom k pohodliu prijíma moderné technológie, ale týmto často prenecháva svoju slobodu, a nie len týmto všelijakým strojom, ale aj „mechanizmom“, ktoré sme zaviedli do chodu spoločnosti. Sme nadšení pre vynaliezanie stále nových pravidiel, zákonov, a pod., ale uvedomujeme si málo, že týmto odchádzame od svojej slobody, od svojho skutočného ja. Ľudia nechcú povedzme jarmo Cirkví, ale s radosťou sa hádžu do náručia inému otroctvu a o to nebezpečnejšiemu, že navonok tak krásne „uľahčuje“ život.

A každý to inštinktívne cíti, a ak vravím inštinktívne, myslím tým, že je to škoda, že to nie je vedomé a že sa nakoniec ten odpor prejaví len v nejakej primitívnej podobe.

A tak kadekoho trápi ako sme otrokmi Západu a kadečoho iného a že sme len montážna hala. Samozrejme s pričinením vlády, ktorú sme si sami zvolili. No lebo keby tí zahraniční investori by nám dávali zlaté vajcia, už by sme im zadky bozkávali, že? Tak chválabohu, že sme si uvedomili svoje prázdne a otrocké duše takto!

Celé to kúzlo s oným „Satanom“ a otrokármi, je o tom, aby sme si niečo uvedomili. Čo sme si ale uvedomili? Niekto vzýva Marxa, iný Tisa, iný Slovano-Árijcov, Rusko, USA, a kdečo iné … Čiže väčšinou mŕtvi ľudia, cudzie krajiny a fantasmagórie.

Kde je ale ten slobodný duch, ktorý dokáže vnímať svoju situáciu tu a teraz a vie sám konať? Hovorí sa, že ak by tie všetky automobilky naraz odišli, sme v peknej kaši, lebo nám naši mocní nezabezpečili niečo lepšie. A čo my sami? Ja viem, nedá sa všetko hneď, najprv človek musí vôbec pochopiť kto je, čo je sloboda a čo chce. Prv musí nahliadnuť svoje falošné Ja, nejako sa vymaniť z predurčenia hmoty, ktorá je mŕtva. A musí sám konečne niečo konkrétne robiť!

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This