V minulosti sa pri obhajobe islamu ako mierumilovného náboženstva zvykol uvádzať príklad Indonézie. Je to krajina s najväčšou moslimskou populáciou na svete. Z 240 miliónov ľudí až 90% sú moslimovia a z oblasti neboli hlásené teroristické útoky proti príslušníkom iných náboženstiev

V uplynulých dňoch sa našimi médiami prehnali správy, ktoré tento propagandistický model pokojného spolužitia moslimov stavajú na hlavu.

V Jakarte bol na dva roky odsúdený guvernér Jakarty Basuki Tjahaja Purnama. A dôvodom nebola korupcia alebo nejaký iný podobný zločin. Dva roky vo väzení dostal – za urážku Koránu. Purnama totiž nie je moslim, je kresťan a naviac etnický Číňan. Pri volebnej kampani kritizoval svojich moslimských protikandidátov, že používajú proti nemu verše Koránu, ktoré prikazujú, že moslimovia nesmú žiť pod nadvládou neveriacich. Táto kritika bola použitá proti nemu ako rúhanie sa a urážka islamu.

Indonézia si tým vyrobila neriešiteľný problém.

Buď má Purnama pravdu a Korán skutočne niečo podobné hovorí. To potom znamená, že moslimovia sú principiálne neschopní spolužitia v demokratickej spoločnosti. Sú schopní akceptovať túto spoločnosť len dovtedy, kým nezískajú moc a potom poprú možnosť nemoslimského človeka zúčastňovať sa vlády.

Alebo nemal pravdu, „zle“ interpretoval Korán. Lenže za to že nehovoril pravdu dostal trest nepodmienečného odsúdenia. To znamená, že ten tzv. tolerantný islam nedovoľuje kritiku a celá kultúra na ňom postavená je antidemokratická a popierajúca základné slobody, na ktorých stojí naša civilizácia.

Aký je záver? Môže byť len jeden. Islamská kultúra je so západnou nezlučiteľná. Koexistencia nie je možná.

V skutočnosti mal Purnama pravdu. Mimoriadne rešpektovaná, v podstate príkazová 9.súra Al-Tawbah, ktorá bola vyslovená ako jedna z posledných a tvorí ako keby testament Mohameda, priamo prikazuje v 29.verši, že moslimovia sú nadradení a nemoslimovia platia daň za ochranu. Tento verš bol základom tzv Omarovej zmluvy, ktorá tvorí integrálnu súčasť šarie a presne kodifikuje ako má vyzerať život tzv. dhimmi, podriadených. Čiže kultúra založená na islame je extrémne xenofóbna a radikálna aj napriek jej momentálne mierumilovnom charaktere. V skutočnosti niet úniku a skôr alebo neskôr začne radikalizmus fundamentalistického výkladu islamu prevažovať

A potvrdenie prišlo práve dnes.

Podľa agentúry SITA  prokuratúra v provincii Aceh žiada zbičovanie dvojice homosexuálov

Banda Aceh 10. mája (SITA) – Prokuratúra presadzujúca islamské právo šaría v indonézskej provincii Aceh dnes oznámila, že požaduje, aby dvaja muži obvinení z homosexuálneho pohlavného styku dostali každý 80 rán bičom. Je to ďalší úder pre Indonéziu, ktorá má povesť umiernenej moslimskej krajiny, keďže tamojší súd poslal v utorok odchádzajúceho kresťanského guvernéra hlavného mesta Jakarta na dva roky do väzenia za údajnú urážku islamu a Koránu. Píše o tom agentúra AP.

Hlavný prokurátor dnes uviedol, že dvaja muži o veku 20 a 23 rokov sa „priznali“, že sa medzi nimi vyvinul homosexuálny vzťah, čo potvrdil aj videozáznam a ďalšie dôkazy, nájdené v ich prenajatej izbe.

Ak mužov uznajú za vinných, stanú sa prvými osobami zbičovanými za homosexuálny sex na základe nového zákonníka šaríe, zavedeného v provincii Aceh pred dvoma rokmi.

Aceh je jedinou provinciou v prevažne moslimskej Indonézii, kde sa praktizuje šaría.

Guvernéra Jakarty Basukiho Tjahaju Purnamu poslali v utorok na dva roky za mreže za znesväcovanie Koránu.