Vyberte položku Stránka

INDEPENDENT: Útočník z Notre-Dame bol nositeľom ceny Európskej komisie!

INDEPENDENT: Útočník z Notre-Dame bol nositeľom ceny Európskej komisie!

Informovali sme o teroristickom útoku v Paríži, kde moslim pôvodom z Alžírska zaútočil s vražedným úmyslom na policajta.

Dnes vieme viac a informácie, ktoré prináša britský denník Independent  sú doslova šokujúce

Ide o 40 ročného alžírskeho žurnalistu Farida Ikkena, ktorý v Paríži študoval na doktorandskom štúdiu. Do Francúzska prišiel zo Švédska, kde pracoval ako novinár na voľnej nohe.

Sám seba opisoval ako špecialistu na „rozvoj, demokraciu a ľudské práva„. Za článok o diskriminácii migrantov, ktorí nemajú prístup do švédskeho medicínskeho systému dostal cenu švédskej pobočky Európskej komisie!

Absolvoval neplatenú stáž vo verejnoprávnom rádiu Sveriges radio a písal pre rôzne noviny a časopisy.

Novinár a bývalý kolega Kamal Ouhnia povedal,že Ikken sa pokúšal vrátiť do Alžírska po oddelení od svojej manželky, ale nemohol. Opísal ho ako nešťastného, ale veril, že bol „úplne sekulárny„.

Sofiane Ikken, jeho synovec, povedal, že jeho strýko sa voči ISIS naposledy v lete minulého roka vyjadroval s s krajným opovrhnutím. Keď s ním naposledy telefonoval pred troma týždňami, aby mu oznámil rodinné správy, zdal sa byť „trochu opustený„.

Ikkenovi priatelia a rodina nemôžu uveriť, že je podozrivý z útoku: „Nie je to človek, ktorého sme poznali

Svedkovia povedali, že zaútočil za pokriku „To je za Sýriu!„, pričom policajti pri prehliadke jeho študentského bytu objavili video, kde sa priznal k zodpovednosti za útok v mene ISIS.

Ikkenov školiteľ pri jeho doktorandskej práci, Arnaud Mercier, povedal pre BFMTV, že Ikken rozprával švédsky, arabsky a francúzsky. Podľa jeho CV pracoval ako žurnalista vo Švédsku aj Alžírsku.

Bol to niekto, kto pevne verí v demokratické ideály, vo vyjadrenie slobodného myslenia, v žurnalistiku,“ dodal Mercier.

Nič, absolútne nič, nenaznačovalo, že jedného dňa by sa mal stať džihádistom, ktorý  by chcel zabiť policajta v mene, čo ja viem, hocijakej príčiny.

Francúzski úradníci povedali, že nie je na zozname podozrivých extrémistov.

ISIS sa k útoku neprihlásil. Pravdou však je, že ISIS vyzval na priaznivcov po celom svete vykonávať stupňujúce sa teroristické útoky počas islamského svätého mesiaca ramadán, pretože sa snaží udržať iniciatívu pri strate územia v Sýrii a Iraku.


Komentár

Prečítajte si chválu na teroristu z Notre-Dame ešte raz. A ešte raz. Čítajte dovtedy, kým vám nedôjde, že existuje priamy súvis medzi islamom a terorizmom. Pretože ak niekto, kto sa podľa všetkých príznakov tvári ako dokonale integrovaný občan nejakej krajiny Únie, niekto koho Európska komisia ocení za antidiskriminačné články, dopustí teroristického útoku v mene islamu, potom sú len dve možnosti.

  • podľa našich médií ide o mentálne vyšinutého jednotlivca, ktorý v tomto prípade nezvládol psychicky odlúčenie od manželky
    Lenže ak je to štandartný popis „miliónteho“ islamského útoku, potom je viac ako zrejmé, že islam navodzuje a spôsobuje u mnohých jedincov stavy, ktoré sú pre okolie životu nebezpečné. A mal by byť preto minimálne odsudzovaný, ak už nie priamo zakázaný. Rozhodne by však nemal byť tolerovaný, či dokonca podporovaný
  • islam priamo navádza na vražedné útoky a prakticky každý moslim je časovanou bombou. Dôležité je, že Korána a sväté hadísy nepripúšťajú iný výklad iba extrémne násilie. Pochybnosti a snaha o inú interpretáciu sú hodnotené ako neviera a tá sa v krajnom prípade v islame trestá smrťou.
    V momente, ako sa moslim zahĺbi do svätých textov a začne študovať životopis – príkladný – proroka Mohameda, ktorý organizoval lúpežné, dobyvačné výpravy, nariaďoval popravy a dokonca aj genocídu, ako to bolo v prípade židovského kmeňa Banu Kurajza, stáva sa adeptom na ďalší, v poradí „miliónprvý“ teroristický útok.
    A preto by mali byť verejné prejavy islamu postavené mimo zákon, moslimovia by mali prestávať byť úspešnými žiadateľmi o azyl, voči islamským krajinám by sa malo pristupovať s krajnou opatrnosťou, kde kontakty by mali byť obmedzené na obchodné a diplomatické vzťahy apod.
    Islam je ideológia, ktorej násilné a nebezpečné aspekty sú v protiklady s hodnotami a právnym systémom západných demokracií. Ľudia, ktorí sa k islamu verejne hlásia, v Európe nemajú čo robiť. Hlásajú totiž ideológiu, ktorá Európu ohrozuje a je v mnohých aspektoch protiústavná.

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This