Irena Biháriová sa stala predsedníčkou strany Progresívne Slovensko.

(zdroj: FB Progresívne Slovensko)

Irena Biháriová na dnešnom sneme strany vyhrala tesne v pomere 105:100 nad svojím protikandidátom Michalom Trubanom. Progresívne Slovensko sa spamätáva po prehratých voľbách a výsledok volieb predsedu ukazuje, že v strane víťazí radikálne krídlo.

Irena Biháriová má v rámci boja proti „rasizmu“ svoj podiel na okliešťovaní demokracie na Slovensku. Angažovala sa pri príprave zákonov obmedzujúcich občianske slobody (vo výsledku tzv. zákony proti extrémizmu) a spolupracovala s NAKA vo veci metodiky stíhania ideo zločinov, za čo dostala od NAKA aj ocenenie,

Jej dlhoročné pôsobenie v mimovládke Ľudia proti rasizmu bolo často kritizované za neobjektívnosť – používanie tzv. dvoch metrov pri hodnotení trestných činov a to podľa farby pleti.

Pred voľbami „zažiarila“ na agresívnych kontra mítingoch proti Ľudovej strane, ktoré v mnohom pripomínajú akýsi miernejší variant dnešných udalostí v USA.

Aj v samotnom Progresívnom Slovensku si mnohí kladú otázku, ako budú voliči na túto voľbu reagovať, Nie je totiž vôbec isté, či vďaka novej predsedníčke budú slovenskí Rómovia prioritne voliť Progresívne Slovensko. Mnohí dúfajú, že do volieb bude ešte jeden snem a stranu do volieb povedie niekto iný.


Publikovaný

v

od

Značky: