Vyberte položku Stránka

Hoax: v sýrskej Doume zabíjali chemikálie.

Hoax: v sýrskej Doume zabíjali chemikálie.

Správa OPCW uvádza, že v odobratých vzorkách v Doume sa nenašli stopy po nervových látkach ako sarin, len rôzne chlórové zlúčeniny.

Čo to znamená? Doteraz totiž tvrdila západná propaganda, že Sýria a Rusi používajú Sarin. V článku z Pravdyvieme„, že podľa amerických tajných služieb, bol použitý chlór a neidentifikovateľná nervovo paralytická látka.

OPCW designated labs conducted analysis of prioritised samples. The results show that no organophosphorous nerve agents or their degradation products were detected in the environmental samples or in the plasma samples taken from alleged casualties

Sarin je teda vylúčený. Tým pozdravujeme americké tajné služby a ich „100% overené informácie

Zabíjal v Sýrii chlór?

Pozrime sa však bližšie na látky nájdené v správe OPCW o chlórovom incidente v Doume…

 • Chloride: chlorid, látka, kde chlór vystupuje vo forme jednomocného aniónu. Známe látky sú kuchynská soľ, chlorid sodný, alebo chlorid draselný.
 • Bornyl chloride: používa sa ako východisková látka v chemickej výrobe. Jeho chlorináciou napríklad získame insekticíd.
 • Dichloroacetic acid: vzniká ako dôsledok chlórovania pitnej vody
 • Trichloracetic acid: súčasť kozmetických prípravkov
 • Chlorophenol: používa sa na bielenie drevnej hmoty.
 • Chlorophenol, Dichlorophenol, Trichlorophenol, Tetrachlorophenol sa bežne používajú ako pesticídy, herbicídy a dezinfekčné prostriedky.
 • Triethnalomine: súčasť kozmetických prípravkov a prostriedkov osobnej hygieny a množstva ďalších aplikácií, ako sú opaľovacie krémy, kvapalné pracie prostriedky, tekutiny na umývanie riadu , všeobecné čistiace prostriedky, dezinfekčné prostriedky na ruky, leštidlá, kvapaliny na spracovanie kovov, farby, holiace krém a tlačiarenské farby. V stavebníctve sa tiež používa ako organická prísada pri mletí cementového slinku atď.
 • Chloral hydrate: používa sa vo farmácii ako sedatívum a súčasť práškov na spanie.

Tvrdenie mainstremu, ako napríklad v Novinkách, že ide o dôkaz použitia chlóru, je zavádzajúce. Chlórové zlúčeniny sú všade okolo nás.

Ve vzorcích z místa dubnového útoku na syrské město Dúmá se neprokázala nervově paralytická látka, jakou je například sarin. Ve dvou vzorcích ale byly zbytky po chlóru,“ tvrdia Novinky.

Ako sme ukázali, nie je to pravda.

Kto a čo zabíjalo v Doume?

Východná Ghouta bola terčom intenzívneho bombardovania teroristov zo strany ruského a sýrskeho letectva. Spolu s tlakom obyvateľstva, ktoré malo plné zuby teroristickej nadvlády bolo len otázkou času, kým nedôjde k ich porážke.

Tajné služby medzitým získali informácie o chystanej provokácii, ktorá mala zvrátiť situáciu. Podľa nej teroristi chceli použiť chemické látky na to, aby z útoku obvinili Sýriu. Za posledné roky sa tento postup osvedčil ako tradičná schéma pri problémoch teroristov. Západ sa v Sýrii nikdy nepýta na pôvodcu akéhokoľvek použitia chemických látok. Vždy je vinný Assad.

Správy a videá z udalosti v Doume ukazovali telá zdanlivo postihnuté nervovo-paralytickou látkou. Na základe svedectiev z druhej a tretej ruky, Guardian píše o pene na ústach obetí, o tom, že lekári sú vystavení teroru, aby zatajili pravú príčinu smrti. Anglický denník nepochybuje o desivom terore „mäsiara Assada“ a množstve obetí omnoho vyššom ako uvádzajú „naše“ Biele prilby. Zabíjal sarin, zrejme si myslí v súlade s americkými tajnými službami redaktor denníka.

Zato Independent zverejnil iný príbeh. Robert Fisk, redaktor denníka prešiel po vlastných celú oblasť bez dohľadu armády a tajných. Rozprával sa so svedkami a žiadne hrozby nespomenul. Naopak, našiel doktora, ktorý mu oznámil, že išlo o divadlo Bielych prilieb. A že obete zrejme zahynuli udusením počas bombardovania.

Komu veriť?

Správa OPCW hovorí jednoznačne. Žiadny sarin tam nebol.

Znamená to, že všetky dramatické výpovede, ktoré šírili naše médiá, boli lož. Neboli žiadni umierajúci zmietajúci sa v kŕčoch a paralyzovaní bojovými látkami. Pena na ústach obetí bola kreatívnym stvárnením divadla podľa vopred pripraveného scenára.

Analýza látok ukazuje na bežné priemyselné chemikálie, ktoré sa dajú očakávať na podobnom mieste.

Záver

Biele prilby ukázali dve bomby s plynom, ktoré vraj boli príčinou tragédie. Bomby boli podľa nich zhodené z vrtuľníka. Prerazili strechu domu a plyn, ktorý sa z nich uvoľnil, začal zabíjať.

Odmyslime si zjavnú hlúposť použitia chemických látok, keď celý Západ čaká s prstom na spúšti práve na podobnú správu. Odmyslime si, že veľmi rýchly postup sýrskej armády dehonestoval iné zaručené správy o použití chemických zbraní. Podľa nich by v dobe hlásenia Sýria plynovala vlastných vojakov.

Na to, že bomby padali z výšky, sú obdivuhodne neporušené, hoci ide o tlakové nádoby. Keďže to boli bomby bez obsahu nervovo-paralytických látok, mohlo ísť maximálne o bomby s technickým chlórom. Pripomeňme, že v tej dobe bolo mimoriadne veterné počasie, čo by skôr nahrávalo zvýšenému rozptylu plynu.

Je viac ako zrejmé, že panika bola nahraná a pokiaľ aj došlo k výraznému úniku chlóru, slúžil viac-menej ako kulisa celému predstaveniu.

Nebol žiadny chemický útok. Jediný útok, o ktorom by sa dalo a hlavne malo diskutovať sa udial až neskôr. Útok na Sýriu zo strany USA, Veľkej Británie a Francúzska bol v skutočnosti útokom, ktorý bol dôkazom troch vecí

 1. Podpory teroristov zo strany Západu
 2. Využitia teroristov a koordinácia akcií
 3. Ignorácia akýchkoľvek princípov medzinárodného práva

Odteraz je západná stratégia zjavná. Zaplatíme teroristov, tí zaútočia na ľubovoľnú krajinu, ktorú chceme napadnúť. Pozabíjajú miestnych civilistov a z činu obvinia miestnu vládu. O pár dní bude krajina zbombardovaná.

Jednoduché a lacné. Kolesá vojny sa musia otáčať…

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This