Vyberte položku Stránka

HEATSTREET: Sexuálne trestné činy migrantov v Nemecku sa za rok zdvojnásobili. Imigranti za minulý rok 2016 spáchali 3 404 sexuálnych trestných činov

HEATSTREET: Sexuálne trestné činy migrantov v Nemecku sa za rok zdvojnásobili. Imigranti za minulý rok 2016 spáchali 3 404 sexuálnych trestných činov

Počet sexuálnych trestných činov, ktorých sa migranti dopustili v Nemecku, sa počas púheho jedného roka zdvojnásobil. Podľa správy, ktorú vydala nemecká vláda, bolo Imigrantmi za minulý rok 2016 spáchaných 3 404 sexuálnych trestných činov oproti 1 682 v roku 2015. Správa zahŕňa ako menej závažné sexuálne trestné činy, tak i prípady znásilnenia.

Celkový počet migrantov podozrivých z trestných činov vzrástol o takmer 53%

Podľa údajov analytickej spoločnosti Gatestone Institute patrili medzi najčastejšie zaznamenané národnosti v rámci sexuálnych trestných činov sýrska, afganská, iracká, pakistanská, iránska, alžírska a marocká národnosť. Sexuálne delikty spáchané imigrantmi predstavovali za minulý rok celkovo 9,1% všetkých trestných činov tejto kategórie.

Podľa údajov nemeckého vnútra vzrástol celkový počet podozrivých z radov imigrantov o viac ako 50% oproti predchádzajúcemu roku. Policajti v minulom roku kvôli rôznym zločinom vyšetrovali približne 174 000 podozrivých, ktorí boli v roku 2016 zaradení ako prisťahovalci. To je o 52,7% viac ako v roku 2015.

V krajine vzrástol aj počet zločinov motivovaných islamizmom

V krajine tiež vzrástol počet zločinov motivovaných islamizmom, a to o 13,7%. Minister vnútra Thomas de Maiziére varoval pred tým, že sa zločiny spáchané utečencami za minulý rok zvýšili až neprimerane. Migranti predstavovali v minulom roku 8,6% zo všetkých podozrivých z trestných činov, čo predstavuje nárast o 5,7% oproti predchádzajúcemu roku.

Minister v minulom roku obvinil z vysokej miery zločinnosti zo strany prisťahovalcov zlé podmienky, v ktorých žijú (spomenul provizórne prístrešky i preplnené byty). Kým počet sexuálnych trestných činov spáchaných migrantmi narástol, počet útokov na utečenecké centrá sa od roku 2014 mierne znížil. V roku 2016 sa uskutočnilo približne 995 útokov na migračné centrá, zatiaľ čo v predchádzajúcom roku to bolo 1 031.

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This