Vyberte položku Stránka

GLOSA: „Nemáme žiadne otvorené otázky, nemáme žiadne problémy…“ Povedal Miroslav Lajčák (Smer-SD) na margo Turecka. Skutočne?

GLOSA: „Nemáme žiadne otvorené otázky, nemáme žiadne problémy…“ Povedal Miroslav Lajčák (Smer-SD) na margo Turecka. Skutočne?

Minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák (Smer-SD) označil vzájomné vzťahy Slovenska a Turecka za výborné a krajiny za priateľské. „Nemáme žiadne otvorené otázky, nemáme žiadne problémy, takže sme mohli hovoriť o tom, ako ďalej intenzifikovať našu spoluprácu v obchodnej, kultúrnej oblasti i oblasti vedy a inovácií.“ Vyhlásil to dnes po rokovaní s ministrom zahraničných vecí Turecka Mevlütom Čavušoglom. Spravu priniesol portál teraz.sk

Vždy , keď počujem podobné vyjadrenia našich predstaviteľov o Turecku – od legendárneho „ostrova stability“, až po dnešné Lajčákove, tak sa nesmierne hanbím.

Ak existuje morálny politický gýč a jeho servilná podoba, tak Lajčák je ikonou tejto apky v zahraničnej politike Slovenska. Aj keď v našom prípade práve pre Lajčáka ťažko hovoriť o zahraničnej politike.

Vždy si radi kopneme do Číny pre Tibet. Radi si kopneme do Ruska pre Ukrajinu, no v prípade Turecka naša schopnosť pomenovať realitu Erdoganovho režimu klesla na historické minimum.

A je to práve takáto politika dvojakého metra a morálneho politického gýču, ktorá potom úspešne nabíja zbrane protestného elektorátu.

Vieme pateticky a pompézne rozpustiť Kotlebovu stranu, no rovnako sa vieme pateticky a pompézne rozpustiť v okamihu, keď treba pomenovať pravdu o Turecku. Lebo „Eurohodnoty“?

 

O autorovi

2 komentáre

  1. peet

    hmmm, bratm, si ma vyjadril…

  2. peet

    hmmm, bratm, si ma vyjadril…

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This