Zástupca Slovenskej republiky na Valnom zhromaždení OSN hlasoval za prijatie Globálneho paktu o utečencoch.
[sociallocker][/sociallocker]
Zdá sa, že salámová a viaccestná metóda globalistov funguje ako hodinky. Portál Novinky priniesol informáciu o tom, že včera na Valnom zhromaždení 181 štátov celého sveta potvrdilo rozšírenia právneho rámca pre utečencov.
Táto dohoda, ktorej kompletný text si môžete pozrieť zatiaľ len v angličtine, je síce odlišná od Globálneho paktu o migrácii o ktorej sa bude hlasovať v stredu, napriek tomu je rozšírenie práv utečencov v mnohých oblastiach zhodné s migračným paktom.
Čiastočne sa stiera rozdiel medzi migrantami a utečencami, čo boli doteraz vždy striktne odlišné kategórie príchodzích na cudzie územie. Nakoniec, prakticky všetci ľudia z migračnej vlny sa tvária ako utečenci, keďže žiadajú o azyl.
Možno aj preto Lajčák nedokončil podanie demisie, aby neohrozil prijatie tohto paktu. Keďže milióny ľudí prichádzajúce do Európy sa budú tváriť ako utečenci, slovenský súhlas s paktom o utečencoch je v podstate podvolenie sa migračnej politike európskej elity.
Podľa Noviniek bol pakt schválený ako súčasť výročnej správy Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). Stavia na doterajšom medzinárodnom právnom rámci týkajúcom sa utečencov, okrem iného na Dohovore o právnom postavení utečencov z roku 1951, a tiež na dohovoroch o ľudských právach a humanitárnom práve.
Pri prvom prerokúvaní v novembri boli podla Reuters proti paktu iba Spojené štáty, ktoré uviedli, že časti dokumentu sú v rozpore so záujmami Washingtonu. Pri pondelkovom hlasovaní získali Spojené štáty podporu Maďarska. Pre pakt zdvihlo ruku 181 krajín, Dominikánska republika, Eritrea a Líbya sa zdržali.
V stredu čaká Valné zhromaždenie hlasovanie o globálnom pakte o migrácii, ktorý je odlišným dokumentom. Pakt o migrácii prijali krajiny OSN na konferencii v Marakéši. Rad štátov vrátane Slovenska materiál odmieta, k odporcom patrí tiež Spojené štáty, Česko, Maďarsko, Poľsko , Lotyšsko, Bulharsko a Rakúsko .
Stanovisko Ministerstva zahraničných vecí k zajtrajšiemu hlasovaniu zatiaľ nemáme k dispozícii