Genderové šialenstvo: Na Univerzite Berlín hrozí zákaz diskusie, keď sa do nej nehlási žena.

Do akej miery už zblbli nemeckí študenti pod vplyvom genderovej ideológie, dokazuje aktuálny príklad z červeného Berlína.

[sociallocker][/sociallocker]

Študentský parlament Humboldtovej Univerzity v Berlíne prijal začiatkom leta nové pravidlo správania: všetky debaty musí byť ukončené, ak sa k slovu hlásia iba muži a žiadna žena.

Pravidlo nazvali ‚harte Quotierung‘, teda ‚tvrdá kvotácia‘, po vzore výmyslu, ktorý zaviedla pred rokmi strana Zelených. Tí používajú vnútrostranícku „kvotáciu‘ pri všetkých rozpravách. Snažia sa tým zaistiť, aby hovoril rovnaký počet žien ako mužov.

Berlínski študenti išli začiatkom júna tohto roka ešte o krok ďalej. Odhlasovali si, že všetky diskusie musia byť ukončené, ak sa o slovo hlásia už len muži. Verdikt študentského Parlamentu StuPa vyvolal nielen posmech, ale aj otázku, či toto absurdné rozhodnutie nie je protiprávne.

Člen Berlínskeho senátu, politik FDP Marcel Lüthi, sa preto obrátil na vedenie Senátnej vedeckej rady, aby túto zapeklitú zložitú otázku rozuzlil. Lenže grémium pod vedením socialistu Michaela Müllera už tri mesiace báda a ak žiadnemu rozhodnutiu sa nemá. Síce už v polovici júla presiakli na verejnosť informácie o tom, že Senát celé pravidlo škrtne, ale skutok zatiaľ pokrivkáva.

Senát sa možno spolieha na to, že študenti uviedli celú vec v podstate sami ad absurdum. Zároveň totiž ustanovili, že o tom, aké má kto pohlavia, rozhoduje každý sám. To by v praxi znamenalo, že ak by sa diskusie chceli zúčastniť iba muži, a hrozilo by teda akútne ukončenie diskusie kvôli ‚tvrdej kvotácii‘, stačilo by, aby jeden z tých mužov vyhlásil, že sa práve cíti byť ženou. Potom by celá diskusia mohla veselo pokračovať ďalej.

[Pozn.edit – pravidlo voľby pohlavia sa však dá zneužiť aj na legálne zastavenie diskusie. Stačí, keď sa všetky ženy prehlásia uprostred debaty za mužov]

Čo by na to asi povedal Wilhelm von Humboldt (1767-1835), po ktorom je Univerzita pomenovaná? Ten považoval všeobecné vzdelanie za jednu z najdôležitejších vecí v živote a celý svoj život zasvätil zlepšeniu úrovne školstva a vzdelávania na území vtedajšieho Nemecka.

Autor je zahraničnopolitickým hovorcom frakcie AFD v Bundestagu. Vyštudoval ekonómiu a medzinárodné vzťahy na Univerzite v Mníchove. Pravidelne publikuje v českých aj zahraničných médiách. Jeho osobná stránka je http://www.petrbystron.de

Zdroj: Blog Petra Bystroňa


Publikovaný

v

,

od