- Príbeh Al Harita odhaľuje hĺbku jedného z najväčších škandálov Európy – zneužívanie európskeho systému sociálnych dávok džihádistami k financovaniu „svätej vojny“.
- Európa im dala všetko: prácu, bývanie, podporu verejnosti, podporu v nezamestnanosti a pracovnej neschopnosti, prídavky na deti, platobné úľavy aj hotovosť. Títo extrémisti však nevidia takzvaný „Podporostán“ (v origináli „Dependistan“, „to depend on“ – byť závislý na pozn. Prekl.), Ako Mark Steyn nazval sociálny štát, ako známku štedrosti, ale ako známku slabosti. Pochopili, že Európa je zrelá k zničeniu.
- S náboženskou istotou a ideologickou nenávisťou voči Západu, má mnoho európskych moslimov pocit, že sú vyvolení pohltiť vyčerpanú civilizáciu, ktorá si nevynucuje prijatie jej hodnôt.
- Namiesto pomoci, ktorá vytvára demotivačné prekážky pri hľadaní práce, musí byť cieľom verejnej správy smerovanie ľudí k zodpovednosti a odchodu zo systému dávok. Je potrebné zaviesť zákonné opatrenia proti zneužitiu dávok a ich použitia k nákupu nelegálnych drog, hazardu, terorizmu a – keď už je sloboda prejavu v Európe rovnako obmedzovaná – akéjkoľvek podpore terorizmu. Zoznam by mohol pokračovať ďalej a každý by si mohol podľa skúseností vytvoriť vlastný. Porušenie pravidiel bude mať za následok odobratie dávok. Tieto kroky by pomohli v boji proti vzniku giet a islamizácii európskych moslimov. Kruh dávok a džihádu musí byť prerušený.
===========================================================================================
Pred štyrmi rokmi priniesol britský liberálny denník The Guardian príbehy ľudí ktorí „prežili Guantanámo“, obeťou „symbolu amerického bezprávia“, „príbehy Britov preživších pobyt vo väznici s prezývkou ‚gulag našej doby’“. článok tiež priniesol fotografiu Jamala al Haritha.
Al Harith, rodným menom Ronald Fiddler, kresťanský konvertita na islam, sa vrátil do Manchestru zo zadržania v Guantáname vďaka aktivizmu Davida Blunketta, ministra vnútra v budúcom kabinete Tonyho Blaira. Al Harith bol okamžite privítaný v Anglicku ako hrdina, ako nevinná obeť nespravodlivej „vojny proti terorizmu“ po 11. septembri. Redakcia The Mirror a ITV mu zaplatili šesťdesiat tisíc libier za exkluzívny rozhovor o jeho skúsenosť z Guantánama. Al Harith bol tiež odškodnený britskou vládou jedným miliónom libier. Obeť z „gulagu našej doby“ si za peniaze daňových poplatníkov kúpila veľmi pekný dom.
Pred pár týždňami podnikol Al Harith svojou poslednú cestu. Odpálil sa v irackom Mosule v mene Islamského Štátu. Al Harith bol tiež najatý mimovládnou organizáciou „CAGE“ (predtým známu ako „Cageprisoners“) aby podal svedectvo pre kampaň za uzavretie väznice v Guantáname.
Na charitatívnych akciách skupiny CAGE sa objavili celebrity ako Vanessa Redgrave, Victoria Brittain, Peter Oborne a Sadiq Khan. Táto mimovládna organizácia je financovaná fondom čokoládového magnáta (John Rowntree Trust) a nadáciou Anity Roddick (Roddick Foundation). Al Harith bol pozvaný aj pred Radu Európy, aby svojou výpoveďou prispel k zatvorenie Guantánama.
Príbeh Al Harita odhlauje hĺbku jedného z najväčších škandálov Európy – zneužívanie európskeho systému sociálnych dávok džihádistov k financovaniu „svätej vojny“. Európa im dala všetko: prácu, bývanie, podporu verejnosti, podporu v nezamestnanosti a pracovnej neschopnosti, prídavky na deti, platobné úľavy aj hotovosť. Títo extrémisti však nevidia takzvaný „Podporostán“ (v origináli „Dependistan“, „to depend on“ – byť závislý na pozn. Prekl.), ako Mark Steyn nazval sociálny štát, známkou štedrosti, ale známkou slabosti. Pochopili, že Európa je zrelá k zničeniu. Ani v najmenšom ju nerešpektujú. Od Marseille po Malmö, je mnoho moslimských detí vedených k pohŕdaniu spoločnosťou, ktorá im umožnila pokojný a pohodlný život. Väčšina islamistov v Európe teraz žije z dávok krajín, ktoré prisahali zničiť.
Pred niekoľkými dňami, poukázala dánska tlač na skutočnosť, že dánska vláda vypláca dávky pre chorých a postihnutých moslimských extrémistov, bojujúcich v Sýrii na strane Islamského Štátu. „Je obrovským škandálom vyplácať dávky zo sociálneho fondu ľuďom, ktorí odchádzajú do Sýrie.“, – Povedal minister práce Troels Lund Poulsen. Teroristi, ktorí udreli v Paríži a Bruseli, tiež financovali svoje aktivity zo štedrých sociálnych dávok Veľkej Británie. Z prebiehajúceho vyšetrovania vyplýva, že Mohamed Abrini, po brutálnom útoku na letisku v Bruseli známy ako „muž v klobúku“, dostal tri tisícky libier v dávkach, než odletel do Paríža a zmizol.
Nie je to rozhodne prvýkrát, čo sa úlohy sociálneho štátu objavujú v infraštruktúre islamského terorizmu:
Rodina Omara Abdela Hamida el Husseina, teroristami zodpovedného za útok v Kodani vo februári 2015 a smrť dvoch ľudí, čerpala peniaze z dánskych sociálnych programov.
Britský islamista Anjem Choudary, usvedčený z podnecovania ľudí k podpore Islamského Štátu, vyzval veriacich k odchodu z práce, využitiu systému sociálnych dávok a venovanie všetkého času vojne s „neveriacimi“. Sám Choudary inkasoval 25 000 libier ročne v sociálnych dávkach.
V Nemecku vykonal denník Bild výskum 450 nemeckých džihádistov bojujúcich v Sýrii a bolo zistené, že viac ako 20% z nich poberalo sociálne dávky.
V Holandsku sa džihádista Khalid Abdurahman objavil na videu Islamského Štátu s piatimi uťatými hlavami na pozadí. Holandské noviny Volkskrant priniesli správu, že bol v minulosti vyhlásený za práce neschopného a bola mu hradená liečba klaustrofóbie.
Európsky systém sociálnych dávok je jedom pumpovaným do nespokojnej a neproduktívnej triedy moslimov žijúci v oddelených enklávach, akými sú napríklad predmestia Paríža alebo takzvaný „Londonistan“. S náboženskou istotou a ideologickou nenávisťou voči Západu, má mnoho európskych moslimov pocit, že sú vyvolení pohltiť vyčerpanú civilizáciu, ktorá si nevynucuje prijatie jej hodnôt.
Namiesto pomoci, ktorá vytvára demotivačné prekážky pri hľadaní práce, musí byť cieľom verejnej správy viesť ľudí k zodpovednosti a odchodu zo systému dávok. Je potrebné zaviesť zákonné opatrenia proti ich zneužitiu a použitia k nákupu nelegálnych drog, hazardu, terorizmu a – keď už je rovnako sloboda prejavu v Európe obmedzovaná – akéjkoľvek podpore terorizmu. Zoznam by mohol pokračovať ďalej a každý by si mohol podľa skúseností vytvoriť vlastný. Porušenie pravidiel by mohlo viesť k odobratiu dávok. Tieto kroky by pomohli v boji proti vzniku giet a islamizácii európskych moslimov
Kto práve vyhráva? Demokracia alebo islamský extrémizmus? Začarovaný Kruh dávok a džihádu musí byť prerušený. Ihneď.
Giulio Meotti, kultúrne editor pre Il Foglio, taliansky novinár a spisovateľ. Článok vyšiel na GATESTONE INSTITUTE.