- Svojou iniciatívou na sprísnenie zákonov o zbraniach, ktorej cieľom je, aby sa zbrane nedostali do „nesprávnych rúk,“ minister spravodlivosti Maas necieli na islamistov, ktorí pre Nemecko predstavujú existenciálnu hrozbu, ale na obskurnú nemeckú skupinu s názvom „Občania Ríše.“
- Nemecký denník Bild opisuje zákon navrhnutý Maasom takto: „13-ročná detská nevesta by musela svedčiť proti svojmu manželovi a povedať, že jej blaho ako dieťaťa je v ohrození. Pokiaľ ani dieťa ani Krajinský úrad starostlivosti o mládež nepodá sťažnosť, manželstvo by bolo pre všetky praktické účely vyhlásené za legitímne. “ Tento zákon rozhodne neberie do úvahy možnosť dôverného nátlaku na dieťa, nieto neprehliadnuteľnú pravdepodobnosť priamych hrozieb.
- Minister spravodlivosti Maas sa evidentne stará viac o „rodovú imidž“, než aby sa staral o naozaj utláčané ženy a ohrozené deti. V novom zákone navrhnutom nedávno jeho ministerstvom, Maass odmietol zákaz detských manželstiev.
- „Pre Francúzsko aj Nemecko idúce v tomto roku k voľbám, však existuje možnosť demokratickej zamatovej „európskej jari.“
Vo svojom prvom posolstve nemecká kancelárka Angela Merkelová poúčala zvoleného prezidenta Donalda Trumpa o pohlavnej, rasovej a náboženskej rovnoprávnosti. Ako to vyjadril New York Times, Merkelová „stanovila svoju cenu“ pre spoluprácu Nemecka s Trumpovou administratívou, menovite „rešpektovanie ľudskej dôstojnosti a menšín od človeka, ktorý zosmiešňoval oboje.“
Ak to bolo niečo viac než politické gesto a kancelárke Merkelovej by skutočne záležalo na „ľudskej dôstojnosti“ alebo právach tých najzraniteľnejších osôb, mala by začať u seba doma.
Po rok trvajúcom vyšetrovaní masových sexuálnych útokov v Kolíne nad Rýnom, kde odhadom 2 000 imigrantov (väčšinou z arabských a moslimských krajín) obťažovalo najmenej 1200 žien, sa takmer všetkým mužom podarilo vyviaznuť bez trestu.
Minister vnútra Severného Porýnia-Vestfálska Ralf Jäger potvrdil minulý týždeň tento výsledok, keď povedal, že „väčšina prípadov [znásilnenia a sexuálneho napadnutia v Kolíne nad Rýnom] zostane nevyriešená.“ Podobné koordinované sexuálne útoky vykonané imigrantmi prebehli aj v ďalších nemeckých mestách, vrátane Hamburgu, kde bolo hlásených viac ako 500 skúmaných prípadov. Očakáva sa, že zostanú aj tie „nevyriešené„.
Angela Merkelová, ktorá poúčala Donalda Trumpa o rode, sa ani neobťažovala navštíviť ženy, ktoré boli znásilnené a napadnuté v Kolíne nad Rýnom a v ďalších nemeckých mestách – hoci sa tieto ženy stali obeťou jej vlastnej nevydarenej politiky otvorených hraníc.
Ako sa opäť blíži Silvester, „multikultúrny“ raj Angely Merkelovej vyzerá stále viac a viac ako policajný štát. Podľa uniknutých dôverných policajných správ uverejnených v nemeckých novinách Express, sa Kolín nad Rýnom premenil v opevnené mesto, aby sa zabránilo opakovaniu minuloročných masových sexuálnych útokov. Bezpečnostné sily budú monitorovať ulice pomocou vrtuľníkov, bezpečnostných kamier, pozorovateľní a hliadok jazdnej polície. Mesto Hamburg údajne tiež podnikne podobné kroky.
Kým vláda Angely Merkelovej vyzbrojuje políciu, prebiehajú snahy sprísniť zákony o zbraniach pre obyvateľstvo ako 28. novembra oznámila verejnoprávná stanice Deutsche Welle: „Minister spravodlivosti Heiko Maas vyzval k sprísneniu zákonov o zbraniach, aby sa zbrane nedostali do nesprávnych rúk.“ Touto svojou najnovšou iniciatívou necieli minister Maas na islamistov, ktorí pre Nemecko a zvyšok západného sveta predstavujú existenciálnu hrozbu, ale na obskúrnu nemeckú skupinu s názvom „Občania Ríše.“
Minister spravodlivosti zjavne zdieľa Merkelovej skreslený pohľad na svet. Po silvestrovských sexuálnych útokoch v Nemecku navrhol Maass „liečiť“ epidémiu znásilnenia zákazom „sexistickej reklamy.“
V apríli Deutsche Welle hlásila:
Cieľom tohto návrhu (ktorý je údajne reakciou na sexuálne útoky v Kolíne nad Rýnom na Silvestra) je vytvoriť v Nemecku „modernú rodovú image“ … Plagáty alebo reklamy, ktoré „redukujú ženy či muža len na sexuálne objekty“ by v budúcnosti mohli byť zakázané. V prípade sporu bude musieť rozhodnúť súd.
Minister spravodlivosti Maas sa evidentne stará viac o „rodovú imidž„, než aby sa staral o naozaj utláčané ženy a ohrozené deti. V novom zákone nedávno navrhnutom jeho ministerstvom Maass odmietol zákaz detských manželstiev. Oficiálne nemecké štatistiky odhadujú počet detí v manželstve v Nemecku na 1 475, z ktorých 361 sú mladšie ako 14 rokov – toto je rastúci trend vďaka nekontrolovanej migrácii z moslimských krajín.
Nemecký denník Bild opisuje zákon navrhnutý Maasom takto:
„13-ročná detská nevesta by musela svedčiť proti svojmu manželovi a povedať, že jej blaho, ako dieťaťa je v ohrození. Pokiaľ ani dieťa, ani Krajinský úrad starostlivosti o mládež nepodá sťažnosť, manželstvo by bolo pre všetky praktické účely vyhlásené za legitímne.„
Tento zákon rozhodne neberie do úvahy možnosť dôverného nátlaku na dieťa, nieto neprehliadnuteľnú pravdepodobnosť priamych hrozieb.
V Nemecku Angely Merkelovej je právo fyzicky zdatného muža – migranta nadradené právu sexuálne napadnutej ženy a bezbranného dieťaťa.
Po volebnom víťazstve Donalda Trumpa, upínajú liberáli z celého sveta svoje všetky nádeje na Merkelovú. „Osirelí“ liberáli, v podstate však autokratickejší, zrejme hľadajú nového vodcu, za ktorým by sa mohli zošikovať. Mnohí v hlavnom prúde na Západe už nemeckú kancelárku nazývajú „vodkyňou slobodného sveta.“ Po prehre Clintonovej označil americký internetový časopis Politico Merkelovou takmer mesiášskym termínom „globálny spasiteľ.“
Kým sa Merkelová bude na jeseň roku 2017 uchádzať o znovuzvolenie na štvrté volebné obdobie, počíta s extrémne priaznivým mediálnym pokrytím a nadšenou podporou od celebrít, čo by jej malo umožniť znovu zvíťaziť.
Potom, čo demokratickej kandidátke Hillary Clintonovej nevyšiel pokus stať sa prezidentkou, odletel prezident Barack Obama do Nemecka, aby podporil pokus Merkelovej o znovuzvolenie. Potom čo si Británia zvolila Brexit a Trump vyhral bitku o Biely dom, sa liberálny establishment a radoví liberáli v médiách hlavného prúdu horúčkovito snažia udržať Merkelovú pri moci. Porážka Merkelovej z rúk ožívajícej nacionalistickej strany, ako je Alternatíva pre Nemecko (AFD), by mohla udrieť na ich „globalistický projekt“ priamo v srdci Európy.
Nemecké voľby v tomto roku budú predovšetkým referendom o politike otvorených hraníc Angely Merkelovej. Bolo to predovšetkým jej pozastavenie hraničných kontrol (a Dublinského protokolu) v septembri 2015, ktoré otvorilo stavidlá pre arabskú a moslimskú masovú migráciu.
Ak sa kresťanskí demokrati (CDU) Angely Merkelovej vynoria ako najväčšia strana a podarí sa jej byť na čele ďalšej vládnej koalície, bude to médiami a elitami vydávané za ospravedlnenie jej politiky „Utečenci vitajte„.
Neočakávaná prehra Merkelovej by však mohla znamenať zánik nielen pre jej politiku masovej migrácie, ale aj pre celý „európsky projekt“ sídliaca v Bruseli – nemecký „Brexit“ ( „Dexit“?).
Pre Francúzsko aj Nemecko idúce v tomto roku k voľbám, však existuje možnosť demokratickej, zamatovej „európskej jari.“
Vijeta Uniyal je Ind, analytik aktuálnych udalosti, pôsobiaci v Európe. Článok pôvodne vyšiel na Gatestone Institute.