Vyberte položku Stránka

Frankfurter Allgemeine Zeitung: CSU v Mníchove vyzýva na nový reštart bez Seehofera

Frankfurter Allgemeine Zeitung: CSU v Mníchove vyzýva na nový reštart bez Seehofera

Šéf CSU Horst Seehofer stráca podporu vo svojej strane a začína sa pod ním triasť jeho predsednícka  stolička. Podľa denníka,  Horné Falcko, Horné Franky a tiež Mníchovké okresné združenia CSU požadujú odchod šéfa CSU.

Až osem z deviatich združení na stretnutí v Mníchove požadovalo „nový personálny štart“ v čele strany a vlády. „Inak stratíme tretie voľby v budúcom roku so štátnymi voľbami v Bavorsku.“ Hlásia nespokojní okresní predsedovia CSU.

Okresné združenia vinia Seehofera, ako aj imigračnú politiku  federálnej kancelárky Angela Merkelovej (CDU),  za nedávnu prehratú a neúspešnú  volebnú kampaň v Bavorsku.

V septembrových voľbách do Bundestagu klesol výsledok CSU na 38,8 percenta. Podľa interných informácii  mníchovská CSU chce zverejniť „pozitívny dokument“ s najdôležitejšími témami stretnutia budúci týždeň. „Pozitívny dokument“ zahŕňa aj dopyt po novom predsedovi CSU.

Vedúci regionálnej skupiny CSU Alexander Dobrindt kritizoval tlak na odstúpenie šéfa strany v Seehofera: „Považujem takéto požiadavky v súčasnej fáze historickej situácie pre CSU za kontraproduktívne a nespravodlivé,“ povedal Dobrindt pre „Rheinische Post“.

 

O autorovi

Peter Králik

Európske záležitosti// Zahraničná politika//Komentátor relácii [MEDZI]PRIESTOR a [MEDZI]NAMI

Pin It on Pinterest

Share This