Francúzsko – unikli mená páchateľov vraždy vodiča autobusu v Bayonne

(obr. zdroj: Page Officiel Des Instructeurs Police (APP) Formateur de la Gendarmerie:(MIP):(FO))
Ak sa čitateľ snažil dočítať viac o pozadí brutálneho útoku na vodiča autobusu vo francúzskom meste Bayonne narážal po celé dni na mediálne mlčanie ohľadom akýchkoľvek informácií o páchateľoch tohto činu.

Až kým sa neobjavil krátky status na (FB ) Oficiálnej stránke policajných inštruktorov (APP), trénerov Gendarmerie ktorý uviedol krstné mená páchateľov.

Mohamed C., Mohammed A., Moussa B., Sélim Z. majú podiel na smrti vodiča autobusovej linky. Vodič sa stal terčom útoku pretože nechcel skupinu 4 menovaných pustiť do autobusu bez rúšok a zaplatenia cestovného. Podľa niektorých zdrojov sú nateraz dvaja z agresívnej skupiny obvinení z pokusu o zabitie, dvaja z neposkytnutia pomoci, pričom po smrti vodiča je možné sprísnenie kvalifikácie obvinenia (zdroj).

Vražda pobúrila problémovým spolunažívaním ťažko skúšanú francúzsku spoločnosť a v samotnom Bayonné sa uskutočnilo niekoľko protestov občanov proti situácii, v ktorej sú vďaka politike francúzskych elít nútení každodenne žiť (link na video..).

Bayonne (foto: Pixabay)


Publikovaný

v

od

Značky: