Vyberte položku Stránka

Francúzsko a Nemecko sľubujú Taliansku väčšiu podporu ohľadom migrantov

Francúzsko a Nemecko sľubujú Taliansku väčšiu podporu ohľadom migrantov

Francúzsko, Nemecko a Taliansko chcú zvýšiť finančnú podporu líbyjskej pobrežnej stráže a vypracovať kódex, ako by sa mali správať mimovládne organizácie pomáhajúce na mori imigrantom, informuje Reuters.

Na väčšej podpore líbyjskej pobrežnej stráže, ale napríklad aj Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) či Úrade vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) sa zhodli ministri Gérard Collomb, Thomas de Maizière a Marco Minniti na nedeľňajšom stretnutí v Paríži, ktorého zo zúčastnil aj eurokomisár pre otázky vnútra a migrácie Dimitris Avramopulos.

Okrem peňazí a ďalšieho výcviku, ktoré Francúzsko, Nemecko a Taliansko poskytnú líbyjskej pobrežnej stráži, chcú krajiny hľadať aj spôsoby, ako lepšie strážiť priepustnú južnú hranicu Líbye.

Cieľom nového „kódexu správania“ pre mimovládne organizácie by podľa francúzskeho ministerstva vnútra malo byť „zlepšenie spolupráce“. Vo vyhlásení ministerstva k nedeľnej schôdzke sa Francúzsko a Nemecko prihlásili tiež k „záväzku navýšiť úsilie v oblasti presídlenia (migrantov)“.

Návrhmi Collomba, de Maizièrea a Minnitiho by sa mali na štvrtkovom stretnutí v Ríme zaoberať ministri vnútra členských krajín Európskej únie.

Od začiatku roka do Talianska dorazilo cez 83.000 migrantov, čo je o 19 percent viac oproti rovnakému obdobiu v minulom roku. Len za posledných niekoľko dní do juhoeurópskej krajiny dorazilo cez 10.000 migrantov.

O autorovi

2 komentáre

  1. paek

    Vždyť ať si je Francouzi a Frickové klidně vezmou, nikdo jim nebrání. Ale nás ať z toho vynechají !!!

  2. paek

    Vždyť ať si je Francouzi a Frickové klidně vezmou, nikdo jim nebrání. Ale nás ať z toho vynechají !!!

Pin It on Pinterest

Share This