Vyberte položku Stránka

Francúzsko je pripravené okamžite zaútočiť, ak budú v Sýrii použité chemické zbrane

Francúzsko je pripravené okamžite zaútočiť, ak budú v Sýrii použité chemické zbrane

Turecký portál Yenni Şafak oznámil, že náčelník Generálneho štábu francúzskej armády informoval o pripravenosti svojej krajiny zaútočiť na Sýriu.

[sociallocker][/sociallocker]

Najvyšší vojenský predstaviteľ Francúzska vo štvrtok vyhlásil, že jeho sily sú pripravené uskutočniť útoky na sýrske ciele, ak by sa v očakávanej vládnej ofenzíve na oslobodenie severnej provincie Idlib použili chemické zbrane .

Šéf ozbrojených síl Francois Lecointre v rozhovore s malou skupinou reportérov  povedal, že očakáva úplnú likvidáciu posledných zvyškov odporu Daesh (Islamský štát) v Iraku a Sýrii do konca novembra.

Objavujú sa správy, že Rusi chcú zlikvidovať zvyšky džihádistov v Idlibe do konca roka

Americký prezident varoval prezidenta Assada pred útokom na Idlib (pokrok je, že už ho nevolá „zviera“).

Personálny šéf Bieleho domu informoval, že Biely dom je pripravený na adekvátnu akciu, ak prezident Bashar al-Assad použije chemické zbrane

Kremeľ však odmieta varovanie Trumpa, tvrdí, že ide o hniezdo teroristov.

To nakoniec potvrdzujú aj výroky americkej administratívy spred roka,

Provincia Idlib je vážny problém. Dnes je to útočište pre al-Kajdu,“ povedal zvláštny vyslanec Brett McGurk pre koordináciu koalície na Blízkom východe.

Svoj komentár zopakoval na besede Inštitútu pre Blízky východ

Provincia Idlib je najväčšie bezpečné útočište al-Káidy od doby 11. septembra. Je naviazaná priamo na Aymana al-Zawahiriho, je to obrovský problém.

Počas diskusie McGurk ďalej povedal.

Ale musíme si položiť otázku, prečo a ako sa snažia vyslanci Ayman al-Zawahiriho dostať do provincie Idlib, prečo sa to deje, ako sa tam dostávajú. Však to nie sú výsadkári…

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This