Vyberte položku Stránka

FICOV DEBAKEL S JADROM A DIPLOMACIOU V EÚ POTVRDENÝ: Kažimír na šéfa Euroskupiny neuspel

FICOV DEBAKEL S JADROM A DIPLOMACIOU V EÚ POTVRDENÝ: Kažimír na šéfa Euroskupiny neuspel

Portugalský minister financií Mário Centeno vystrieda od 13. januára na čele Euroskupiny jej terajšieho šéfa Jeroena Dijsselbloema z Holandska. Výsledok tajného hlasovania ministrov oznámila na Twitteri tlačová služba Rady EÚ. Podľa Politica získal väčšinu 18 hlasov.

Slobodný výber už v piatok informoval v článku „FICOVA FALOŠNÁ HRA S KAŽIMÍROM: Na čele Euroskupiny sa s ním nikdy nepočítalo, píše Politico“ , že kandidatúra ministra Kažimíra je len domácim politickým marketingom Róberta Fica a v európskych kruhoch nemá žiadnu oporu. Písali sme:

„Socialista Centeno zostáva jediným dohodnutým favoritom na výhru šéfa Euroskupiny, a to najmä potom, čo ľudia okolo francúzskeho ministerstva financií potvrdili, že na Harvarde vzdelaný portugalský ekonóm je „jednoznačne kandidátom, ktorý spĺňa tri kritériá, ktoré sme vytýčili a ktoré sú: kompetentnosť, skúsenosti a vízia viac integrovanej eurozóny.“

To sa aj potvrdilo dnešnou voľbou.

Róbert Fico tak zažíva svoj európsky diplomatický debakel a to fiaskom s kandidatúrou liekovej agentúry a teraz s kandidatúrou Petra Kažimíra.

Podrobnosti pripravujeme.

 

O autorovi

Michal Sumichrast

Zameranie na Umenie a Kultúru / Editor Slobodného Výberu

2 komentáre

  1. Mayyyoo

    Podraz voči V4, „migračné“ ústupky a Bruselský rektálny alpinizmus – všetko kvôli Lajčákovej Newyorskej sinekúre, EMA a Kažimírovi. Aj keby to Ficovi vyšlo všetko a ololo EMA by zamestnal zbytok Smeru – čo prospešné by z toho vzniklo pre SR? Okrem silnejšej podriadenosti – z vďačnosti?

  2. fixiv

    Myslím,ze Fico vedel ako to dopadne.Ten jeho obrat o 180 pred pol rokom nemohol byť s spôsobený úderom do hlavy.Bratislava a Kazimir sú už dôvod vycúvať z EUjadra a nepočúvat
    diktat Bruselu. Dôvod už Fico má.(Slovensko sa snaží,vy na nás seriete). Takže keď vy na nás aj my na vás.Takze prospešné to s tým jadrom bolo.Uvidime,ci mam dobrú redukciu,ohladne Fica.Urcite s týmto počítal.A jeho kroky budú pokračovať preč od EU.A teraz má na to páky.

Pin It on Pinterest

Share This