Vyberte položku Stránka

Facebook vymazal až 93% dátového toku konzervatívnych médií – a stráca 24% hodnoty akcií

Facebook vymazal až 93% dátového toku konzervatívnych médií – a stráca 24% hodnoty akcií

Kontroverzný gigant sociálnych medií stráca nových používateľov. Jeho akcie klesli o 24%

[sociallocker][/sociallocker]

Portál CNBC uviedol:

Technologický index Nasdaq bol vo štvrtok pripravený na veľký pád po neuspokojivých štvrťročných výsledkoch Facebooku. Sociálne médium sa ocitlo pred najväčším poklesom cien akcií vôbec a počas obchodovania stratilo viac ako 125 miliárd dolárov na trhovej hodnote.

Invesco QQQ Trust, ktorý kopíruje index Nasdaq 100 a môže obchodníkom poskytnúť dobrú predstavu o tom, ako sa budú akcie Nasdaq pohybovať, klesol v stredu po niekoľkých hodinách obchodovania o viac ako 2 percentá. Na konci dňa ETF klesol o asi 1,5 percenta. Nasdaq futures začali v stredu večer nižšie, zhruba o 0,8 percenta. Spoločnosť Facebook stratila viac ako pätinu svojej hodnoty po niekoľkých hodinách.

Ďalšie veľké technologické akcie mimo Facebooku pocítili sprievodné škody, pretože z toho sektora investori ušli. Apple stratilo asi 1 percento. Akcie súredencov Facebooku „FANG“ [Acronym slov Facebook, Amazon, Netflix, Google] tiež poklesli. Amazon vo štvrtok po zaznení zvonca a ohlásení výsledkov, stratil 2,3 percenta. Netflix, ktorý už sklamal investorov FANGu vlastnými slabých výsledkami na začiatku fiškálneho roka, sa v neskorších hodinách prepadol o 3 percentá. Alphabet, materská spoločnosť Googlu klesla o 2,4 percenta.

V roku 2017 Harvard a Columbia Journalism Review zistili, že The Gateway Pundit bol 4. najvplyvnejším konzervatívnym spravodajským zdrojom vo voľbách v roku 2016.

Z tohto dôvodu sme sa stali terčom a zaznamenali sme výrazné poklesy našich čísiel súvisiacich s Facebookom a Twitterom.

V každej kategórii Facebooku sú naše čísla nižšie. Naše čísla návštev stránok raketovo vyskočili pred voľbami. Po voľbách však boli naše výsledky zrezané v troch odlišných obdobiach.

Toto nemalo nič spoločné s kvalitou našich príspevkov, pretože máme dôkaz, že naše generické čísla sú vyššie a naďalej sa zvyšujú.

Vo všetkých štatistických kategóriách, ktoré nám poskytuje služba Facebook, sú naše súčasné čísla pod lineárnymi projekciami toho, kde by sme mali byť.

Vo februári spoločnosť Facebook spustila iný algoritmus na svoju platformu. Tieto zmeny sme videli a naša návštevnosť klesla ešte viac.

Neboli sme jediní, ktorí boli zasiahnutí. Algoritmická zmena spôsobila, že zmienky o prezidentovi Donaldovi Trumpovi klesli v príspevkoch na Facebooku o neuveriteľných 45%.

Na rozdiel od toho podľa Alluma Bokhariho z Breitbartu sa nezdá, že by senátorka Elizabeth Warren (D-MA) a Bernie Sanders (I-VT) utrpeli porovnateľný pokles v zmienkach na Facebooku.

Ide o trestný čin. Facebook zobral naše peniaze za reklamu a sľúbil spravodlivé podmienky. Facebook klamal jednak nám ale tiež každej konzervatívnej skupine v Amerike.

Aj napriek tomu, že dnes máme na Facebooku 635 000 fanúšikov Gateway Pundit, od Facebooku k nám nechodí  takmer nič.

Facebook toto robí mnohým špičkovým konzervatívnym stránkam, s ktorými sme v kontakte.

Nedávna štúdia spoločnosti Pew zistila, že 71% Američanov vidí, ako technologickí giganti cenzurujú politický obsah.

A teraz toto…

Štúdia Gateway Pundit z júna, týkajúca sa špičkových konzervatívnych médií, zistila, že Facebook eliminuje 93% návštevnosti smerom k najpopulárnejším konzervatívnym webovým stránkam.

Výsledky štúdie

Facebook začal eliminovať konzervatívny obsah po voľbách v roku 2016.

Tu sú plné výsledky našej štúdie v tvare PDF.

Kompletná štúdia v tvare Scribd

Správa: Facebook odstraňuje 93% prevádzky smerom k hlavným konzervatívnym webovým stránkam, Jim Höft na Scribd

Máme ďalšiu štúdiu o cenzúre Facebooku, ktorá vyšla v júli.

Zdroj: The Gateway Pundit 

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This