Vyberte položku Stránka

Európsky „Urválek“ je na svete, teda Európsky prokurátor (EPPO). Na Slovensku všetci „kritici EÚ“ ticho

Európsky „Urválek“ je na svete, teda Európsky prokurátor (EPPO). Na Slovensku všetci „kritici EÚ“ ticho

Tak tu máme Európskeho prokurátora (EPPO), včera o tom padlo rozhodnutie. Slovensko hlasovalo priamo v bytovom jadre EÚ ústami Žitňanskej ZA!

Slovenským slovenským politikom, ktorí majú dlhodobo kritický vzťah k EÚ a facebookovým videohrdinom to nestálo ani za povšimnutie, tomu sa hovorí „profesionálna politika a konzistentosť„.

Slovom, nikto, nikde a nič. A pritom ide oveľa. Je to od Novembra 89 a po páde komunizmu prvýkrát, kedy nad našimi občanmi preberá trestnoprávnu právomoc iná moc. Je to historický okamih.

Európsky prokurátor bude pôsobiť o tri roky. EuroActiv uvádza, že “ Vznik EPPO momentálne podporuje 18 členských štátov vrátane Slovenska. Zámer pridať sa k nim vyjadrili aj Rakúsko a Taliansko. Proti EPPO sú Dánsko, Holandsko, Írsko, Maďarsko, Malta, Poľsko, Švédsko a Spojené kráľovstvo.

Keďže založenie úradu nepodporujú všetky členské štáty, bude fungovať v režime posilnenej spolupráce. To znamená, že bude mať pôsobnosť len v tých štátoch, ktoré ho schvália. Napriek tomu by malo EPPO spolupracovať s členskými štátmi, ktoré za vznik úradu nehlasovali.“ 

Takže prosím Vážení insitní kritici EÚ choďte mi niekam! Mali sme Slobodu voľby! Mali sme možnosť povedať NIE! Lenže vy ste sa o to ani nepokúsili, nemali ste ani šajnu, čo Vám pristálo na emailoch ako členom výboru pre Európske záležitosti NR SR.

Slovom vaša profesionalita ako politikov, stojí totálne za nič!

Na EÚ sa nevyhovárajte, tá už od začiatku roka nikoho, do ničoho nenúti. Junckerov plán 5 variant už v princípe tých, ktorí „chcú spolupracovať a sú ochotní„, dávno fičí takmer štvrť roka!

Ešte jedna poznámka: Budú vám hovoriť, že v otázke európskej prokuratúry  pôjde predovšetkým o daňové cezhraničné podvody. Áno aj to no ako píše opäť EuroActiv, pôjde aj „o  oblasť civilného práva, kde bol dosiahnutý kompromis na znení návrhu smernice o zmluvách o dodávaní digitálneho obsahu, ktorý je súčasťou digitálnej agendy v oblasti justície. Návrh zaručuje rozumný režim vysokej ochrany spotrebiteľa a zároveň vytvára priateľské prostredie pre podnikateľov v Európskej únii vo vzťahu k dodávaniu digitálneho obsahu.

Ministri spravodlivosti sa venovali aj revízii nariadenia Brusel IIa so zameraním na práva maloletých detí, ako aj návrhu smernice o platobnej neschopnosti, ktorá by mala harmonizovať vybrané aspekty reštrukturalizačných konaní. Oba návrhy sú iba v úvodnej fáze rokovaní a očakávajú sa ešte náročné diskusie na technickej úrovni.“ 

Prečo „Urválek“?

Opäť ako uvádza EuroActiv: „Ministri diskutovali aj o nenávistných prejavoch na internete a možných spôsoboch, ako proti nim čo najefektívnejšie bojovať. Ministerka podporila navrhované kroky za účelom lepšieho monitorovania dodržiavania kódexu správania sa poskytovateľov internetových služieb.

Z ďalších tém ministrov spravodlivosti a vnútra možno spomenúť aj trestnú justíciu v kybernetickom priestore, konkrétne oblasť elektronických dôkazov, šifrovania či uchovávania údajov. Alebo aj otázku ochrany migrujúcich detí v súčasnej situácii, kedy do EÚ prichádza čoraz vyšší počet migrujúcich detí bez svojich rodín.“

Je viac než zrejmé, že „agenda boja proti extrémizmu“ dostane svoju európsku trestnoprávnu podobu. To, čo je otázka vkusu, sa stane predmetom práve skúmania európskeho prokurátora. On bude tou inštanciou, ktorá určí kde končí a začína sloboda slova. Lenže to už nebude sloboda slova. To už bude len dozeranie a trestanie, navyše nebude k tomu treba súhlas slovenských orgánov.

Preložené do slovenčiny: Od dnes Slovensko svojim občanom negarantuje občianske slobody! Ja viem prkotina …

 

 

 

O autorovi

2 komentáre

  1. Luos

    Takze europske Gestapo zacina posobit,“Stvrta risa“ na vzostupe do okamihu kym sa rozpadne v obcianskych vojnach – a dlh USA bude zmazany a moze sa od znova budovat!

  2. Luos

    Takze europske Gestapo zacina posobit,“Stvrta risa“ na vzostupe do okamihu kym sa rozpadne v obcianskych vojnach – a dlh USA bude zmazany a moze sa od znova budovat!

Pin It on Pinterest

Share This