Vyberte položku Stránka

Európska komisia hrozí Česku, začne konanie pre nesplenie migračných kvót. Václav Klaus vydal zásadne prehlásenie

Európska komisia hrozí Česku, začne konanie pre nesplenie migračných kvót. Václav Klaus vydal zásadne prehlásenie
Európska únia v protiútoku

Európska komisia sa rozhodla začať s Českom, Poľskom a Maďarskom konania o porušení legislatívy kvôli tomu, že krajina neplní prijímanie migrantov podľa stanovených kvót, oznámil dnes v Štrasburgu komisár pre vnútro Dimitris Avramopulos.

Na jednorázovom dvojročnom programe prerozdelenia až 160.000 žiadateľov o azyl nachádzajúcich sa v Taliansku a Grécku sa únijné štáty dohodli napriek odporu SR a niektorých ďalších krajín v roku 2015.

„Sú to tri členské krajiny, ktoré neurobili – opakujem, že neurobili – vôbec nič už dlhšie ako rok,“ upozornil Avramopulos. Pripomenul, že Maďarsko nikoho neprijalo ani nesľúbilo žiadne miesta, Poľsko naposledy ponúklo miesta v decembri 2015 a neprijalo tiež nikoho. „Čo sa Českej republiky týka, tak tá nové miesta nesľúbila od mája 2015 a nikoho neprijala od augusta 2016,“ uviedol eurokomisár.

Pre členské štáty je pritom právne záväzné, aby nové miesta ponúkali aspoň každé tri mesiace, upozornil komisár EÚ. Ocenil Slovensko a Rakúsko, ktoré naopak nové miesta do programu nedávno ponúkli.

Inštitút Václava Klausa  publikoval zásadne vyhlásenie neprijateľnému zaobchádzaniu Európskej únie s Českou republikou ako reakciu na prístup EÚ. Tu sú jeho body:

1. Zásadne a úplne rezolútne protestujeme proti rozhodnutiu EÚ začať s Českou republikou konanie kvôli tzv. Nerešpektovaniu prijímania migrantov na základe Bruselom nadiktovaných kvót. Protestujeme proti snahe trestať nás a prinútiť nás k poslušnosti.

2. Aj tým, ktorí to ešte nevedeli, ukázala týmto svojím krokom Európska komisia, aké je postavenie Slovenskej republiky v Európskej únii a aké s nami jej vrcholní predstavitelia majú úmysly.

3. Odmietame pokračujúce bagatelizácie toho, čo sa práve teraz, v utorok 13. júna 2017, stalo. Ide o novú, doteraz nevídanú vec. Odmietame zámer povinne dosídlovať územue nášho štátu cudzincami. Odmietame dopustiť premenu našej krajiny v multikultúrnu spoločnosť neprispôsobivých komunít, aké vidíme v súčasnosti vo Francúzsku či Veľkej Británii. A to ešte nespomíname s masovou migráciou spojený dnes už takmer každodenný terorizmus.

4. Odmietame tvrdenie, že musíme „byť pri tom“, že musíme „byť prítomní“ rozhodovania, že musíme byť v takzvanom „tvrdom jadre“ únie. U rozhodovacích procesov v EÚ síce dnes sme, ale my nerozhodujeme. Naša prítomnosť nemá fakticky žiadny význam. Náš hlas je ignorovaný. Nerozhoduje sa podľa nás. Rozhoduje sa o nás.

5. Nenechajme sa vydierať hrozbami ukončenia európskych dotácií. Dotácie nepotrebujeme a nechceme ich. Odmietame ako naše platby do Bruselu, tak dotácie z Bruselu. Odmietame zhubnú, silou presadzovanú politiku EÚ ako celok.

6. Z toho všetkého vyplýva jediný možný a súčasne jediný nutný záver: nastal čas začať pripravovať odchod našej krajiny z Európskej únie. Je to jediná cesta, ako náš štát, ktorý sme zdedili od našich predkov a ktorý máme povinnosť ako svojbytnú entitu odovzdať budúcim generáciám, udržať a zachrániť.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This