Vyberte položku Stránka

EURONEWS: Rusko a Veľká Británia si vymieňajú na pôde OSN podpásové výpady

EURONEWS: Rusko a Veľká Británia si vymieňajú na pôde OSN podpásové výpady

Autor komentára na portáli Euronews použil slovnú hračku.  Namiesto Alice in Wonderland (Alica v krajine zázrakov), čo je známa rozprávka Lewisa Carrolla, v názve použil Malice in Wonderland – Zloba, zákernosť, zlomyseľnosť v krajine zázrakov.

Tento postoj vychádza z toho, že podľa autora sa Veľká Británia a Rusko častujú navzájom ostrými nepriateľskými výpadmi.

Anglická veľvyslankyňa ruskú požiadavku na zapojenie krajiny do vyšetrovania označila za príklad „podpaľača, ktorý sa pokúša vyšetriť vlastný oheň

[sociallocker][/sociallocker]

Ruský veľvyslanec zas tvrdí, že západných partnerov nezaujíma pravda. Vyjadril sa, že obvinenia jeho krajiny sú čistou rozprávkou. Povedal, že to už ani nie je príbeh Alice v krajine zázrakov, ale príbeh Alice za zrkadlom.

Súboj prebieha po tom, čo OPCW nepotvrdilo ruskú verziu, že Skripaľovci boli otrávení americkou bojovou látkou BZ.

Práve dnes však portál Kommersant priniesol správu, že na zasadnutí OPCW, ruský reprezentant Šulgin pripravil správu z amerického patentového úradu, kde sa na vyše 40 žiadostiach o patent od roku 2011 spomína látka novičok. To podľa neho spochybňuje verziu Veľkej Británie, že len Rusko vie o tejto látke a vie ju vyrobiť.

Naviac bola látka novičok patentovaná v USA ako chemická zbraň s dátumom patentu  1. december 2015. To vraj nasvedčuje, že ide o látku, ktorá bola v Amerika známa a teda aj použiteľná

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This