Autor komentára na portáli Euronews použil slovnú hračku. Namiesto Alice in Wonderland (Alica v krajine zázrakov), čo je známa rozprávka Lewisa Carrolla, v názve použil Malice in Wonderland – Zloba, zákernosť, zlomyseľnosť v krajine zázrakov.
Tento postoj vychádza z toho, že podľa autora sa Veľká Británia a Rusko častujú navzájom ostrými nepriateľskými výpadmi.
Anglická veľvyslankyňa ruskú požiadavku na zapojenie krajiny do vyšetrovania označila za príklad „podpaľača, ktorý sa pokúša vyšetriť vlastný oheň“
[sociallocker][/sociallocker]
Ruský veľvyslanec zas tvrdí, že západných partnerov nezaujíma pravda. Vyjadril sa, že obvinenia jeho krajiny sú čistou rozprávkou. Povedal, že to už ani nie je príbeh Alice v krajine zázrakov, ale príbeh Alice za zrkadlom.
Súboj prebieha po tom, čo OPCW nepotvrdilo ruskú verziu, že Skripaľovci boli otrávení americkou bojovou látkou BZ.
The @OPCW oversees global efforts to achieve a world free of chemical weapons, working closely with the UN. More here: https://t.co/u9QKa3YfAY pic.twitter.com/5aEBqvqzRb
— United Nations (@UN) April 17, 2018
Práve dnes však portál Kommersant priniesol správu, že na zasadnutí OPCW, ruský reprezentant Šulgin pripravil správu z amerického patentového úradu, kde sa na vyše 40 žiadostiach o patent od roku 2011 spomína látka novičok. To podľa neho spochybňuje verziu Veľkej Británie, že len Rusko vie o tejto látke a vie ju vyrobiť.
Naviac bola látka novičok patentovaná v USA ako chemická zbraň s dátumom patentu 1. december 2015. To vraj nasvedčuje, že ide o látku, ktorá bola v Amerika známa a teda aj použiteľná