Euro klesá – progresívna politika v EÚ si vyberá svoju daň.

Kým pre konkurenčných svetových hráčov je priorita rozvoj svojej hospodárskej základne, Európa ide opačnou cestou.  

Vladimír Putin hľadá spôsob ako zvýšiť vzdelanosť svojich občanov a v nadväznosti na to ich produktivitu. Skúma čo by sa v Rusku dalo aplikovať zo systému s ktorým uspel Šanghaj.

Prezident USA Donald Trump  ide aj do medzinárodných  diplomatických konfliktov, len aby dostal späť výrobu do USA a podporil americký export.

[sociallocker][/sociallocker]

Európa ide po opačnej ceste, kde sa tvorivosť všemožne udupáva.

Dnešné európske školy sú dnes viac akadémie politické, než odborné. Absolventi dnešného európskeho školstva sú v mnohých prípadoch nepoužiteľní a tak nejeden podnikateľ  lamentuje nad kvalitou pracovnej sily, hlavne tej mladej.

V EU je pre obsadzovanie pedagogických,  výskumných či riadiacich pozícií je dôležitejšie byť správne politicky nastavený k európskym hodnotám, predovšetkým podporovať migráciu či LGBT aktivizmus, než byť odborníkom vo svojej profesii. Na nedostatok „uvedomelosti“ už doplatil stratou miesta nejeden európsky odborník.

„Tlač“ Eur už prestáva ekonomike pomáhať a mení sa vo zvyšovanie cien (obr.: Pixabay)

Európa už nemá svetu čo ponúknuť a tak aj zákonite záujem o Euro klesá. Veď čo s ním, keď minimálne rovnako kvalitné a k tomu lacnejšie sa dá rovnaký tovar kúpiť mimo Európy.

K tomu pristupuje  kvantitatívne uvoľňovanie ECB – tlač miliard eúr nekrytých výkonom ekonomiky, potom už pokles Eura nemôže nikoho prekvapiť. 

Ak by to bolo len o kurzoch, obyčajného občana by sa to až tak netýkalo. Len dôsledky sú hlavne v cenách produktov pre konečného spotrebiteľa a tak Európan vidí zvyšovanie cien už každý deň.


Publikovaný

v

od

Značky: