EU miesto pomoci udeľuje Taliansku pokutu.

Kým koronavírusom ťažko skúšanému Taliansku pomáha Rusko, USA, Čína a dokonca aj Kuba, Európsky súdny dvor udelil Taliansku pokutu.

Petr Bystron, AfD (foto: Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0)

Petr Bystroň, poslanec nemeckého Spolkového snemu za AfD:

„V najhoršej kríze v EÚ od jej založenia ESD uložil pokutu 7,5 milióna EUR za údajné porušenie právnych predpisov o hospodárskej súťaži v hotelovom priemysle na Sardínii proti krajine najviac postihnutej vírusom Corona – Taliansku.

Kým ľudia v Taliansku každý deň zomierajú a táto krajina je zaneprázdnená prenášaním mŕtvych tiel svojich občanov, ktorí zomreli v dôsledku pandémie korónov na cintoríny s pomocou jej armády, EÚ uvalila na túto krajinu finančnú pokutu a trvá na jej zaplatení, s penále za oneskorenie vyplatenia pokuty 80 000 EUR za deň.

Byrokratické monštrum v Bruseli nemôže bezcitnejšie ukázať svoju pravú tvár. “

Naproti tomu režim skorumpovaných iránskych mullahov si nemusí robiť starosti ani s predpismi o hospodárskej súťaži ani s ľudskými právami. EU mu v čase keď pokutuje Taliansko vyloží na stôl 20 miliónov Eur.

Podobné správanie európskych inštúcii bolo s jedným z faktorov, ktoré rozhodli v  referende o Brexite. Je úsmevné ako nás po referende slovenské „nekonšpiračné“ média presviedčali ako Briti sa cítia oklamaní a svoju Brexit voľbu ľutujú. „Ľutovali“ to až tak, že si v nedávnych voľbách veľkou väčšinou zvolili zástancu tvrdej línie odchodu z Únie Borisa Johnsona.

Dnes sú to občania Talianska, čo si kladú otázku, či má pre nich Európska únia v tejto podobe zmysel. A to nielen v súvislosti s koronavírusom ale hlavne s dlhodobou devastáciou talianskej ekonomiky Úniou s Nemeckom v pozadí.

(zdroj)

ilustračný obrázok (Pixabay)

Publikovaný

v

od