Vyberte položku Stránka

„Ešte brutálnejší mord, než sme dúfali…“

„Ešte brutálnejší mord, než sme dúfali…“

Rakúsky Krone priniesol hororové podrobnosti o vražde 14-ročnej Susanny.  Podľa polície je pravdepodobné, že ju mučili celú noc.

Na svetlo vychádzajú ďalšie informácie o odpornej vražde vo Wiesbadene v Nemecko, kde bola nájdené telo znásilnenej a brutálne zavraždenej 14-ročná Susanny.

[sociallocker][/sociallocker]

Polícia odhaľuje podrobnosti vraždy, Nemecko je v šoku: imigrant s priateľom ju mučili celú noc, potom dlho škrtili

Telo dievčaťa našli po dvoch týždňoch od doby zmiznutia v blízkosti železničnej trate. Bolo napoly zakopané v zemi. S jasne viditeľnými stopami násilia.

Po ohliadke tela došli k záveru, že dievča bola pred smrťou znásilnené a potom uškrtené.

Hlavným podozrivým je dvadsaťročný iracký neúspešný žiadateľ o azyl Ali Bashar. Ten však ešte pred nájdením tela dievčaťa ušiel v zhone z Nemecka so svojimi rodičmi a piatimi súrodencami do Iraku. Letenku si rodina objednala pod falošným menom. Minimálne samotný Bashar žil v Nemecku ilegálne, pretože jeho žiadosť o azyl bola pred niekoľkými mesiacmi zamietnutá. V ubytovni utečencov vo Wiesbadene uviedli, že odchádzajú na dovolenku do Berlína.

Vyšetrovatelia medzitým zistili, že dievča bolo priateľkou mladšieho brata Ali Bashara.

Dievča podľa všetkých príznakov zomrelo už prvý deň po svojom zmiznutí. Než sa tak stalo, tak si podľa vyšetrovateľov vytrpela veľmi bolestivé muky.

Polícia verí, že Susannu najskôr začali páchatelia sexuálne obťažovať. Dievča sa najskôr bránilo, Iračan s priateľom ju začali mlátiť. Krvácala na tvári a ušla pred útočníkmi do poľa. Tam ju však dostihli a znásilnili.

Nasledujúci deň Susanna prosila, aby ju pustili. Ali Bashar sa obával, že 14-ročná dievčina oznámi znásilnenie na políciu alebo svojim rodičom. Takže Susannu chytil zozadu a dusil ju dovtedy, až kým neprestala dýchať.

Na druhý deň sa Ali Bashar vrátil naspäť na miesto činu. Telo odtiahol k železničnej trati a zakryl ho vetvičkami.

Posledný odkaz

Neskoršia obeť napísala svojej matke Diane F. správu na WhatsApp v noci z 22.5 na 23.5.2018.

Mami, domov sa nevrátim. Som so svojim priateľom v Paríži, tak ma nehľadaj. Vrátim sa za dva až tri týždne. Ahoj.

Správa bola zaslaná z telefónu jej dcéry. Ale pre RTL matka pochybuje o pravosti správy: „Neviem, či to bolo napísané s jej súhlasom.“ Je presvedčená, že správu napísalo dievča pod nátlakom svojich trýzniteľov.

V blízkosti miesta, kde sa našlo telo Susanny F., niekto umiestnil drevenú dosku s nápisom: „Obeť tolerancie„.

Čo spravili politici a aktivisti?

Obyvatelia Wiesbadenu, ale aj v celom Nemecku sú prípadom otrasení.

V Spolkovom sneme požiadali poslanci AfD o minútu ticha. Politici ostatných strán odmietli minútu piety, tlieskali a hučali keď podpredsedníčka parlamentu chcela túto chvíľu prerušiť.

Zdá sa, že minúta ticha za brutálne zavraždenú Nemku je pre politikov výzvou na útok – proti každému, kto obhajuje nemecké národné záujmy.

V diskusiách v Nemecku možno nájsť množstvo správ typu

  • no to neviete, či by Susanna žila, keby neboli imigranti. Mohlo by ju predsa zraziť auto
  • opäť sa objavil „argument“, že však na cestách zomrie viac ľudí než pri teroristickom útoku

Aktivisti sa snažia postaviť do jednej roviny nešťastnú náhodu a vraždu . Úmyselne nerozlišujú medzi nehodou a zámerom. Teroristické a vražedné útoky, sú niečo ako nevyhnutný prírodný jav, niečo ako búrka v lete.

Ali Bashar už spáchal niekoľko trestných činov

Údajný páchateľ nie je nepopísaný list a polícii je dobre známy: kvôli bitkám prišiel dvakrát do styku s policajnými orgánmi, vyšetrovanie však vždy nakoniec skončilo odložením.

Dva mesiace pred zločinom, narazil v centre na  policajtku, udrel ju a odpľul si. Bol zatknutý.

Obzvlášť výbušnou je informácia, že už v marci bol podozrivý zo znásilnenia jedenásťročnej dievčiny. Zločin sa udial v tom istom utečeneckom tábore, kde bol podozrivý ubytovaný.

Koncom marca bol podozrivý, že okradol muža, pričom bol ozbrojený nožom – ale proces nebolo možné dokončiť.

V polovici apríla bol u neho pri kontrole nájdený vyskakovací nôž. Nôž tohto typu je klasifikovaný ako zakázaná zbraň a vyšetrovanie stále prebieha.

 

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This