Erik Tomáš chcel zneistiť voličov Mariana Kotlebu ale pritom povedal o Smere SD viac ako sám chcel.

Erik Tomáš, Smer SD

Žiadna strana s vami nepôjde do vlády a chcem vaším voličom povedať, a mnohí aj naši voliči bývalí zvažujú, že vás budú voliť, že hlas pre vašu stranu je hlas vyhodený do prázdna pretože aj keď niektoré veci presne pomenúvate a ja s nimi súhlasím,  po prvé nemáte riešenia, po druhé nesúhlasíme s vašou ideológiou a hlavne ste neakceptovaní zahraničí.

Erik Tomáš, Smer SD (TA3, video čas 1:40:30)

V skutočnej demokracii  sa pri hlasovaní o zákonoch starostlivo zvažuje či sú v prospech občanov alebo nie a nie na základe toho kto ich podal. V normálne fungujúcej  demokracii preto nie je až tak dôležité kto je vo vláde a kto v opozícii.

Ak by Smeru SD a všetkým ďalším tam „hore“ šlo o blaho Slovenska, tak by voľby a účasť vo vláde bola len pohodovou súťažou čo najlepšie idey pre Slovensko. Aj na Slovensku to raz môže tak byť ale to sa musíme zmeniť aj my voliči, viac si všímať svet okolo nás a starostlivejšie zvažovať svoj hlas.

Smer SD má asi svojich voličov za volov, ktorým stačí  zvýšenie minimálnych platov a dôchodkov + vianočný príspevok.

[sociallocker][/sociallocker]

V Smere SD svojim voličom nikdy nerozumeli a ani sa moc sa o to ani nesnažili. Inak by nikdy  neboli vstúpili do toho boja proti „extrémizmu“, pri ktorom postupne stratili veľkú časť voličských sympatií.

Šarišské Michaľany, august 2009, miesto diskusie s ťažko skúšanými obyvateľmi obce policajné obušky (video)

Pochopili by, že tí „extrémisti“  sú proletariátom, ktorý naozaj v mnohých prípadoch žije v ťažkých podmienkach nielen  pre nízke príjmy ale aj pre šikanu zo strany časti príslušníkov segregovaných komunít. Ak by miesto policajných obuškov bol k ťažko skúšaným obyvateľom Šarišských Michalian prišiel v roku 2009 premiér či minister vnútra sa porozprávať o situácii, nemusel dnes Erik Tomáš takto trápne vyzvať voličov ĽSNS aby zmenili svoju voľbu v prospech Smeru.

Následné vytvorenie špecializovaných útvarov polície a prokuratúry, špecializovaných súdov  „strážiacich prejavené názory na verejnosti“ z proletariátu voličov Smeru SD naozaj nespravilo. To že sa o problémových veciach nemôže hovoriť otvorenie, to  ani spolunažívaniu v problémových oblastiach nepomohlo.

Ale ako povedal Erik Tomáš v inej časti relácie, veď to všetko Lucia Žitňanská, čo stále s toho viníme Smer. A Smer predsa potreboval Most – Híd ak chcel byť vo vláde, inak by vláda padla.

Názorov hoc sme rôznych ale hlavne, že sme spolu vo vláde. Alebo že by tie názory až tak rozdielne neboli?

A tak v konečnom dôsledku  volič Smeru SD, ktorý si dnes po tých všetkých tých protiextrémistických zákonoch musí „set sakra dávať pozor na hubu“, svoj hlas aj tak vyhodil. Sľuboval mu snáď Smer SD pred voľbami „náhubkové“ zákony, volil by ho ak by to vedel?

Erikovi Tomášovi a asi ani celému vedeniu Smeru nedochádza, že väčšina slovenských občanov by radšej videla svoj hlas v koši, než lavírovanie ním volenej strany  v takej  vláde, ktorej činnosť sa nakoniec obráti voči voličovi samotnému.

Smer vždy lavíroval v hodnotách aby bol vo vláde a plus k tomu medzinárodne uznávaný.

A tak Monika Flašíková Beňová spolu s ďalšími smeráckymi EU poslancami každú chvíľu podporili v EU parlamente niečo také ako promigračné kvóty. Veď predsa chcú byť medzinárodne uznávaní a to predsa nebudú ak budú proti migrácii.

Byť uznávaný vyžaduje mnohé a tak vznikla veľmi rozsiahla a pre štát drahá spolupráca s mimovládkami. Trvala v plnej miere až do doby, kým mimovládky Smer SD ukážkovo nepodrazili. Lavírovanie v hodnotách a s ňou spojená nepoctivosť sa nie vždy vypláca.

A volič má už toho lavírovania dosť a radšej bude vidieť svoju stranu odsunutú v opozícii, než ako vládnu stranu ktorá zradila všetky svoje ideály a predvolebné sľuby len preto aby bola vo vláde a medzinárodne uznávaná.


Publikovaný

v

od

Značky: